Стандарти HACCP та спецодяг. Що вдягнути?

367
0
Стандарти HACCP та спецодяг. Що вдягнути?
Стандарти HACCP та спецодяг. Що вдягнути?

Стандарти HACCP мають життєво важливе значення для забезпечення високої безпеки харчових продуктів, а спецодяг являється важливою передумовою програми HACCP.

Спецодяг у харчовій індустрії має забезпечувати дві основні функціії:

  • захист та базпека працівника;
  • захист та безпека продукту харчування.

Через використання неправильного одягу продукт може отримати додаткові забруднення, можуть виникнути проблеми з безпечністю Вашого продукту.

Спецодяг для працівника харчової промисловості

У цій статті ми розглянемо основні вимоги щодо спецодягу в системі HACCP:

1. Куртка або халат на прихованих металевих кнопках, а не на пластмасових відкритих гудзиках або блискавках. Пластмасові деталі одягу або гудзики можуть зруйнувати велику партію вашого продукту та нанести серйозних проблем. Звичайно, це може видатись дещо смішним до тих пір, коли це не стосується особисто Вас. Відірвана пластмасова кнопка може зруйнувати весь виробничий цикл і коштувати дійсно дорого. Використання одягу, курток, халатів та штанів на прихованих металевих кнопках – ідеальне рішення. Такий метод пошиву не тільки захищає Ваш продукт, а і захищає Ваших працівників від бризків вологих харчових матеріалів, оскільки їх легко витирати.

2. Крутка/халат працівника не повинні мати кишень. Ніяких кишень вище поясу! В штанах теж не рекомендується. Це унеможливлює зберігання особистих речей (сматфонів, сигарет, косметики, запальничок) і, відповідно, ці всі речі не можуть забруднити Ваш кінцевий продукт та відволікати від роботи Ваших працівників. Також під час прання залишки продуктів харчування не забиваютсья в кишенях та швах. Відповідно, Ваша уніформа буде завжди чистіша.

3. Спецодяг повинен відповідати розмірам Ваших працівників. Від цього залежить безпека, зручність та продуктивнсіть.

4. Використовуйте надійні та довговічні матеріали. Прискіпливо ставтесь до вибору тканини, з яких шиють Вам спецодяг. Важливо звернути увагу на:

  • Склад. Рекомедуються тканини, які мають 65% поліестру та 35% бавовни. Така тканина не парить, чудово преться, довговічна та не збігається. Тестовий взірець поперіть  при високих температурах та перевірте чи одяг не змінив своєї форми.
  • Перевірте допуски до індустріального прання. Топові виробники тканин для спецодягу мають спеціальні лінії, розроблені для харчової індустрії. Вони можуть надати Вам рекомендації та гарантії щодо індустріального прання та використання специфічних хім. засобів.
  • Перевірте наявність сертифікатів на тканину з якої пошитий Ваш спецодяг (ISO, DIN). Тканина може бути пофарбована алергенними фарбами, а це – небезпечно для Ваших працівників та Вашого продукту. В Європейських виробників тканин є відповідні сертифікати, що доказують антиалергенність та безпечність їхніх тканин. Також є спеціальні тканини, які розроблені для використання саме в індустрії харчової промисловості. Зверніть на це увагу.
  • Допуски до промислового прання можуть гарантувати Вам довговічність використання вашого одягу.
  • Чистота та гігієна одягу на підприємстві повинна відповідати загальним вимогам системи HACCP.

У харчовій промисловості санітарія має бути головним пріорітетом. Спецодяг рекомендується прати щодня або в міру забруднення. Ваш одяг повинен бути до цього готовий, тому переконайтесь в тому, що Ви знайшли надійного постачальника.          

Андрій Поврозник, менеджер сімейної швейної фабрики Uniform

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus