Переяславська коричнева

126
Переяславська коричнева Джерело: krashiy.com
Назва породи Переяславська коричнева Pereyaslav brown
Тип тварини Норка
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори ПСК «Переяслав-Хмельницький звіроплемгосп Київської регіональної спілки споживчої кооперації»

Історія

Стандартні норки коричневого типу (переяславська коричнева) виведені з диких, завезених із Одеського звірогосподарства, які, в свою чергу, були закуплені в 1971–1974 pp. у Франції. Звірки мали коричневе забарвлення різної інтенсивності. У Переяслав-Хмельницькому звірогосподарстві виділяли особин, що мали більш темне загальне опушення з блакитним пухом, з подальшим закріпленням і вдосконаленням такого забарвлення.

Стандарт породи

Створений тип коричневих норок має міцну будову тіла, великий розмір (середня довжина самок 44,0 см, самців – 53,8 см), добру якість опушення. У них покривне волосся шоколадного кольору, пух в основі блакитного і сіро-блакитного забарвлення, а вершини коричневі.

Господарська характеристика

Вихід молодняку складає 5,1–5,4 на самку. Стандартні норки є вихідними формами, від яких одержані кольорові типи мутантного характеру.

Забарвлення норки визначає не один, а декілька генів, кожний алель яких позначають двома літерами латинського алфавіту. Повний набір генів кожного типу норок (генотип) визначають у вигляді ряду латинських букв. Генотип забарвлення стандартної норки являє собою комбінацію із 21 пари алельних генів, з яких 14 домінантних і 7 рецесивних, розміщених у 21 локусі різних пар гомологічних хромосом у гомозиготному стані.