Іль де Франс

618
Іль де Франс Джерело: bib.ge
Назва породи Іль де Франс Ile de France
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Платон Агрікультура» ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Порода іль-де-франс була виведена у Франції шляхом селекційного схрещування овець породи дишло (предка англійської породи нью лейчестер) з мериносами рамбульє, а потім маушамп (mauchamp). Історія породи іль-де-франс тісно пов’язана з історією розведення овець у Франції. В 1824 році Ангуст Іварт, професор Національного ветеринарного коледжу в Майсон-Алфорт зайнявся виведенням породи овець шляхом схрещування баранів дішлей з породами мериносів, які використовувалися тоді у Франції. В результаті тривалої роботи до кінця 19 століття була створена нова порода, яка мала позитивні властивості обох вихідних порід. Нова порода розповсюдилась по регіону іль-де-франс, Вперше нова порода була продемонстрована на Паризькій сільськогосподарській виставці в 1875 році. У 1882 році була створена Племінна книга і ця порода отримала остаточну назву іль-де-франс.У 1960 р, у зв’язку зі сформованими економічними умовами французькі селекціонери вирішили сконцентрувати свою роботу на репродуктивних і ростових характеристиках, особливо плодючості. З 1968 р. В породі іль-де-франс ведеться тестування баранів по потомству і створена випробувальна станція. З 1979 р проводиться індексація маточного поголів’я цієї породи на фермах. Кінцевим результатом ретельної селекції стало те, що іль-де-франс перетворився в домінуючу породу у Франції. Це також одна з найбільш популярних м’ясних порід в світі, експортована в більш ніж 30 країн.

Стандарт породи

Тварини мають добре розвинені м’ясні форми: широку голову, коротку, широку шию, округлі ребра, добру м’язовість стегна. Біле забарвлення. Морда середніх розмірів з товстим носом і губами, великі завжди стоячі вуха, складки шкіри відсутні.

Господарська характеристика

Жива маса баранів становить 100, маток – 65 кг. Ягнята, призначені для забою на м’ясо, вирощуються в приміщеннях. Дорослих тварин пасуть. Маса туші ягнят в 3 – 4 місяці становить 17 – 20 кг.Тривалість життя маток 9 – 10 років. Ярок пускають в злучку у віці 7 – 8 або 10 – 12 місяців при досягненні маси тіла не нижче 45 кг.

Середня плодючість 130 ягнят на 100 маток. Плодючість іль-де-франс в результаті проведеної селекції постійно збільшувалася з 1968 року, коли вона була 130 %. У 1991 р середня продуктивність, розрахована за 24666 маток становила 168 %. В даний час, середня плодючість при осінньому окоті становить 171 %, а при весняному – 198 %. Близько 64 % ​​усіх вироблених ягнят іль-де-франс народжується в період між вереснем і листопадом.

Матки іль-де-франс мають дуже високу молочність і повністю забезпечують потреби своїх швидко зростаючих двійнят.