Українська червоно-ряба молочна

Українська червоно-ряба молочна порода
agroua.netУкраїнська червоно-ряба молочна порода

Назва породи

Українська червоно-ряба молочна (Ukrainian red speckled milky)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочні

Історія  

Перша спеціалізована порода худоби України. Затверджена наказом Мінсільгоспрому України 1993 року.Створена шляхом відтворного схрещування сименталів з червоно-рябими голштинами, частково - з айрширами та монбельярдами. За основу селекції взято бажані тип, характер, рівень продуктивності, технологічні якості худоби.

Тварин української червоно-рябої молочної породи успішно розводять у центральних, північних і західних регіонах, у передгір’ї Карпат, у степових південно-східних районах, що свідчить про можливості інтродукції, високу адаптаційну та акліматизаційну здатність.

Стандарт породи

Характерними ознаками породи є міцна, щільна конституція, гармонійність будови тіла, вим'я ванно- або чашоподібної форми з великим запасом, шия довга з тонкою складчастою шкірою, холка гостра, спина рівна і пряма, поперек широкий і міцний, зад широкий, довгий, кінцівки міцні.

Тварини української червоно-рябої молочної породи порівняно великі (висота в холці повновікових корів — 140-145, бугаїв — 155-156 см). Жива маса дорослих корів у провідних господарствах коливається у межах 512-600 кг.

Господарська характеристика   

Важливим показником племінної цінності корів є молочна продуктивність, в основі формування якої лежать спадкові особливості тварин та умови існування.

Порода конкурентоспроможна, генетичний потенціал молочної продуктивності коливається у межах 6500-7500 кг молока і більше за лактацію за порівняно високого вмісту жиру (3,7-4%) і білка (3,1-3,3%).

Рівень відтворення – 85–90 телят на 100 корів. Продуктивне довголіття – 4,5-5,5 лактацій.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus