Ця порода жиро – хвостих овець створена народними селекціонерами Закавказзя. Вважається, що спочатку вона розводилась кочівниками-курдами, від них поширилася в Туреччині, а потім потрапила в Вірменію і Азербайджан. Формувалася порода в ході багатовікової селекції особин по м’ясо – сальній і молочній продуктивності і здатності адаптуватися до пасовищно-стійлового утримання в гірничо-відгінних умовах.
Балбас – шуті, з міцною конституцією, розвиненим кістяком. Середня голова на подовженій шиї, ніс прямий, рівна спина з глибокими грудьми. Злегка приспущені крижі, кінцівки міцні, з хорошими ратицями. Хвіст складається з двох жирових подушок: нижня більша верхньої, спускається нижче скакального суглобу, в нижній частині зігнутий у вигляді букви S. Добре розвинене вим’я. Забарвлення біле з темними плямами на морді, ногах і вухах, іноді – світло-сіре, з невеликим блиском.
Це найбільша за вагою та розмірами з місцевих закавказьких порід. Вага баранів досягає 102–105 кг при середній масі в 80 кг, вівцематок – 55–58 кг .Забійний вихід м’яса 45–50 %.
Вовни настригають з баранів до 3,3 кг кілограмів, з маток – 1,7–1,8 кг, при цьому вихід чистої продукції становить 55–60 %. Молочність становить 124–130 кг, за лактацію – до 70 кг товарного молока, плодючість маток становить 110–120 ягнят на одну особину. Ягнята до чотирьох місяців мають масу до 25 кг.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.