Хайсекс коричневий

457
Хайсекс коричневий Джерело: fermeru.pro
Назва породи Хайсекс коричневий
Тип тварини Кури
Напрямок Птахи - яєчні
Компанії племрепродуктори

Історія

Вихідними породами курей хайсекс були леггорн і нью-гемпшир. Їх вивели голландські селекціонери на сільськогосподарському підприємстві «Еврібрід». За мету ставили отримання більшої рентабельності від вирощування курей за рахунок підвищеної яєчної продуктивності.

Спочатку хайсекси були закуплені і випробувані на одній із птахофабрик України, де отримали досить вражаючі результати. Пізніше порода почала активно розповсюджуватися на Уралі, Північному Кавказі і в Сибіру.

Наразі є однією з найпопулярніших порід в Європі, Азії та Америці.

Стандарт породи

Колір пір'я птахів — яскраво-коричневий, у деяких випадках на кінчиках пір'я можлива поява білих відмітин. Пір'яний покрив щільний, пір'їни міцні, про них легко можна порізатися.

Гребінь — великий, міцний, добре виражений, листоподібної форми. Ноги великі, міцні, досить широко розставлені. Голова середніх розмірів, колір дзьоба і ніг може різнитися від світлого до яскраво-жовтого.

Доросла курка при правильному режимі годування здатна досягти ваги 2,5 кг, вага півня при цьому коливається між 2,8 і 3 кг.

Кури мають витончену статуру при масивній конституції.

Господарська характеристика

Кури хайсекс відрізняються спокійним і лагідним характером. Вони дуже доброзичливі, контактні, рухливі й енергійні.

Несучки виділяються досить раннім статевим дозріванням і високим виживанням, хорошою опірністю хворобам. Курка-несучка за рік життя здатна відкласти близько 320 темно-коричневих яєць, середня вага кожного — близько 65 г.

Збереженість молодняка на досить високому рівні — 95%, дорослих курей — 90%.