Казуар помаранчевошиїй

252
Казуар помаранчевошиїй Джерело: uk.wikipedia.org
Назва породи Казуар помаранчевошиїй Casuarius unappendiculatus
Тип тварини Казуар
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Цей вид казуара є ендемічним птахом Нової Гвінеї і мешкає у тропічних лісах північного узбережжя, західній частині річки Раму в провінції Моробе, а також на островах Япене і Салават.

Стандарт породи

Помаранчевошиїй казуар - кремезна птиця, яка досягає висоти 150 см, має чорне оперення, синю шкіру на лицьовій частині голови. Крила у них зменшились настільки, що від махових пір'їн залишилось лише кілька рогових колючок. Шия довга і покрита тільки тонкими пір'їнами, більше схожими на волосся. Передня частина шиї, а також її нижня задня частина і плечі пофарбовані в помаранчевий колір; також є одна сережка. З боків шиї, біля її основи звисає пара довгих яскравих складок шкіри. У казуарів великі карі очі і довгий вигнутий дзьоб, а на голові шолом — високий роговий наріст. Ноги великі і сильні, вкриті лускою. На ногах — лише по три пальці, і середній із них озброєний грізним кігтем, схожим на кинджал.

Самець і самка виглядають практично однаково, але представники жіночої статі більші, мають яскравіше вбрання.

Маса самця може перевищувати 50 кг. Дорослі самки ще вищі і більші — до 73 кг.

Господарська характеристика

У період розмноження полігамні самки відкладають від 3 до 5 яєць блідого зеленувато-блакитного кольору. Самець висиджує їх близко 49-56 днів. Яйця казуарів у кілька разів більші за курячі - мають розмір 9-14 см і вагу до 650 г. Самці висиджують яйця і протягом 9 місяців виховують пташенят.

Пташенята мають світло-коричневе забарвлення з темними коричневими смугами уздовж усього тіла. У піврічному віці вони змінюють забарвлення на одноколірне коричневе. Приблизно в цей же час стає помітний шолом. На другому році життя казуари поступово набирають вигляду дорослої птиці і досягають їхніх розмірів. Статева зрілість настає у 3 роки.

Про потенційну тривалість життя казуарів відомо мало. Оцінки коливаються від 12 до 19 років у дикій природі. У зоопарках казуари досягали віку 40 років.