Назва породи | Малагуенья Malaguena |
Тип тварини | Кози |
Напрямок | МРХ - молочно-м’ясні |
Компанії племрепродуктори | ФГ «Еко-Карпати» |
Порода родом з Іспанії. Назва цих кіз пов’язана з провінцією Малага, в якій вони і були виведені. Сьогодні там міститься близько 200000 цих тварин. Активно кози малагуенья розводяться в більшості регіонів країни, а також в Португалії та Марокко. Іноді тварин називають просто малага. Для виведення були схрещені кози Мальтійської і Піренейській порід, які мають високі показники продуктивності. Всі роботи по закріпленню у нових кіз кращих якостей проводилися в Малазі, і провінція вважається їхньою батьківщиною.
В результаті, стараннями селекціонерів отримана порода малагуенья виявилася однією з найбільш продуктивних в країні. Вона відразу ж почала активно поширюватися по її сільським районам. Молоко тварин зарекомендувало себе як високоякісне та придатне для отримання сирів, а не тільки вживання в свіжому вигляді.
Будова тварин вираженого молочного типу. Вим’я об’ємне с чітким поділом на 2 частини, що нагадують за формою грушу або сферу, має міцні соски, розташовані з деяким нахилом вперед. Допускається наявність або відсутність сережок. Кози переважно безрогі. У поодиноких особин є маленькі дугоподібні рожки. У цапів роги дугоподібної форми з кінцями, спрямованими донизу.
Шерсть у переважної більшості кіз коротка коричневого забарвлення, яке може бути від світлого до темного. Тон рівний і не передбачає плям, або строкатості. У нижній частині тіла у деяких особин шерсть буває довгою, що не зважає відхиленням від стандарту породи.
Відносяться кози до категорії середньо-важких. Цапи набирають масу від 65 до 80 кг, а самки від 45 до 60 кг. Маса тварини оцінюється в дорослому віці.
Основне призначення тварин молочне, у той же час м’ясо визнається делікатесним і подається, як вишукана страва. На забій йдуть молочні козенята віком від 1 місяця до 6 тижнів. Запатентований навіть бренд м’яса, одержуваного від козенят малагуенья, чого немає у інших іспанських порід кіз. Перший окот дозволяє отримати від кози за 150 днів 310 кг молока. Після другого окоту за 210 днів удій становить 1178 кг молока. Згідно з чисельними даними, лактація у тварин може тривати до 310 днів, і тоді від них можна отримати до 1324 кг молока.Середні показники молока – жир – 5,0 %, білок – 3,5 %, лактоза – 4,5 %, сухий екстракт – 14,0 %.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.