Махореро

124
Махореро Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Махореро Majorero
Тип тварини Кози
Напрямок МРХ - молочні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Платон Агрікультура»

Історія

Свою назву кози породи махореро взяли від назви острова Фуертевентура (Махарата в до іспанській епосі), Канарського Архіпелагу, острові, де утворилася ця порода кіз, і де знаходиться їх найбільше племінне ядро.

Існує думка, що до колонізації Канарських островів іспанцями в кінці XV ст., на цих островах існувала аборигенна популяція кіз, адаптована до місцевого середовища існування, ця популяція залишалася генетично ізольованою від решти світу до п’ятнадцятого століття. Згодом, в результаті прибуття переселенців разом зі своїми домашніми тваринами, зовнішній вигляд місцевих кіз змінився, в них стали простежуватися риси і африканських нубійських, і піренейських, іспанських кіз. Кози породи махорера поширені по всьому Канарському архіпелазі. На фермах стада кіз складаються в середньому з 200 тварин, один козел на кожні 50 кіз.

Стандарт породи

Кози махореро мають коротку пігментовану шерсть. Голови в них великі, з великими вухами, у козлів є бороди і роги в формі арки. Вим’я у кіз велике, розвинене і пігментоване, або чорного кольору.

Дефектами вважаються блакитні очі, перекус верхньої або нижньої щелепи, аномалії статевих органів або молочних залоз, депігментація на шкірі і на слизових оболонках.

Господарська характеристика

Оскільки кози відносяться до досить рідкісного різновиду і приносять високоякісне і унікальне молоко, з продукту роблять оригінальний сорт сиру – махореро (majorero), смак якого високо цінується серед любителів і гурманів. За лактаційний період продукування молока становить приблизно 550 – 555 літрів. Практично доведено, що лактація у представників махореро коливається в інтервалах від 210 до 220 днів. Вміст молока,- 3,95% жиру, 3,95 %, білка, 3,08% казеїну – 4,59% лактози і 13,21% сухого екстракту. На середньостатистичній фермі живе разом відразу 150–200 представників махорера, причому одного самця вистачає на 50 кіз. Різновид не відрізняється особливими вимогами або умовами для життя, також вони невибагливі в харчуванні, але від умов утримання тварин залежить якість їхнього продукту.