Назва джавахетських гусей говорить про походження з Грузії і Вірменії. Пращурами породи є дикі гуси, які мешкали в той час на грузинських і вірменських територіях. Місцеві селекціонери займалися ретельним добором найкращих особин, щоб постійно підвищувати якості джавахеті.
У наш час порода не користується особливою популярністю. В основному гусей розводять на приватних фермах і в невеликих садибах.
Джавахетські гуси відносяться до середнього типу, тому всі продуктивні якості мають також середній результат. Розміри тіла невеликі, тулуб подовжений, широкий. Широкі груди, шия коротка. Голова маленька, круглої форми з невеликим дзьобом, деякі особини мають невеликий чубчик. Кінцівки короткі і міцні. Крила невеликі, але потужні. На череві є одна або дві складки, які злегка провисають.
Маса тіла відносно невелика: гусаки в зрілому віці можуть важити до 5 кг, а гуски - до 4 кг.
Птахи гарно пристосовані до гірських умов, де багато скель, сонця і холоду. Дорослі особини мають міцний імунітет, тому з легкістю протистоять хворобам, шкідникам і поганим погодним умовам.
На продуктивність гусок впливає пізня кладка, яка починається тільки в 11 місяців і триває 3 місяці. Гуска в рік може знести в середньому 15-20 яєць, які важать у середньому 145 г кожне.
Позитивним показником є практично стовідсоткова насиджуваність яєць. Гусенята до 2-місячного віку набирають вагу близько 3 кг.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.