Тірольська сіра (Оберінталер)

157
Тірольська сіра (Оберінталер) Джерело: burenka.org
Назва породи Тірольська сіра (Оберінталер) Tyrolean gray (Oberintaler)
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочно-м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Тварини цієї породи характеризуються багатоплановістю і розводяться в високогірній частині австрійських Альп. 70 % альпійських лугів, де розводиться порода, знаходиться на висоті 1600 м над рівнем моря і вище.

Завдяки таким універсальним якостям, як невибагливість, добродушність, легкість отелень, міцність конституції, тирольская сіра порода (оберінталер) поряд з високою молочною продуктивністю і значними можливостями до відгодівлі придатна для спеціалізованого м’ясного скотарства.

Зона поширення сірої тірольської худоби обмежена в основному кількома долинами Північного і Південного Тіролю.

Племінна книга породи ведеться союзом, куди входять 85 скотарських об’єднань оберінталер.

Стандарт породи

У тварин копита і кінчики рогів — темні, основний колір сірий. Статура міцна, тварини обох статей мають роги. Тулуб широкий, м’язистість хороша.

Господарська характеристика

Корови невибагливі, добродушні, мають міцну конституцію і славляться легким отеленням. Порода універсальна — дозволяє розвивати і м’ясну, і молочну лінії, причому, в останньому випадку демонструє високу молочну продуктивність — 5 000 кілограмів на рік при 4-відсоткової жирності і 3,4-процентний вміст білка.

Корови цієї породи — пізньостиглі: стають повновіковими на 4–5-й рік після народження, а до першого отелення вони приходять в 34 місяці. Завдяки плодючості близько 94 відсотків, середнього терміну господарського використання 4,7 року, невибагливості, споживання будь-яких кормів, адаптації до посушливих регіонів і хорошій якості молока ці корови забезпечують високу рентабельність господарям. Забійний вихід складає 58–60 %.

Племінні бички у віці одного року мають живу масу 500–520 кг, показуючи при цьому середньодобові прирости близько 1200 грамів.