Українська червона молочна

Українська червона молочна порода
milkua.infoУкраїнська червона молочна порода

Назва породи

Українська червона молочна (Ukrainian red milky)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочні

Історія

Розробники — Інститут розведення і генетики тварин УААН, Інститут тваринництва степових районів ім. М. Ф. Іванова «Асканія-Нова» УААН, Інститут тваринництва центральних районів УААН.  Порода виведена шляхом відтворного схрещування червоної степової худоби з англерською, червоною датською і голштинською (червоно-рябої масті) породами у господарствах дев'яти південних областей України та АР Крим. Порода апробована у 2004 році Державною експертною комісією Мінагрополітики.

Розводять у всіх південних областях України та Криму, що свідчить про можливості інтродукції, високі адаптаційні та акліматизаційні якості.

Стандарт породи

Українська червона молочна худоба має червоно-білу масть. Тварини широкотілого типу конституції, гарно сформовані за основними промірами, індексами будови тіла, мають великий об’єм грудного відділу, високу молочну продуктивність та добру відтворювальну здатність.

Жива маса корів 499 кг. Середні проміри корів (см): висота в холці — 129, глибина грудей — 67, обхват грудей — 188, коса довжина тулуба — 154, обхват п'ястка — 20.

Господарська характеристика  

Тварини української червоної молочної породи вирізняються підвищеною інтенсивністю росту, молочним типом екстер'єру, високою молочністю та якістю молока, задовільною відтворювальною здатністю і забійними якостями.

Тривалість господарського використання корів за належних умов годівлі й утримання становить 4-7 лактацій. Середній індекс вимені в корів коливається в межах від 41 до 45%, інтенсивність молоковіддачі — від 1,70 до 1,90 кг/хв. Потенціал молочної продуктивності становить 7-8 тис. кг молока за лактацію зі вмістом 3,8-4,0% жиру і 3,2-3% білка.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus