Мінагропрод має очолювати людина, яка пройшла «аграрний шлях»

230
0
Аграрії поділилися своїми думками щодо того, яким вони бачать міністра Мінагропроду
Аграрії поділилися своїми думками щодо того, яким вони бачать міністра Мінагропроду

Розмови щодо зміни Уряду останнім часом не сходять «з порядку денного». А як інакше: від того, хто завідуватиме справами кожного з секторів залежатиме подальша доля всієї країни. Вітчизняних аграріїв також спіткала звістка про призначення нового міністра Мінагропроду. Тож про свою налаштованість працювати в новому руслі представники АПК і повідали журналістам Kurkul.com.

Так складається: хтось йде, а хтось залишається

Донедавна на посту міністра Мінагропроду ще перебував Олексій Павленко. Як, в принципі, і складається завжди в політиці, когось така ситуація цілком задовольняла, а хтось був її противником. Всі уважно слідкували за діяльністю Олексія Михайловича та слухняно підпорядковувались нововведенням. Проте настав час робити висновки. Ми поцікавились у аграріїв, яку б оцінку вони дали роботі екс-міністра та як ставляться до його відставки.

«Олексій Павленко — реформатор. Я неодноразово був присутній під час його виступів і все почуте було мені як мед на душу. Радів, що прийшла нова молода команда зі свіжими ідеями», — говорить директор підприємства «ВИМАЛ» Сергій Самоненко.

Натомість гучні лозунги Олексія Павленка про швидкі зміни, як з’ясувалося, прийшлися до душі далеко не всім.

«Сказати щось хороше про роботу екс-міністра не можу. Фактично для фермерів він не зробив нічого. Особливо обурює ситуація з ПДВ. Міністр АПК мав би подумати, в що виллється різкий стрибок податку для аграріїв», — зазначає директор «БМ Агро» Борис Буряченко.

Солідарні з ним також знайшлися.

«За часів керівництва Олексія Павленка умови нашої роботи лише погіршились. Ніякого натяку на програми підтримки не було! Та ще й ця маячня з євроінтеграцією, податковим законодавством… Взагалі ж, я вважаю, що Мінагропрод займається лише імітацією діяльності. Порівнявши те, як жило особисто моє господарство ще два роки тому і зараз, можу сказати, що я відчув лише погіршення в усіх аспектах. Хоча… Можу виділити введення в дію аграрних розписок. Це, мабуть, єдиний здобуток колишнього складу міністерства на чолі з Павленком», — додав засновник «Крячковка Агро Плюс» Андрій Сімонов.

Отже, думок багато і всі вони «перекочуються» з крайнощів в крайнощі. Але ж істину треба шукати десь посередині…

«Скажите, как его зовут?»

А звуть його Тарас Кутовий. І тепер він міністр Мінагропроду. Тарас Вікторович для аграріїв людина не нова і досить пізнавана. Раніше він був на посаді заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Отже, що сказати представникам українського АПК про нього дійсно буде.

Тож який він — новий очільник міністерства аграрної політики та продовольства в очах аграріїв?!

«Я не бачу різниці в тому, хто буде очолювати Мінагропрод. В цій державній структурі просто немає системності, тому вона фактично не дієва. Завжди все робиться тільки на гірше», — зауважує Олексі й Денисюк.

Проте не перевелися оптимісти ще й в колах аграрних. Дехто таки налаштовує нового міністра на майбутні подвиги та вірить, що за його приходом на посаду підтягнуться й позитивні зміни.

«На Кутового є велика надія. Бажано було б, щоб, в першу чергу, він взявся за відміну ПДВ космічного масштабу. Також хочеться підтримки розвитку тваринництва. Загалом же досвід у Тараса Вікторовича в роботі в сфері АПК є. Тому є надія і ймовірність, що в нього вийде підтримувати сільгоспвиробників як середніх, так і дрібних, а не лише «здавати» нас на розсуд фіскальних органів, які задля наповнення бюджету готові закидати податками», — наголошує Андрій Сімонов.

Висловлювались і стосовно свого бачення кандидатури на посаду міністра.

«Хотілося б, щоб міністерство очолювала людина, яка пройшла наш шлях. Було б добре, аби це був той, хто вже працював у нашій сфері і знає все з середини», — розповідає директор «Інтерагро Сквира» Олександр Сологуб.

Наразі лише час зможе показати, хто і на що здатен. Поки поспішати з висновками не варто.

Перспектива

Звичайно, наперед загадувати — не варіант. І те, якою видасться майбутня робота нового міністра поки важко передбачити. Проте побажань в аграріїв щодо того, що треба внести Тарасу Кутовому до свого списку справ вистачає.

«Предметом роботи міністерства АПК має бути створення сприятливих умов для роботи в сільському господарстві. Це стосується експорту, виробництва і т. д. Хотілося б пільгових поступок в плані оподаткування. Бо миттєва зміна системи на «85% на 15%» — це занадто радикально. Має бути перехідний період», — говорить Борис Буряченко.

Турбує аграріїв і питання введення в дію ринку землі.

«Однозначно хотілося б, щоб йому поки не давали старт, бо в нашій країні до цього ще нічого не готове. Ті, хто зараз працюють на землі, на жаль, не можуть її купити. Але ж це основа виробництва. До того ж, бажано, щоб до сільгоспвиробників почали прислухатися і влада йшла з нами на діалог. Бо аграріїв відділяти від влади не можна», — додає Олександр Сологуб.

Представники АПК обурені й тим, що ресурсний потенціал нашої держави не працює на повну.

«Ми називаємо Україну великою аграрною державою. В ресурсному плані вона такою і є насправді. Але податки, занадто висока орендна плата за землю, електроенергію, воду зводять нанівець вищевказане твердження. А що тут ще скажеш, якщо на Чернігівщині вартість земельних наділів мало не в три рази вища, порівняно з країнами-сусідами. Над цим треба працювати і змінювати все на краще!», — висловлює побажання Сергій Самоненко.

З усього вищенаписаного стає зрозумілим той вектор, в якому має спрямовувати свою роботу новий міністр. Залишається тільки сподіватись, що він візьме на замітку всі побажання та в подальшому йтиме з аграріями пліч-о-пліч.

Вікторія Бардак, Kurkul.com

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми