Мінорка

677
Мінорка Джерело: geomedia.top
Назва породи Мінорка
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода виведена в Іспанії шляхом схрещування між собою кількох різновидів місцевих курей на о. Мінорки. Між 1708 і 1783 в селекції мінорок узяли участь британські селекціонери, так як Велика Британія захопила острів. Документально засвідчено ввезення мінорок в Англію в 1780-х роках. У 1870-х вона з'явилася в Німеччині, до 1888 року стала звичною в США. Перших курей цієї породи на територію колишнього Союзу завіз турецький султан 1885 року.

Стандарт породи

Мінорка відрізняється своїм забарвленням чорного кольору із зеленуватим відтінком. Вони гармонійно складені, голова середнього розміру з великим красивим гребенем. У курки він злегка зміщений убік, у півня нагадує корону. Мочки вух досить великі і мають біле забарвлення. Птицю відрізняє трохи подовжені шия і тулуб, добре розвинені притиснуті до боків крила. Ноги високі.

У породи мінорки є 3 основні лінії: іспанська (має чорне забарвлення з темно-зеленим проблиском), британського стандарту (білого забарвлення) та карликові, виведені в результаті експерименту.

Одна доросла курка має приблизно 2,1-2,5 кг живої ваги, півень — 2,7-3 кг.

Господарська характеристика

Основними характеристиками породи є: швидкий ріст пташенят і їхня збереженість, цілорічна несучість курей, скоростиглість (починають нестися з 5 місяців), великі та поживні яйця, білий колір м’яса та його висока якість.

Незалежно від своєї мініатюрності курка здатна приносити до 160 яєць на рік. Вага одного — близько 60 г. Яйця мінорок важко сплутати з іншими, адже їхня шкаралупа настільки блискуча і гладенька, що складається враження, ніби вона відполірована. Показники збереженості у зрілих птахів — 87%, молодих — 97%.