Масайський страус

94
Назва породи Масайський страус Struthio camelus massaicus
Тип тварини Страус
Напрямок Птахи
Компанії племрепродуктори

Історія

Понад 20 млн. років тому предки сучасних страусів населяли території сучасних держав - від Іспанії на заході, включно з Україною та Казахстаном, і до Китаю на сході. Згадки про страусів було виявлено в одній із стародавніх китайських енциклопедій. Усього лише мільйон років минуло з тих пір, як страусина популяція переселилася в Африку й осіла на півночі, сході та півдні континенту. Але на початку XIX ст. увійшли в моду страусині пера — ними прикрашали одяг, капелюшки і зачіски модниць. Особливо цінувалося пір'я дорослих (старше 3-4 років) самців, тому саме на них полювали в першу чергу.

Стандарт породи

Очі страуса — найбільші серед наземних тварин, із густими віями на верхніх повіках. Кожне око розміром з мозок. Ротова щілина доходить до очей. Овальний тулуб покритий м'яким пір'ям. Задні кінцівки довгі і сильні, з двома пальцями. Один із пальців закінчується подобою рогового — на нього птах спирається при бігу.

Страусенята (і самці, і самки) коричневого кольору з темними (до чорного) плямами. З віком самці стають чорними (махові пера першого порядку — білі), а самки — сіро-коричневими (махові пера — коричневого кольору з чорними кінцями).

Зріст дорослих особин досягає 2,7 метра, а вага — 175 кг.

Господарська характеристика

Самки страуса стають статевозрілими між двома і трьома роками, самці роком пізніше.

Довжина яйця — 15-21 см, вага — від 1,5 до 2 кг. Шкаралупа дуже товста — 0,6 см, її колір зазвичай солом'яно-жовтий, рідше темніший або білий. Страусенята вилуплюються зрячі, покриті пухом і здатні до пересування. При народженні мають вагу близько 1,2 кг, а до чотирьох місяців досягають 18-19 кг. Протягом перших 2 місяців життя пташенята покриті бурими жорсткими щетинками, потім стають схожими за забарвленням на  самку. Справжнє пір'я з'являється на другому місяці, а чорне пір'я у самців — тільки на другому році життя.

Живуть страуси 30-40 років.