Навчатись правильно, або як студенти ПДАА Massey Ferguson тестували

Навчатись правильно, або як студенти ПДАА Massey Ferguson тестували

7 серпня 2019 341 0

Аграрна галузь динамічно розвивається і працювати в агробізнесі модно й авторитетно. Але є одне «але»: попри велику кількість випускників відповідного фаху, агропідприємства відчувають гостру потребу у висококваліфікованих спеціалістах, зокрема висококласні механізатори нині на вагу золота. Адже 90% випускників технікумів, аграрних коледжів, університетів навіть в очі не бачили сучасну сільськогосподарську техніку, роботі з якою їх навчали впродовж кількох років. А все через банальну причину — відсутність її у навчальній базі. Тому навчальні заклади звертаються за допомогою до компанії з продажу сільськогосподарської техніки. Kurkul.com став свідком, як студенти Полтавської державної аграрної академії (ПДАА) спостерігали за роботою тракторів й навчалися практичним навичкам користування ними, а також складали іспити на сучасних і потужних тракторах іноземного виробництва. 

Тест-драйв на полях агропромислового комплексу «Докучаєвські чорноземи»

Компанія «Бізон-Тех», що входить до групи компаній BKW Group і є офіційним дистриб’ютором сільськогосподарської техніки Massey Ferguson та відомого бренду Amazone, були дуже раді допомогти навчити майбутніх спеціалістів. Студенти спостерігали за колісним трактором Massey Ferguson 8737 разом з дисколаповим агрегатом Amazone Ceus, демо-показ якого проходив на полях агропромислового комплексу «Докучаєвські чорноземи» (Карлівський район).

alt

«Трактори даної моделі складаються як конструктор і можуть бути обладнані опціями, відповідно до потреб клієнта, у залежності від того з яким обладнанням агрегатуватиметься агрегат», – розповідає заступник керівника департаменту сільськогосподарської техніки компанії «Бізон-Тех» в Полтавській області Роман Столяренко. 

Трактор агрегатувався універсальним дисколаповим агрегатом компанії Amazone. Заступник директора департаменту сільськогосподарської техніки компанії «Бізон-Тех» Олексій Глухенький розповів про його особливості.

alt

«Агрегат Amazone Ceus широкого спектру застосування, який поєднує в собі функції глибокорозпушувача, дискатора і плуга. Таким чином він обробляє стерню, інтенсивно перемішуючи залишки культур і ґрунту та розпушує землю на максимальній глибині 40 см. На 4-метровій рамі, яка компонується з тракторами потужністю 330-370 к. с., розташовуються два ряди дисків, агресивні ромашки діаметром 510 мм, 10 лап, а також розрівнюючи диски і коток»,  — розповідає експерт.  

За його словами, кожна з робочих секцій, можуть працювати автономно, без підключення будь-яких функцій. Під час обробітку ґрунту передні лапи заглиблюються й дістають його нижній шар, кидають на задні, які, у свою чергу його заробляють. У результаті отримуємо ефективне перемішування, що дає можливість повністю відійти від оранки. 

Подивитись на роботу агрегата приїхав також голова ФГ «Явір» Іван Семука. Він розповів, що його господарство обробляє 1300 га землі, вирощують широкий спектр сільськогосподарських культур і до вибору сільськогосподарської техніки підходять дуже відповідально.

«Нині актуальним залишається питання щодо збереження вологи в ґрунті, а дисколаповий агрегат під час обробітку не лише рихлить землю, а й забезпечує утримання життєдайної вологи. Тому наразі розглядаю можливість щодо його придбання», – зауважує Іван Миколайович. 

Читати за темою: Полтавщина під покриттям Бізон-Тех. Відкриття сервісного центру

За його словами, господарство планує купити ще й два 130-сильні трактори Massey Ferguson. 

«Нашим партнером у цьому плані є компанія «Бізон-Тех», де хлопці добре знають свою справу, завжди нададуть фахову консультацію. І дилерський центр розташований поруч із нами – у Полтаві, де можна не лише ознайомитися з новинками техніки, чи пройти тест-драйв, а й купити необхідні запчастини», — розповідає Іван Семук.

Господарство, де проходив тест-драйв має потужний машинно-тракторний парк, зокрема і трактор Massey Ferguson моделі 8082 і 8-клавішний комбайн 7274 цієї ж марки. 

«Техніка потужна, надійна, працює у господарстві не один рік поспіль й ніколи, дякувати Богу, не підводила. На заводі-виробнику, де мені довелося побувати, зробили все необхідне для продуктивної і комфортної роботи, а вже догляд за агрегатами повинні забезпечити ми самі. Адже відношення до техніки впливає на її рівень та якість роботи в полі, тому працювати на ній повинні висококласні спеціалісти. У нас із цим усе в порядку – в мехзагоні агропромислового комплексу працюють понад 10 спеціалістів відповідного фаху. Всі вони з вищою інженерною освітою, то й ставлення до техніки належне», — говорить заступник генерального директора агропромислового комплексу «Докучаєвські чорноземи» Валерій Надєєн.

Професіоналом можна стати лише у полі

Дійсно, одна справа техніку купити, а інша, не менш важлива, навчитися нею керувати й правильно обслуговувати. Так, у рамках демо-показу студенти інженерно-технологічного факультету отримували практичні уміння користування іноземною технікою.

