10 порад Уоррена Баффета для фермерів

10 порад Уоррена Баффета для фермерів

12 березня 2019 2220 0

Переклад статті Лії Сміт, Еcofarmingdaily.com

Ви знаєте, хто такий Уоррен Баффет? Я також впізнала це ім'я — я чула його багато років, і мені завжди давали зрозуміти, що він дуже-дуже багатий. Нещодавно я дізнавалася про нього більш детально і виявила, що він, цитую: «магнат, бізнесмен й інвестор» (тому, якщо хтось коли-небудь запитає вас, хто такий Уоррен Баффет, скажіть, що він магнат!). 

Якщо хочете отримати більш детальну інформацію, він випускник коледжу з економічним досвідом. Він все життя був дуже скромним, незважаючи на надзвичайне багатство, яке заробив. Його називають чарівником, оракулом і мудрецем Омахи. Він справжній професіонал інвестування.

Уоррен Баффет підсумував свій підхід до інвестування у твердженні: «Краще купувати значну компанію за розумною ціною, ніж купувати розумну компанію за значною ціною».

Він великий оповідач, вірить у згубність інфляції і надзвичайно успішний інвестор. Це пояснює той факт, що він опинився на вершині процвітання в цій країні, зайнявши 2 місце станом на березень 2017 року зі статком $78,7 млрд.

Трохи раніше Баффет створив свій список «10 правил для успіху». Такого роду інформацію від подібної людини, здавалося, варто розглянути. Як я і підозрювала, він мав дуже розумний підхід до бізнесу. На щастя, ці правила можна легко застосувати до будь-якого бізнесу, навіть до бізнесу, який керує сталою фермою.

Ось його правила, з коментарями з мого власного досвіду стосовно фермерства. Думаю, вони є дуже корисними, розумними та прибутковими напутніми словами для тих, хто бажає заробити фермерством.

10 правил Уоррена Баффета для успіху

1. Реінвестуйте свої прибутки

Прибуток, особливо ваш перший прибуток, — це не гроші для задоволення. Це гроші для налагодження і вдосконалення. Їх слід використовувати для придбання необхідного обладнання, яке дозволить звільнити час, щоб ви могли зробити більше і наблизитися до самодостатності — інструментів, які скоротять додаткові та непотрібні кроки. Вони можуть спростити і раціоналізувати процедури з покращення систем і механізації, коли це корисно і варто в довгостроковій перспективі. Ретельно подумайте про нові культури і підходи до продажу, які можна додати до вашого бізнесу, і чого вимагатиме їх реалізація.

2. Будьте готові бути різними

Шляхи до вашого успіху в аграрному бізнесі можуть дуже відрізнятися. Це відбувається тому, що на агробізес впливають клімат, ґрунт, інтереси і ваші варіанти продажу, клієнтський пул і час. Не кажучи вже про ваші таланти і навички. Тому що, як правило, не можна  просто імітувати або дублювати фермерські операції інших господарств. 
 Вирощування півонії може бути прибутковим, але чи буде це  працювати на вашій фермі?

Їх ситуації відрізняються від ваших. Набагато краще створити систему, яка працює для вас. Так, вона може відрізнятись. Хтось може не зрозуміти, чому ви вирощуєте це і не вирощуєте інше. Сертифікувати або не сертифікувати? Продавати оптом? І чому ви вирощуєте фігурну вербу? Створіть власну картину успіху.

3. Ніколи «не смокчи свій палець» (не зволікай)

Це хороша порада — тепер дозвольте мені пояснити. Баффет називає надмірне сидіння і розмірковування «смоктанням пальця». Він говорить, що потрібно зібрати всю інформацію, яка впливає на рішення, встановити термін для прийняття такого рішення і вирішити. Часто в фермерстві (як і в житті) фактична ситуація не буде такою, якою ви хотіли б її бачити, але це не змінить реальності. Сільське господарство можна розглядати як постійний стан нестабільності. При посадці, поливі/підживленні, збиранні та продажу час є суттєвим. Ви не можете дозволити собі чекати, і ви повинні стати експертом у прийнятті швидких, твердих рішень. Будьте оптимістичним реалістом.

