Реклама
Скільки коштують і як отримати онлайн  послуги Держгеокадастру

Скільки коштують і як отримати онлайн послуги Держгеокадастру

14 листопада 2024 302 0

За останні роки Україна досягла значного прогресу у сфері цифровізації багатьох державних послуг. Онлайн-сервіси допомагають зекономити час і найголовніше — мінімізувати прояви корупції, адже під час отримання послуги онлайн, людина не контактує із посадовцем та ніяк не може впливати на прийняття ним рішень.

У земельній сфері яскравим прикладом цифровізації є запровадження сервісних електронних послуг Держгеокадастру, який раніше вважався найбільш корумпованим органом. 

До прикладу, раніше, щоб отримати витяг про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки людина зверталася до підрозділів Держгеокадастру, де посадовці могли штучно затягувати строки, визначені законом для надання такого витягу.  Для цього, заявник змушений був звертатися до держслужбовців (на пряму або через посередників), із пропозиціями винагороди за пришвидшення надання такої послуги.

Тепер такий витяг можливо отримати онлайн безкоштовно без жодної комунікації із представником Держгеокадастру. 

Які електронні послуги надає Держгеокадастр

Електронні послуги Держгеокадастру умовно поділяються на дві групи: ті, які доступні після авторизації в особистому електронному кабінеті та ті, які доступні без авторизації.

Читайте також про нові податки для фермерів: https://bit.ly/4fHyZf0

До електронних послуг, які доступні після авторизації в особистому електронному кабінеті належать: 

  • отримання відомостей Державного земельного кадастру (ДЗК);
  • отримання інформації про суб’єкта речового права ДЗК;
  • отримання довідки про осіб, що отримали доступ до інформації про суб’єкта речового права у ДЗК; 
  • отримання відомостей з документації із землеустрою з Державного фонду  документації із землеустрою;
  • отримання витягу з реєстру інженерів-землевпорядників, масова оцінка земель.

Для реєстрації або авторизації в електронному кабінеті Держгеокадастру користувачам необхідно скористатися електронним цифровим підписом або платіжною карткою банку через систему BankID. Це гарантує безпеку й конфіденційність особистих даних під час доступу до сервісів.

Щоб зареєструватися треба перейти за посиланням: https://e.land.gov.ua/auth_select. На цьому ресурсі користувачам надано покрокову інструкцію з детальним алгоритмом дій, що допоможе швидко налаштувати доступ до особистого електронного кабінету.

Без авторизації в електронному кабінеті Держгеокадастру можна отримати:

  • витяг з Державного  реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів;
  • витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників; 
  • дублікат кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника;
  • кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника;
  • витяг з Державного реєстру оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок.

Окрім того, без авторизації можна перевірити  витяг з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів, оцінювачів, а також протокол перевірки електронного документа XML.

За посиланням https://e.land.gov.ua або https://www.youtube.com/@landgovua/videos, можна знайти зручні відеоролики із покроковим алгоритмом дій як отримати послугу.

Після замовлення послуги та її опрацювання, витяг чи довідку можна забрати в  будь-якому з обраних заявником центрів надання адміністративних послуг. Або ж документ можна завантажити в форматі pdf з Електронних сервісів Держгеокадастру, перейшовши у розділ «Історія замовлених відомостей з Державного земельного кадастру» за номером заяви чи за кадастровим номером земельної ділянки. Тобто отримати витяг із ДЗК в pdf форматі можна навіть не виходячи з дому.

Вартість електронних послуг Держгеокадастру

За отримання деяких сервісних послуг необхідно сплатити адміністративний збір, який розраховується згідно розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (далі — ПМПО). У 2024 році вартість витягів з ДЗК становить: 

  • про земельну ділянку - 0,05 розміру ПМПО (151, 40 грн); 
  • про обмеження у використанні земель – 0,055 розміру ПМПО (160, 60 грн); 
  • про землі в межах адміністративно-територіальних одиниць – 0,06 розміру ПМПО (181, 68 грн); 
  • про меліоративну мережу, складову частину меліоративної мережі – 0,05 розміру ПМПО (151, 40 грн).

За статистикою, у 2024 році Держгеокадастр видав громадянам майже 600 тис. витягів з ДЗК, з яких 81% – в режимі онлайн. Минулого року цей показник становив 75% від загальної кількості виданих витягів (1 млн).

Тож все більше землевласників чи землекористувачів отримують послуги без контакту із посадовцями, що значно зменшує корупційні ризики у земельній сфері. Цифровізація земельних послуг – це про зручність та прозорість.

Матеріал підготовлено юридичною компанією MORIS у рамках ініційованого Програмою USAID АГРО проєкту «Земля без корупції».

© Kurkul.com, 2024 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама