Хайсекс білий

5716
Хайсекс білий Джерело: fermeru.pro
Назва породи Хайсекс білий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Кури хайсекс виведені голландськими селекціонерами на базі сільськогосподарської фірми «Еврібрід» і є гібридом породи леггорн і нью-гемпшир. Вчені ставили за мету отримати більшу рентабельність від вирощування курей за рахунок підвищення яєчної продуктивності. Гібрид був отриманий 1970 року.

У 1974 році кури потрапили на територію України. Пізніше, приблизно з 1985 року, розповсюдились в Азії та Америці. А ще за деякий час, у 1998 році, їх завезли в Австралію та Африку.

На сьогоднішній день це одна з найпопулярніших і найчисленніших порід в Європі, Азії та Америці.

Стандарт породи

У білих хайсексів витягнута акуратна статура і гладенький пір'яний покрив. Масть біла, але є винятки — можна зустріти особин із дуже блідим коричневим забарвленням, яке поширюється на кінчики пір'я. Гребінець високий і спадає на одну сторону, забарвлення очей світло-кавового кольору. Пір'я у хвості пряме, пишне як у півнів, так і у курей. У самців він схожий на павичевий. Плесна яскраво-жовті.

Відрізнити самців від курочок дозволяє пух, пофарбований у світло-жовті тони, на відміну від самочок, покритих пухом бежевого кольору. Їхнє тіло вкрите щільно прилеглим до поверхні пір'ям. Лапи і дзьоб несучок можуть мати колір у діапазоні від солом'яного до насичено жовтого. Кури володіють головою середніх розмірів і сильними широко поставленими ногами.

Білі хайсекси, як правило, досягають маси близько 1,7-1,8 кг.

Господарська характеристика

Порода досить витривала, невибаглива до корму, не вимоглива до умов утримання і добре адаптується. За співвідношенням витрат до одержуваного прибутку кури вважаються одними з кращих у світі.

Несучки хайсекс здатні протягом року знести 300-320 яєць, середня вага кожного - близько 65 г.

Цінною перевагою білих хайсексів є скоростиглість. Кури починають нестися з 4,5 місяців і лідирують у статевому дозріванні. Яйця в них білі, великі і корисні, містять невелику кількість холестерину.

Збереженість молодняка становить 95%, дорослих курей — 90%.