4. Плануйте продажі до старту

Моя інтерпретація цього правила полягає в тому, що потрібно дослідити вашу можливість збуту, перш ніж у вас буде що продавати. Подивіться на ринки для фермерів, ресторани та продуктові магазини, які працюють із місцевими виробниками у вашому регіоні. Ми віддаємо перевагу вирощуванню продукції у кількості, що враховує ці варіанти, і орієнтуємося на ті культури, які можуть легко переходити з одного каналу продажу до іншого. Інакше кажучи, складіть план, а тоді зробіть резервний план. І не забувайте, що «перетворення овочів на тварин» теж є резервним планом.

Коли ми отримуємо хороший урожай, то налагоджуємо зв’язок з клієнтами, які зацікавлені в продукції, інформуємо їх про наявні обсяги і ціни та надаємо можливість замовлення. Ми часто продаємо більшість або весь наш урожай, перш ніж вийдемо на ринок. Коли є гнучкі терміни збирання врожаю, переконайтеся, що ви використовуєте їх у своїх інтересах, щоб уникнути надлишку запасів, який може бути використаний іншими у своїх інтересах. Робіть все можливе, щоб оминати підводні камені і вузькі місця.

5. Стежте за дрібними витратами

Це особливо важливо для дрібного фермера. Бо можна дуже легко потрапити в цю пастку, адже фермери повинні думати про багато різноманітних процесів: виробництво, збирання, просування і продаж. Кожен етап потребує своїх інструментів. Підтримка низьких витрат має вирішальне значення для отримання прибутку. Як кажуть, не ваші прибутки, а ваші витрати роблять маржу. Дрібних витрат найкраще уникнути, подумавши наперед. Що вам потрібно? Чи можна купити один раз велику партію зі знижкою замість багатьох менших за вищою ціною? Перевірте свої склади, щоб дізнатися, що вже є. Зробіть деякі порівняння цін при купівлі товарів. Невеликі витрати не тільки накопичують різницю у вартості тут і там; вони також уподібнюються купівлі «дзвонів і свистків» (непотрібних речей — прим. ред.), які не є необхідними для роботи.

Можливо, хтось думає, що ми досягаємо своїх економічних показників за рахунок достатнього розвитку бренду. Ми бачили, як люди цілком занурюються у купівлі спеціальних мішків, упаковки, візиток, вивісок і т. д. для просування продукції в перший рік роботи. Хоча вони не завжди приділяють увагу цьому  наступного року. Ми повторно використовуємо мішки та пакувальні матеріали, повторно використовуємо картонні та квартові коробки, маємо багаторазові цінники та ставимо саморобні цінники на прилавках фермерського ринку. Ми колись розглядали купівлю пластикових накладок для наших свіжозрізаних квіткових букетів, думаючи, що це, можливо, додасть «професійності», але ми вирішили, що професійність —  у їхньому вигляді, який завжди був досить привабливим. І купувати пластик реально не відповідало нашій ідеології «зменш — використай повторно — утилізуй» та створенню більш якісної натуральної продукції і менш штучної.

6. Обмежуйте свої позики

Наше господарство здійснювало політику «без запозичень». Ваше мало б вчиняти так само. Це може означати, що знадобиться більше часу для будівництва та покращення інфраструктури, потрібно більше часу на придбання приладів, які заощаджують час і робочу силу, але події на фермі не завжди йдуть так, як планувалося. Погода, шкідники всіх видів і неочікувані фактори будуть часом діяти разом, щоб так сталося. Це може означати, що продажі, на які ви розраховували, не матеріалізуються, тому не рахуйте курчат до осені. Життя завжди буде кращим, якщо ви працюєте над своїми цілями, на відміну від того, щоб працювати, аби перекрити борги.

7. Будьте наполегливі

Наполегливість важлива. Наприклад, великі продажі нашої ферми завжди проходили через ринки для фермерів. Створення вашої клієнтської бази не відбудеться за одну ніч. Ви повинні бути там як у хороші дні, так і в погані. Потрібно продовжувати приносити свій продукт, добре його представляти, і з часом продажі почнуть покращуватися.

