Джавахетська

79
Джавахетська порода гусей Джерело: geomedia.top
Назва породи Джавахетська
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Назва джавахетських гусей говорить про походження з Грузії і Вірменії. Пращурами породи є дикі гуси, які мешкали в той час на грузинських і вірменських територіях. Місцеві селекціонери займалися ретельним добором найкращих особин, щоб постійно підвищувати якості джавахеті.

У наш час порода не користується особливою популярністю. В основному гусей розводять на приватних фермах і в невеликих садибах.

Стандарт породи

Джавахетські гуси відносяться до середнього типу, тому всі продуктивні якості мають також середній результат. Розміри тіла невеликі, тулуб подовжений, широкий. Широкі груди, шия коротка. Голова маленька, круглої форми з невеликим дзьобом, деякі особини мають невеликий чубчик. Кінцівки короткі і міцні. Крила невеликі, але потужні. На череві є одна або дві складки, які злегка провисають.

Маса тіла відносно невелика: гусаки в зрілому віці можуть важити до 5 кг, а гуски - до 4 кг.

Господарська характеристика

Птахи гарно пристосовані до гірських умов, де багато скель, сонця і холоду. Дорослі особини мають міцний імунітет, тому з легкістю протистоять хворобам, шкідникам і поганим погодним умовам.

На продуктивність гусок впливає пізня кладка, яка починається тільки в 11 місяців і триває 3 місяці. Гуска в рік може знести в середньому 15-20 яєць, які важать у середньому 145 г кожне.

Позитивним показником є практично стовідсоткова насиджуваність яєць. Гусенята до 2-місячного віку набирають вагу близько 3 кг.