Леггорн

1179
Леггорн Джерело: agrostory.com
Назва породи Леггорн
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною леггорнів є Італія (місто Ліворно). У ХІХ ст. порода була вдосконалена селекціонерами з США, які схрестили іспанських та італійських несучок, курей бійцівських порід  із білими мінорками.

Стандарт породи

У леггорнівских курей тіло має форму трикутника, а голова є подобою вершини, що є типовим для яєчних порід. Кури з гордою поставою, красиво вигнутою шиєю. Голова середніх розмірів. Очі виразні, живі. Протягом життя колір райдужної оболонки змінюється: у молодих несучок очі оранжевого кольору, а у більш зрілих особин змінюється на блідо-жовтий. Гребінь великий листовидний, яскраво-червоний –– прямий у півнів та нахилений убік у курок, вушні мочки білі. Дзьоб дуже міцний, жовтого кольору. Є невелика борідка заокругленої форми, яка пофарбована в червоний колір.

Тулуб глибокий, горизонтально поставлений, гарний вигин спини, груди округлі. Крила широкі, щільно притиснуті до тіла. У півнів великий хвіст із довгим серповидним пір’ям. Оперення біле. Кінцівки тоненькі, але сильні, середньої довжини, з віком змінюють своє забарвлення: у молодняка ​​ноги жовті, а у дорослих курей - білого кольору із синім відливом.

У леггорнів ніжний щільний тип конституції. Маса півнів становить 2-2,5 кг, курок –– 1,5-2 кг.

Господарська характеристика

Характер у курей живий, вони багато рухаються, темпераментні, постійно перебувають у пошуках їжі. Відрізняються хорошою витривалістю, швидко звикають до умов життя.

У віці 18 тижнів настає статева зрілість. Материнський інстинкт у несучок відсутній. За рік одна несучка породи леггорн приносить від 160 до 230 яєць, кожне з яких важить 55-58 грамів. Колір шкаралупи - білий. Заплідненість яєць близько 95%. Виводимість молодняка становить 87-92%.