Читати за темою: Бізон-Тех презентував на АГРО-2019 лінійку техніки Massey Ferguson

«Вони запитують, заглядають під капот, для них є цікавим кожен механізм та функція, яку здатний виконати даний трактор. Відчувається, що це майбутні агроінженери! Свого часу я навчався на інженерно-технологічному факультеті Полтавської державної аграрної академії, але можливості ознайомитися з технікою іноземного виробництва, як у нинішніх студентів, у нас не було. Виробнича практика, так само й складання іспитів, проходили на стареньких агрегатах на добре знайомих навчальних полігонах, що розташовуються в Бричківці», — посміхаючись коментує демонстратор сільськогосподарської техніки компанії «Бізон-Тех» Вадим Слизько, який допомагав освоювати студентам ази керування трактором.

За його словами, він з радістю згадує роки навчання й настанови викладачів, які допомагають у житті. І визнає: той, хто пройшов школу виживання на старих вітчизняних тракторах, без проблем сяде за кермо іноземного! У цьому переконалися й самі студенти, які не просто із захопленням  спостерігали за роботою трактора Massey Ferguson 8737. 

«Інноваційний і сучасний, він суттєво відрізняється від стареньких агрегатів вітчизняного виробництва, на яких ми проходили практику. Кабіна дуже зручна, у ній передбачено все для комфортної роботи оператора: сидіння, клімат-контроль, автоматичне управління», — ділиться з нами своїми враженнями студент Анатолій Голуб. 

Після практики — іспит

А за кілька днів після демо-показу для студентів ПДАА було підведено підсумки навчальної 3-тижневої практики з комплектування та агрегатування сільськогосподарської техніки, логічним завершенням якої стало складання теоретичного та практичного іспиту на отримання посвідчення «тракториста-машиніста». Для проведення практичної частини екзамену, що проходив  на базі виробничої майстерні кафедри експлуатації машин та обладнання ПДАА, що в с. Бричківка, компанія «Бізон-Тех» надала трактори Massey Ferguson.

«Приємно, що є компанії, які надають можливість студентам ознайомитися з роботою сучасної техніки всесвітньовідомих брендів, протестувати її у польових умовах, а також поспілкуватися з провідними фахівцями та розширити свій кругозір в аграрному просторі, – зазначає завідувач кафедри експлуатації машин та обладнання», — говорить завідувач кафедри експлуатації машин та обладнання інженерно-технологічного факультету ПДАА Сергій Ляшенко. 

За його словами, що чим більше подібних можливостей з’являтиметься впродовж 5 років, тим краще. 

«Якщо ми говоримо про дефіцит висококваліфікованих фахівців – то однієї парти й книги не достатньо для того, щоб отримати в кінцевому етапі висококласного спеціаліста. Неодмінною складовою процесу, безумовно, є практика, важливим чинником є й інтегрування освіти у виробництво. Все це взаємопов’язано», — говорить викладач. 

Варто додати, що Полтавська державна аграрна академія один із небагатьох вищих навчальних закладів, де навчальною програмою передбачена дисципліна щодо підготовки трактористів-машиністів із подальшим отриманням посвідчення категорії А1.

«На навчальному полігоні представлені дві моделі тракторів  Massey Ferguson – 8737 і 7615. Якщо перша призначена для великих господарств, то друга підійде для дрібних фермерських господарств. Трактор Massey Ferguson 7615 так само укомплектований двигуном AGCO POWER із максимальною потужністю 150 к.с. Має безступінчату трансмісію Dyna-VT, яка передбачає 6 діапазонів, у кожному з них 4 швидкості. Навіска вантажопідйомністю 8,6 тонн, задній міст посиленого типу. Дана модель є прекрасною альтернативою всіх тракторів вітчизняного зразка», — говорить Роман Столяренко. 


Навчання на інженерно-технологічному факультеті захоплює не тільки хлопців.

«Відразу скажу, що я не єдина дівчина, яка навчається на інженерно-технологічному факультеті – нас семеро. Мій батько має невеличке фермерське господарство в Карлівському районі, то планую в подальшому допомагати татові розвивати цю справу. Для ефективного господарювання необхідно знати з професійної точки зору, як правильно здійснювати технологічні процеси, а також можливі нюанси щодо експлуатації сільськогосподарської техніки, тому й пішла навчатися до ПДАА»,  — говорить Тетяна Курда.

Керівник Полтавського регіонального представництва компанії «Бізон-Тех» Владислав Юхта зазначив, що компанія  зацікавлені у тому, щоб у господарствах, що є клієнтами компанії «Бізон-Тех», працювали професіонали своєї справи, які б на належному рівні могли обслуговувати техніку. 

Читати за темою: Корпорація AGCO представила компактні трактори Massey Ferguson

«Тому співпрацюємо з навчальними закладами. Важливо, щоб майбутні агроінженери вивчали її не з плакатів чи відеосюжетів, а бачили наочно, вивчали всі тонкощі, необхідні при експлуатації сучасних агрегатів. Словом, починаючи зі студентської лави оволодівали навиками користування іноземними тракторами. А від цього виграють усі: студенти, роботодавці і ми, бо маємо нагоду знайти фахівців і для роботи в нашій компанії зокрема», – підсумував спеціаліст.

Ось так, від книжок — у кабіну сучасного й інноваційного трактора, і тільки тоді зі студента буде діло.

© Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою