Таврійський тип асканійської

Таврійський тип асканійської
agroua.netТаврійський тип асканійської

Назва породи

Таврійський тип асканійської (Tavrichesky type of Askanian)

Тип тварини

Вівці

Напрямок

МРХ

Історія

Його створено внаслідок тривалої роботи за допомогою чистопородного розведення та широкого використання австралійських мериносових баранів. Генеалогічна структура його – це чотири австралізовані заводські лінії баранів. Найкращі стада овець цієї породи зосереджено в племзаводах «Красный чабан», «Асканія – Нова» Херсонської та «Атманай» Запорізької областей.

Стандарт породи

Тварини нового типу характеризуються міцною конституцією, мають помірну складчастість шкіри, вирівняну вовну за довжиною й тониною в штапелі, чітку, напівкруглу звивистість, білий та світло-кремовий жиропіт. За кольором жиропоту вівці різні: зустрічаються тварини з жовтим, темним і коричневим відтінком жиропоту. Вони раціональніше використовують поживні речовини корму в вовноутворенні. За продуктивністю та якістю вовни відповідають світовим стандартам.

Господарська характеристика

Вівцематки мають середню живу масу 56,5–63,3 кг, настриг митої вовни – 3,62–3,96 кг за довжини волокна 9–11 см та виходу чистого волокна 48–52 відсотки.

Баранів-плідників нового внутрішньопородного типу широко використовують для поліпшення племінних та товарних стад асканійської тонкорунної породи, застосування яких збільшує настриг митої вовни на 0,2–0,4 кг з однієї голови.

Вівці асканійської породи є рекордистами у вовновій і м’ясній продуктивності серед мериносів з усіх тонкорунних порід овець світу. Серйозний недолік овець асканійської породи – незадовільна якість жиропоту. Крім того, у багатьох овець спостерігається мозаїчність кольору жиропоту по тулубу, а також високе співвідношення жиру й поту: на одну частину жиру припадає 1,5–1,7 частини поту. За такого співвідношення жиропіт має незадовільну захисну якість

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus