П’єтрен

9371
П’єтрен Джерело: dovidkam.com
Назва породи П’єтрен
Тип тварини Свині
Напрямок Свині - беконні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Серволюкс-Генетик» ФГ «Євросвинка-Плюс» ТОВ «Агроінд»

Історія

На початку ХХ століття в Бельгії проводили схрещування декількох порід з хорошою м’ясною продуктивністю. Селекційний процес тривав кілька десятиліть, у результаті якого була отримана нова порода беконного типу продуктивності – свині п’єтрен.

Їх прабатьками стали представники беркширської, великої білої та інших порід.

Сьогодні п’єтрени розводяться у великих кількостях в таких країнах як Великобританія, Франція, Бельгія, Нідерланди.

Стандарт породи

Свині п’єтрен – великі тварини з досить широкими крижами. Тулуб має форму циліндра, короткий і широкий. М’язи добре розвинені, спина рельєфна, мускулиста. Окістя великі, м’ясисті, плавно переходять у скакальні суглоби. Голова порівняно маленька з прямим профілем, вуха невеликі і стоячі. Маса дорослих тварин становить: кнурів – 240-260 кг, свинок – 150-220 кг.

Забарвлення мають білого кольору з чорними плямами. Стандарт породи допускає і біле забарвлення.

Господарська характеристика

Особливість породи – малоплідність і маломолочність свиноматок. Кількість поросят за один опорос – в середньому 8, максимум 10. Через нестачу молока у свиноматок смертність молодняку висока, оскільки поросятам не вистачає їжі.

Величина набору ваги в середньому становить 500-550 г за добу. Кількість кормових одиниць на 1  кг приросту становить: для м’ясної відгодівлі — 2,0-2,5; для мясо-сальної відгодівлі — 3,5-4,0.