Реклама
Fendt 1000 Vario

Fendt 1000 Vario. Велика іграшка для великих хлопців

4 травня 2017 926 0

Не встигла корпорація AGCO презентувати свою новинку — високопродуктивний трактор Fendt 1000 Vario у Львові, як буквально через кілька днів підприємство на Київщині поповнило свій парк техніки цією потужною моделлю. Голова ПП «Соснова» Юрій Павлушко замовив трактор ще у 2016 році, і став першим в Україні власником «тисячника». Редакція Kurkul.com побувала в гостях у аграрія під час передачі йому ключів від трактора. Як «прийняли» новеньку техніку працівники машинно-тракторної станції та чому Юрій Павлушко вирішив придбати саме таку модель?

Земельний банк ПП «Соснова» складає близько 7 тис. га, але Юрій Павлушко прагне до розширення площ. Підприємство спеціалізується на рослинництві та тваринництві: вирощують зернові і технічні культури, розводять ВРХ та свиней. Протягом кількох останніх років підприємство поповнювалося різними агрегатами саме під трактор потужністю 500 к.с., але, оскільки такої машини у господарстві не було, їх підлаштовували до менш потужної техніки. Утім, і директор, і оператори бачили, що таким чином не використовують усі можливості своїх агрегатів.

«Продуктивності і швидкості не було. І ми прийняли рішення, що сьогодні потрібно купувати більш потужну техніку. Вже цього року ми почали купувати широкозахватні сівалки і культиватори саме під цей трактор. До того ж на трудовому ринку зараз є проблема, тому нам потрібно з меншою кількістю працівників зробити максимум робіт. А цього досягти ми можемо саме з такою технікою. Наші поля дозволяють працювати з широкозахватною технікою, бо їх мінімальний розмір 50 га, а максимальний — 400 га. Це океан для такої техніки», — розповідає Юрій Павлушко.

Святкова атмосфера

Вручати ключі від Fendt 1050 Vario у село Соснова, що у Переяслав-Хмельницькому районі Київської області, приїхала велика команда представників компанії «АБА «АСТРА» та AGCO. На подвір’ї господарства вже велично стояв зелений красень Fendt 1050 Vario, за кермо якого відразу запропонували сісти трактористу Григорію Васильченку.

З кабіни трактора чоловік посміхається, бо одразу відчув як комфортно тепер йому буде працювати.

«Гарна видимість, зручно, і загалом м’який трактор, повороткий. Мені дуже подобається. Це як велика іграшка для великого дяді!», — ділиться першими враженнями пан Григорій.

На трактор у ПП «Соснова» одразу ж мали чіткий план: вже найближчим часом він мав відправитися в поля на посів кукурудзи.

«На кукурудзі він буде працювати з 24-рядною сівалкою. Подекуди там горбиста місцевість, для якої наш 400-сильний трактор слабкий, бо пробуксовує під гору і йде збій. А враховуючи, що у Fendt 1050 Vario ширина задніх коліс 90 см, а передніх десь 70 см, ми цю проблему вирішимо. У нас є широкозахватні агрегати підготовки ґрунту до посіву, так що ми без цього трактора не зможемо, роботи йому вже достатньо. Ми на нього чекали», — додає голова ПП «Соснова».

Юрій Павлушко за освітою механік, можливо тому у господарстві на техніці не економлять: на оновлення технічного парку кожен рік йде $1-2 млн. При виборі моделей основну увагу звертають на потужність, контакт із землею, комфортність, надійність та витрати палива. Але не менш важливим є і сервісне обслуговування.

«Гарний сервіс — це обов'язковий момент, тому що у нас були випадки, коли ми купили техніку, а потім у гарячу пору чекаємо п’ять днів на сервіс… Сервіс і співпраця з менеджерами фірми — дуже важливий момент. Адже трактор простоює більше півроку, а то і вісім місяців, до того як приходить сезон активної роботи, тому все може бути», — розповідає власник нового трактора.

