Сибірська біла

589
Сибірська біла Джерело: svoimi-rykami.ru
Назва породи Сибірська біла
Тип тварини Цесарка
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Пішли сибірські білі цесарки від крапчасто-сірих, що не відрізняються ні високою несучістю, ні великою статурою. Однак завдяки зусиллям селекціонерів деякі з цих недоліків були виправлені.

Внаслідок відбору і схрещувань були отримані особини, що відрізняються світлим забарвленням пера.

Стандарт породи

Оперення біле, без відтінків і цяток. Голова без пір’я, невелика з фіолетовими наростами. Дзьоб темного кольору. Шия не чисто білого кольору, а з ледь помітними блакитними вкрапленнями. Недовга, покрита пухом. Сережки яскраво-червоні. Кінцівки короткі. Плесна рожевого кольору.

Тіло як у самок, так і самців дещо витягнуте. У жіночих особин гарно сформована грудна мускулатура.

Маса дорослого самця — 1,6-1,8 кг, самки — 1,9-2 кг.

Господарська характеристика

Порода за характером дуже спокійна. Виключно життєздатна і дуже витривала. Птахи не бояться холодів і температурних перепадів. В утриманні невибагливі і прекрасно пристосовуються до будь-яких умов. Вони не тільки добре набирають вагу, але і швидко ростуть.

Цесарки практично не втрачають перо до пізньої осені.

Сибірська біла цесарка відрізняється хорошою яйценосністю — більш ніж на 25% перевершує за чисельністю знесених яєць інші породи. Від одного птаха можна отримати від 100 до 110 яєць. Дорослішають у віці 7,5 місяців. У цей час несучка робить першу кладку. Середня заплідненість яєць становить близько 82%. Курчата народжуються світло-коричневого кольору. До 3 місяців вони змінюють забарвлення пір’я на біле.

М'ясо сибірських білих цесарок дуже смачне і поживне. Досить привабливий і колір тушок — не сірий, як у багатьох порід, а блідо-рожевий.