Меріноландшаф

2423
Меріноландшаф Джерело: agroday.com.ua
Назва породи Меріноландшаф Merinolandschaf
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Меріно-Україна» ТОВ «Меринос-Захід»

Історія

Меріноландшаф, або вюртемберг – порода домашніх овець виведена шляхом схрещування баранів іспанської тонкорунної породи овець з вівце матками місцевої південної німецької породи меринос вперше привезених до Саксонії в 1765 році. Ця порода відрізняється без проблемністю, високими темпами зростання, відмінними м’ясними якостями, витривалістю, хорошою вовняною продуктивністю. Вона становить близько 30 % овець Німеччини і є найпоширенішою комерційної породою.

Стандарт породи

Вівці меріноландшаф бувають від середніх до великих розмірів. Тварини цієї породи характеризуються клинчастою довгою головою і біло рунною вовною, яка доходить до лінії очей. Вуха довгі, злегка висячі. Груди широкі і глибокі, ноги добре виконані, мають правильну поставу.

Господарська характеристика

Висота в холці у баранів – 90-100 см, вівцематок – 70– 0 см, жива маса – відповідно 125–160 і 75–90 кг. Великий вихід тушки – 55 %. Ягнята в 4 місяці досягають живої ваги 50 кг, відповідно тушка – 25–30 кг. Дорослі барани досягають ваги 125–160 кг, вівці – 100–130 кг. Настриг вовни у баранів становить 6,5 – 7,0 кг, у вівцематок – 4,0–5,0. Високоякісна вовна має товщину від 26 до 28 мікрон. Вівці меріноландшаф характеризуються поліестрічністю, розведенням в різних природно-кліматичних зонах. Плодючість вівцематок висока – 212–227 %. Вони відрізняються хорошими материнськими якостями. Тварини цієї породи витривалі, підходять для цілорічного пасовищного утримання, чудово пристосовані до проходження великих відстаней і до нічного утримання в загоні. При цьому добре себе почувають, як на пустельних природних пасовищах, так і на облагороджених.Вівцематок меріноландшаф використовують, як при чистопородному розведенні, так і промисловому схрещуванні з баранами м’ясних порід, для збільшення виробництва високоякісної баранини.