Холмогорська

Холмогорська порода
www.websadovod.ruХолмогорська порода

Назва породи

Холмогорська (Kholmogorsk)

Тип тварини

ВРХ

Напрямок

ВРХ - молочні

Компанії племрепродуктори

Історія

Холмогорська – порода великої рогатої худоби молочного напряму продуктивності. Родина її – сучасний Холмогорский район Архангельської області. Сприяли створенню породи хороші пасовища, заливні луки, a також підвищений попит в XVIII в. на молочну худобу. Про походження холмогорської худоби до сих пір немає єдиної думки. Одні пояснюють її походження, як результат схрещування місцевої північної худоби c голландською, з 1725 р протягом 200 років ввезених в Архангельську губернію. Інші вважають, що ця порода чисто місцевого походження, що виведена вона шляхом тривалої селекції на молочність при хороших кормових умовах. Можна, однак, думати, що створення і поліпшення породи проходило, як в результаті відбору кращих тварин з місцевої північної худоби, так і в результаті схрещування її з голландською. Встановити ж ступінь впливу метизації при безсистемному її розведенні зараз важко.

Стандарт породи

За зовнішнім виглядом і конституцією холмогорська порода корів неоднорідна. Значна частина корів має явні ознаки впливу голландської худоби, тоді як тварини ряду інших груп по статурі подібні c місцевою худобою. Зустрічаються і такі, які за зовнішнім виглядом займають середнє положення. Спільними зовнішніми ознаками представників цієї породи по конституції і екстер’єру є: міцна статура, потужний, трохи грубуватий, але міцний кістяк і середній розвиток мускулатури. Тулуб у тварин подовжений на високих ногах, спина і поперек прямі, крижі підняті, середньої ширини, середня третина тулуба розвинена добре, груди округлі, але неглибокі, вим’я середнє за розмірами, у багатьох корів з нерівномірним розвитком, шкіра еластична, не груба. Масть в основному чорно-строката, зустрічаються тварини червоно-строкаті і іншої масті.

Господарська характеристика

Середня продуктивність корів при нормальних умовах годівлі та утримання – 3200 кг молока на рік. У кращих племінних господарствах від кожної корови надоюють 4400 – 5100 кг молока жирністю 3,6 %. Зустрічаються корови, жирність молока яких досягає 4 – 4,8 %. Важать дорослі корови в середньому 450 – 480 кг, в кращих племінних стадах – 500 – 550 кг, бики – 900 кг; а в окремих випадках – більше 1200 кг. Забійний вихід y відгодованих тварин дорівнює 53 %, a при відмінній відгодівлі підвищується до 65 %. Скоростиглість худоби задовільна: 18-місячні телиці в племінних господарствах важать 350 кг.

Ця порода менш схильна до простудних захворювань, таких як захворювання вимені, катари дихальних шляхів, ревматизм, туберкульоз та інші. Холмогорська порода перевершує по стійкості до захворювання на лейкоз чорно-рябу, айрширську і буру латвійську породи.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus