Тулузькі гуси були виведені на початку XVIII ст. Порода з'явилася у Франції, в Тулузі. Там почалася селекційна робота, для якої вибиралися найпродуктивніші особини, і в результаті отримали породу, яка не має собі рівних за рентабельністю виробництва.
У гусей широка голова; сильна, товста і коротка шия, масивний широкий корпус, посаджений горизонтально. Потужні короткі ноги і прямий дзьоб помаранчевого кольору. Можуть володіти або не володіти оригінальною складкою жиру на животі. Також у них є так званий «гаманець» - відвислі складки біля основи голови.
Пір'я птахів сірувато-білуватого забарвлення, голова темно-сіра, живіт і подгузок білі, шия і груди світло-сірі, а кінчики крил чорні.
Це приземкуваті, кремезні і повільні птахи. Їхня вага не перевищує 10 кг у гусаків і 8 кг у гусок.
Це малорухливі масивні гуси, що значно перевершують інші породи у вазі, але поступаються у репродуктивності. Їх вирощують заради смачного м'яса, першокласного пуху і печінки, яка визнана делікатесом (може досягати 500 г).
Складно переносять холодні і сирі умови утримання. Мають спокійний характер, доброзичливі. Вони оперативно набирають вагу і чудово накопичують жирові відкладення в м’ясі та печінці.
Жіночі особини є поганими квочками. Яйценосність таких птахів невисока, вона не перевищує 40 шт. за сезон, при цьому вага яєць коливається в межах 150-200 г.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.