Своїм колегам Юрій Павлушко радить не боятися купувати дорогу техніку, адже впевнений, що в наш час без цього неможливо обійтися.

«Ми знаємо, що зараз відбувається на ринку праці. Є дефіцит кваліфікованих працівників. Тому потрібно купувати техніку, яка буде більш продуктивною і дозволить замінити собою до десяти працівників. Ми ще не знаємо як покаже себе наш новопридбаний трактор, бо ще не працювали на ньому, але я раджу придбати потужну техніку з широкозахватним агрегатом. Тому що хто раніше прийде, той і виграє», — говорить Юрій Павлушко.

Ринок диктує свої вимоги

Компанія АБА «АСТРА» була першою з тих, хто «заводив» Fendt на український ринок. Більше десяти років компанія боролася за право бути представленими на ринку. Тому зараз пишаються, що перший в Україні «тисячник» Fendt придбав саме їх клієнт.

«Ми бачимо, що ринок потужності тракторів збільшується. Якщо починали ми п’ять років тому з 270-280 кінських сил, потім через два роки перейшли до продажу більш потужної техніки, а зараз ми дійшли до 500 к.с. Це пов’язано з тим, що диктує нам ринок. Адже господарства, які мають 3-5 тис. га землі приходять до того, що не можуть знайти професійних людей, які можуть працювати на сучасній техніці. Насправді це велика проблема сьогодні, яка спонукає аграріїв до того, щоб вибирати більш потужні трактори і натомість зменшувати кількість працівників», — говорить комерційний директор АБА «АСТРА» Роман Ковальчук.

Представники і компанії «АСТРА», і корпорації AGCO припускають, що такі новинки згодом здатні потіснити на ринку гусеничні трактори. Адже Fendt 1000 — це «смілива революція» і перший класичний трактор, який має потужність до 517 к.с.

«Зараз ми бачимо вже два роки поспіль, що господарства по-тихеньку «стають на ноги». Раніше потужні імпортні трактори купували тільки для основного обробітку, а для транспортних робіт, розкидачів мінеральних добрив, оприскувачів брали техніку з потужністю 100-200 к.с. Останні два роки ми спостерігаємо тенденцію, що українські сільгоспвиробники віддають перевагу гарному імпортному трактору, який дає на тому ж валу відбору потужності однакові обороти при рівних обертах двигуна. Це гарантує рівномірне розкидання добрив, рівномірний розподіл рідини при обприскуванні», — додає Роман Ковальчук.

Fendt 1050 Vario — це революція?

Серійне виробництво Fendt 1000 серії почалося у вересні 2016 року. Наразі у світі продано та розміщено на виробництво близько 600 машин. В Україні ж є чотири демо-машини, але це перший трактор «тисячник», який офіційно передали своєму першому власнику в Україні. Але плани у корпорації AGCO значно більші.

«Для себе ми бачимо абсолютно реальні цифри в цьому році — завести в Україну 300 тракторів Fendt. Наша техніка популярна і серед невеликих фермерів, і серед холдингів. В Україні є клієнти, які мають всього 600 га і вони купили собі трактор потужністю 360 кінських сил», — говорить менеджер з розвитку бізнесу корпорації AGCO Олексій Копилов.

Свого часу AGCO створила перший трактор з трансмісією Vario. Тепер же у компанії розуміють, що зробили правильний вибір в сторону безступеневої трансмісії в тракторах Fendt і саме ця розробка довела свою ефективність і переваги над іншими технічними рішеннями.

«Трактор Fendt 1050 Vario — це революція. На сьогоднішній день це абсолютно новий сегмент. Тракторів з такою потужністю у класичній комплектації, крім Fendt, більше не існує. Це трактор, у якому вперше втановлено постійний незалежний повний привід, на відміну від класичних тракторів і схожих рішень, які сьогодні є в цьому напрямку. Це перший трактор з низькооборотним двигуном. Тобто ми знову перші і сьогодні передаємо нашу техніку першому власнику в Україні», — розповідає Олексій Копилов.

Максимальна швидкість трактора, який придбав Юрій Павлушко, 50 км/год. Але є можливість замовити на заводі комплектацію, яка буде дозволяти розвивати транспортну швидкість до 60 км/год за рахунок установки додаткових гальм на передній міст.

На першочерговому етапі роботи на цій техніці оператора точно вразять режими роботи трактора. При створенні цієї моделі виробник використав абсолютно нові технології, концепції та механізми.

«Перш за все, двигун Fendt ProDrive. Чим він вражає? Це двигун Man об’ємом 12,4 л, який видає потужність 517 к.с. і при цьому максимальні оберти двигуна становлять 1700 об/хв. У звичному режимі роботи в полі двигун працює з обертами 1150-1550 об/хв. Двигун має дуже високий крутний момент і оператор практично не відчуває завантаження двигуна, але разом з тим працює на дуже потужній машині», — говорить керівник напрямку AGCO «Агробудівельного альянсу «АСТРА» Леонід Кулик.

Трактор 22 століття

Окрім цього у Fendt 1000 серії використана абсолютно нова концепція трансмісії, виражена в новій безступінчастій коробці передач Vario Drive. Вона має «коріння» від попередньої коробки передач, але це вже зовсім інший механізм, конструкція якого передбачає окремий привід на передній і на задній мости. Крім того, інтелектуальна система управління розподіленням потужності дозволяює повністю автоматично контролювати та розподіляти всю потужність трактора на передній чи задній міст, у залежності від умов, в яких знаходиться та чи інша вісь. Наприклад, якщо задній міст трактора починає пробуксовувати, то механізм автоматично блокує передній і задній міст, зв’язує їх разом і передає більшу потужність на передній міст. Це сприяє кращим тяговим характеристикам, меншому коефіцієнту пробуксовки і, як результат, високій паливній економічності.

«Це трактор вже не 21-го століття, а 22-го. У ньому впроваджено багато інтелектуальних систем, наприклад: система Fendt Grip Assistant, яка підказує оператору, в залежності від умов роботи і виду причіпного обладнання, в якому режимі йому краще працювати і з якою швидкістю, який повинен бути тиск у шинах та які повинні бути встановлені противаги, щоб досягнути максимальної продуктивності трактора і зменшити витрату пального. Такого ніхно з інших виробників поки що запропонувати не може», — розповідає Леонід Кулик.

Трактори 1000-ої серії включають 4 моделі — 1038, 1042, 1046, 1050, кожна з яких на своєму рівні має ще три модифікації — Power Plus, Profi, Profi Plus.

«Вони відрізняються рівнем інтелектуального оснащення. Для прикладу, версія Profi Plus має більш функціональний монітор центру управління трактором — Variotronic 10,4”, який відкриває багато кордонів у комфорті та ефективності управління та передбачає можливість встановлення багатьох варіантів різних опцій, які можна використовувати для підвищення продуктивності трактора і зменшення надлишкових втрат матеріалу. Наприклад, коли трактор працює з сівалкою, опція Saction Control дозволяє управляти секціями сівалки. Тобто коли сівалка заходить у «клинок» на полі (адже воно має найчастіше нерівну форму), є можливість відключати деякі секції сівалки, щоб не дублювати посів на вже засіяній частині поля. Таким чином господарство економить ще й на матеріалі», — додає керівник напрямку AGCO «АБА «АСТРА» Леонід Кулик.

Робити акцент виключно на високопотужну техніку компанія «АБА «АСТРА» не буде. Адже попит на сільгоспмашини меншої потужності також має місце. Тому вже у другій половині 2017 р. будуть анонсовані деякі моделі цього сегменту. Також Леонід Кулик розповів, що у лінійці «АБА «АСТРА» з’являються і зернозбиральні комбайни Fendt. Тож будемо чекати на чергові новинки і сюрпризи від компанії!

Вікторія Сумченко, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою