Американський корсак

265
Американський корсак Джерело: upload.wikimedia.org
Назва породи Американський корсак American Corsac
Тип тварини Лисиця
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Крім представленої назви, порода лисиць американських корсак, в різних джерелах можна зустріти і такі заголовки: американська лисиця, карликова моторна лисиця, а також лисиця прерій (латинською звучить як «vulpes velox»). Дана різновидність відноситься до напрямку хижих ссавців, що походять від роду псових лисиць. В останні кілька років представлену породу з’єднують з представниками американських лисиці (vulpes macrotis), тому обом лисячим лініям дали одну назву, що на латині звучить як «Vulpes velox». Якщо поцікавитися переказом, то перша частина латинського заголовку перекладається як «швидкий, спритний».

У першій половині XX ст. представники американських корсаків масивно зникали на територіях Канади, а останній представник був убитий в провінційному містечку Саскачеван, в 1929 році. Вже в другій половині 20-го століття (1979 рік) в Канаді офіційно визнали, що даний різновид належить до вимерлих тварин. Вже ближче до XXI ст., у 1984 році були створені програми, які займалися заселенням і відновленням лисиць, це призвело до того, що на південних областях провінційних місцевостей Альберта і Саскачеван на сьогоднішній день мешкає приблизно 350–400 представників американського корсака, причому їх чисельність стрімко зростає.

Стандарт породи

Отже, представникам даної породи притаманна мініатюрна будова тулуба, шерстяний покрив частин всього сірого кольору, а також відрізняються тварини дещо масивними вушками і маленькою не довгою мордочкою. Середньостатистичний представник має зріст від 25 см до 35 см, довжина тулуба становить близько 35–55 см, хвіст при цьому досягає 25–35 см, а вага варіюється в районах 2–3 кг. Представники чоловічої статі значно могутніші, ніж представниці жіночої. Шерстяний покрив дуже рясний, густий, шерстинки недовгі. Хвіст досить сильно опушений. Основні забарвлення серед американських корсаків бувають різних сірих відтінків, масті притаманні підпалини рудого окрасу в областях боків і кінцівок. В літні періоди хутряне покриття трохи вигорає на сонячному світлі, чяерез що, здається значно світлішим, тому мають лисички яскраво-руде забарвлення. В районі живота і шиї шерсть істотно відрізняється світлими розмаїттями палітр. Закінчення хвостової частини завжди чорного або коричневого кольору. На мордочці є дві чорних характерних плямочки по обидві сторони носа.


Господарська характеристика

Представники породи американський корсак є моногамними, їх пари паруються в період з жовтня і до першої половини листопада. Час процесу розмноження починається в першій половині грудня і за другу половину березня. Вагітність триває близько 2,5–3 місяців (приблизно 50–60 днів), всього з березня по травень. За один раз мама-лисиця може подарувати життя 3 – 6 дитинчатам. В основному в посліді більше представників чоловічого роду, але середньостатистичні дані вказують на статеву рівновагу при створенні нових генерацій. Малюки народжуються сліпими, тому починають прозрівати тільки у віці 15–20 днів. Самці протягом усього життя підтримують своїх лисенят. Статевозрілими стають тварини, досягаючи 12-ти місяців, що характерно для чоловічих представників, а жіноча стать досягає статевої зрілості у 2 роки або пізніше. Якщо утримувати тварин у неволі, то вони здатні прожити близько 12 років, але на вільних територіях їх тривалість життя становить близько 3–5 років, причому до 5-ти років доживають лише деякі особини.