Оброшинська

385
Оброшинська Джерело: geomedia.top
Назва породи Оброшинська
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясо-яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

З 1957 року на базі дослідного господарства «Оброшине» (Україна) було розпочато роботу з виведення нової породи. Селекційна робота проводилася для поліпшення показників із багатьох напрямків. Схрестили батьківську форму (самці китайської сірої породи з місцевими білими самками) з материнською (самці китайської сірої з особинами китайської сірої). Отриману двопородну помісь схрещують між собою для отримання трипородної і подальшого розвитку «в собі». Отримані результати поєднують у породі первинні біологічні ознаки з господарсько придбаними: високі пухові якості, життєздатність і хороша несучість, високий коефіцієнт м’ясної скоростиглості.

Розводять оброшинських гусей у господарствах Саратовської області, Волинської, Черкаської, Львівської, Київської, Одеської та Молдови.

Стандарт породи

Оброшинські гуси відносяться до середньо-важкого типу, що впливає на побудову тіла. Тулуб невеликий, міцний, з добре розвиненою м’язовою системою. Грудна клітка велика, широка, вигнута вперед. Спина і шия без вигинів. Жирові складки відсутні. Кінцівки короткі і міцні, помаранчевого кольору, як і дзьоб. Голова маленька, круглої форми, шия тонка. Середньої довжини, злегка піднятий хвіст. Крила великі і сильні, щільно прилягають до тулуба.

Самці дорослого віку досягають ваги 7 кг, самки - до 6 кг.

Господарська характеристика

Порода має цілий ряд переваг: велика кількість якісного пуху, хороше виживання молодняка, високий рівень яйценосіння і швидкі темпи збільшення маси.

У віці 9 місяців гуски готові до спаровування і кладки яєць. А гусак у цьому віці вже готовий обходити невелике стадо птахів. За цикл гуска може знести 30-40 яєць масою 160 г кожне. Запліднюваність яєць досить висока – до 90%. Але лише близько 70% гусенят вилупляться і переживуть небезпечний вік (до 2 місяців). Народжуються гусенята невеликі, але до віку 2 місяців важать близько 4 кг.