Українська червоно-ряба молочна

3941
Українська червоно-ряба молочна порода Джерело: agroua.net
Назва породи Українська червоно-ряба молочна Ukrainian red speckled milky
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - молочні
Компанії племрепродуктори ДП «ДГ «Нива» ІРГТ імені М.В. Зубця НААН» ПРАТ «Племінний завод «Червоний велетень» ПРАТ «Шамраївське» ПРАТ ПЗ ДГ «Золотоніське»

Історія  

Перша спеціалізована порода худоби України. Затверджена наказом Мінсільгоспрому України 1993 року.Створена шляхом відтворного схрещування сименталів з червоно-рябими голштинами, частково - з айрширами та монбельярдами. За основу селекції взято бажані тип, характер, рівень продуктивності, технологічні якості худоби.

Тварин української червоно-рябої молочної породи успішно розводять у центральних, північних і західних регіонах, у передгір’ї Карпат, у степових південно-східних районах, що свідчить про можливості інтродукції, високу адаптаційну та акліматизаційну здатність.

Стандарт породи

Характерними ознаками породи є міцна, щільна конституція, гармонійність будови тіла, вим'я ванно- або чашоподібної форми з великим запасом, шия довга з тонкою складчастою шкірою, холка гостра, спина рівна і пряма, поперек широкий і міцний, зад широкий, довгий, кінцівки міцні.

Тварини української червоно-рябої молочної породи порівняно великі (висота в холці повновікових корів — 140-145, бугаїв — 155-156 см). Жива маса дорослих корів у провідних господарствах коливається у межах 512-600 кг.

Господарська характеристика   

Важливим показником племінної цінності корів є молочна продуктивність, в основі формування якої лежать спадкові особливості тварин та умови існування.

Порода конкурентоспроможна, генетичний потенціал молочної продуктивності коливається у межах 6500-7500 кг молока і більше за лактацію за порівняно високого вмісту жиру (3,7-4%) і білка (3,1-3,3%).

Рівень відтворення – 85–90 телят на 100 корів. Продуктивне довголіття – 4,5-5,5 лактацій.