Ківі

436
Ківі Джерело: historyurok.com.ua/
Назва породи Ківі Apteryx
Тип тварини Ківі
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Предки сучасних ківі потрапили у Нову Зеландію з Австралазії близько 30 млн. років тому.

Живе птах тільки в одній країні — Новій Зеландії і є предметом гордості новозеландців. На його честь вирощуваний у країні фрукт, що має схожість із зовнішністю птаха, одержав назву ківі. Сам птах отримав назву через характерний крик.

Стандарт

Дорослі ківі завбільшки з курку. Голова маленька на короткій шиї. Очі маленькі, їх діаметр усього 8 мм. Птахи мають довгий вузький дзьоб з ніздрями на самому кінчику. Злегка зігнутий або прямий у самців він завдовжки 95-105 мм, у самок може досягати 120 мм. Його довжина дорівнює третині довжини тулуба. По обидва боки дзьоба є вусики. Крила не розвинені, хвіст відсутній. Мають сильні чотирипалі ноги. Пір'я ківі більше нагадує густу шерсть.

Господарська характеристика

Самка відкладає одне, зрідка два яйця вагою до 500 г (як 10 курячих), що становить близько ¼ маси самого птаха. Яйце біле або зеленувате, розміром 120×80 мм, містить найбільший процент жовтка серед пташиних яєць — 65%. Інкубаційний період займає 75-85 днів; пташеня потребує 2-3 дні для процесу вилуплення.

Пташенята народжуються оперені не пухом, а пір'ям, та нагадують мініатюрні копії дорослих. Батьки зазвичай не турбуються про потомство та залишають його відразу після вилуплення. Перші 3 дні пташеня не може стояти на ногах і не їсть — у цей час воно існує за рахунок підшкірних запасів жовтка. На п'ятий день воно починає виходити з гнізда, а на 10-14 — самостійно шукати їжу.

Ростуть молоді ківі повільно: лише в 4-5 років вони досягають розміру дорослих. Статева зрілість настає у самців у 18 місяців, а у самиць — у 2-3 роки. Але відкладати яйця самиці починають лише у 3-5 років. За своє життя самиця відкладає до 100 яєць.

Тривалість життя ківі велика — 50-60 років.