Використовуйте розмови та заохочення, щоб нагадати клієнтам, що у вас є, і чому це добре. Якщо вони будуть бачити вас неодноразово і бачитимуть інших покупців, то у них складатиметься уявлення. Якщо ви сподіваєтеся, що клієнти спробують різні типи продукції або різні сорти, вам доведеться старатись доти, доки вони не захочуть спробувати. Визначте свої природні переваги в галузі фермерства. Шукайте відкриті ніші з точки зору можливостей продажу і скористайтеся ними.

8. Знайте, коли вийти

Ця порада може стати в нагоді на багатьох рівнях у сільському господарстві. Як еко-фермер ви будете піддаватися багатьом захоплюючим ідеям. Люди роблять всілякі речі, які, ймовірно, ви теж захочете спробувати. Можливо, деякі з них вимагатимуть більше часу, ніж ви думали, або більш спеціалізованого обладнання. Можливо, вам знадобиться витрачати більше часу на продаж. Чи варте воно того? Ви зробите наступний крок, чи зупинитесь тут? Якщо ви не хочете робити наступного кроку, то перестаньте марнувати час. Якщо ви маєте культури, які ніхто не хоче купувати, слід припинити їх вирощування чи принаймні перестати вирощувати їх на продаж. Чи можна вирощувати менше, без значно більших витрат для вас? Чи були б ви щасливі без цих культур чи продуктів? Чи варті ці рослини використовуваного ними простору, додаткової уваги, якої вони потребують, чи ні? Ваші гроші, простір, час і ентузіазм не безмежні. Будьте в курсі цих обмежень, оскільки вони застосовуються до кожної культури, проекту та господарської роботи.

9. Оцініть ризики

Це правило, безумовно, має застосування при продажі сільськогосподарської продукції. Наприклад, ваша маржа буде більшою, коли ви продаєте першу і останню продукцію сезону. Рання та пізня кукурудза, помідори, огірки та кабачок завжди є прибутковими. Для вирощування цих культур потрібні додаткові зусилля, незалежно від того, чи означатиме це послідовність посадки, додаткове поливання та підживлення, посадку в захищений ґрунт як на ранній, так і на пізній сезон, тощо. Що робити, якщо рослини живі, але не родять як слід; чи будуть вони варті зусиль? Що робити, якщо ви отримаєте конкурентну перевагу лише на тиждень? Продовжувати сезон збирання і боротися з природною періодичністю рослин у крайніх межах вегетаційного періоду завжди буде більш затратним, тож переконайтесь, чи воно того варте.

Природно, що така оцінка ризиків може бути застосована і в інших галузях, а не тільки в рослинництві. Наприклад, ви думаєте про те, щоб збільшити поголів’я курей. Так, ви знаєте, що робити з додатковими яйцями, які отримаєте в осінній та зимовий період, коли місцеві яйця є дефіцитними. Але який план для весняного виробничого буму? Як бути, якщо ви хочете збільшити виробництво з додатковим освітленням і обігрівом взимку? Чи покриватимуть доходи витрати? Якщо щось можна зробити добре, це не завжди означатиме, що його слід зробити.

10. Розумійте, в чому полягає успіх

Ми багато говорили про основи фермерських рішень і про те, чи буде це  доцільним з економічної точки зору, та про використання всіх можливостей у сільському господарстві. Це нагадування, що всі рішення завжди мають обдумуватись, щоб робити вас щасливим і приносити радість, адже в кінцевому підсумку це є головним підтвердженням життєздатності вашої ферми. Не використовуйте весь свій час, будучи фінансово успішним. Ви повинні заробити гроші з фермерства, щоб вистачило і на  ферму, і на життя. Але щастя, яке ви отримуєте від ферми, є безкоштовним. Не будьте настільки зайнятими зароблянням грошей заради себе і не розширюйтеся, щоб вразити когось, не працюйте над проектами, які приносять гроші, але не приносять вам задоволення або не вирішують потреби вашого господарства. Обов'язково пам'ятайте правило № 10, і ваші рішення на фермі дійсно будуть успішними.

Матеріал підготовано за перекладом статті Лії Сміт для Еcofarmingdaily.com

© Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus