Холмогорська

10274
Холмогорська Джерело: agromega.in.ua
Назва породи Холмогорська
Тип тварини Гуси
Напрямок Птахи - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена в центральній зоні Росії схрещуванням місцевих білих гусей (комогори) з китайськими білими гусьми. Відбір проводився на збільшення маси особини в умовах пасовищного утримання, що дозволило отримати витривалу й невибагливу породу, здатну акліматизуватися до різних погодних умов, не знижуючи продуктивності.

Наразі широко розповсюджена в Україні.

Стандарт породи

Гуси холмогори характеризуються міцною статурою, горизонтально поставленим масивним тулубом, довгою прямою спиною і широкими двоопуклими грудьми. Дзьоб помаранчевий, досить потужний, трохи з горбинкою. Відмітною ознакою представників цієї породи є шишкоподібний наріст на лобі помаранчевого кольору. У птахів буває біле та сіре густе оперення. Ще одна характерна риса гусей породи холмогори – наявність складки під дзьобом, яку іноді називають «гаманець», і дві складки на животі. Плесна жовто-червоного кольору.

Максимальна вага дорослих самців досягає 12 кг, самок – до 8 кг.

Господарська характеристика

Холмогорські гуси відрізняються невибагливістю в їжі та стійкістю до хвороб. У них гарна якість м’яса, жиру, пуху і пера. Гуски цієї породи - хороші квочки, що відрізняються відмінним материнським інстинктом. Чим менше важить гуска, тим більше несе яєць і краще сидить. В середньому 1 холмогорка за рік зносить 30 яєць, маса яйця в середньому становить 180-200 г. Вивід гусенят становить 50-55%.

Молоді гусенята здатні швидко набирати вагу, досягаючи до моменту забою (приблизно в 9 тижнів) маси 4–4,5 кг. Шишка над дзьобом у гусенят з’являється тільки до 5-6 місяців, а гаманець ще пізніше. Статевої зрілості вони досягають лише на третьому році життя.

Гуси холмогорської породи - справжні довгожителі. Якщо тривалість життя інших порід не перевищує 5-6 років, то холмогори живуть 15-17 років. І навіть у цьому віці успішно відкладають яйця і висиджують потомство.