Каста

53
Каста Джерело: https://upload.wikimedia.org
Назва породи Каста Casta
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Центр здоров’я, репродукції та селекції»

Історія

Першу племінну книгу було відкрито у 1901 році, однак вона велася нетривалий час. Вдруге племінну книгу було відкрито у 1920 році. Існувало дві гілки породи - “орська” й “сен-жиронська”. Худоба мала комбінований (м'ясо-молочно-робочий) тип продуктивності. Худоба використовувалася для перевезення вантажів при заготівля деревини у гірських районах.  У другій половині 20-го століття у зв'язку з впровадженням механізації, а отже, втратою важливості робочих якостей тяглової сили, та через конкуренцію з боку худоби французької бурої породи, поголів'я породи каста значно зменшилося. Порода збереглася переважно у найбільш високогірних районах Піренеїв. У 1970-х роках було втрачено сен-жиронську гілку породи. Наприкінці 1970-х років, після проведення інвентаризації було розроблено заходи зі збереження породи й надано їй сучасну назву. У 1983 році налічувалося 76 корів у 12 стадах. У 2005 році налічувалося 206 корів у 37 стадах, було 39 бугаїв-плідників і зберігалося сім'я 19 бугаїв. У 2010 році налічувалося 253 корови цієї породи, що утримувалися у 40 господарствах. Було 20 бугаїв-плідників і запас сім'я 20 бугаїв для штучного запліднення.

Стандарт породи

Масть тварин брунатна (каштанова), інколи червона, забарвлення суцільне.  Роги ліроподібні. Середній зріст корів становить - 135 см, жива маса бугаїв 900 кг, корів - 600 - 700 кг. Маса телят при народженні становить 35 кг, теличок - 30 кг.

Господарська характеристика

Молоко  корів породи каста використовується для виготовлення сиру бетмаль. Корови використовуються для підсисного утримання телят. Ця порода цінується за її морозостійкість, довговічність і високорозвинені материнські якості. Худобу можна утримувати на всіх типах місцевості завдяки добре розвиненим ногам і дуже жорстким копитам.