Аграрії поділилися своїми думками щодо того, яким вони бачать міністра Мінагропроду

Мінагропрод має очолювати людина, яка пройшла «аграрний шлях»

19 квітня 2016 240 0

Розмови щодо зміни Уряду останнім часом не сходять «з порядку денного». А як інакше: від того, хто завідуватиме справами кожного з секторів залежатиме подальша доля всієї країни. Вітчизняних аграріїв також спіткала звістка про призначення нового міністра Мінагропроду. Тож про свою налаштованість працювати в новому руслі представники АПК і повідали журналістам Kurkul.com.

Так складається: хтось йде, а хтось залишається

Донедавна на посту міністра Мінагропроду ще перебував Олексій Павленко. Як, в принципі, і складається завжди в політиці, когось така ситуація цілком задовольняла, а хтось був її противником. Всі уважно слідкували за діяльністю Олексія Михайловича та слухняно підпорядковувались нововведенням. Проте настав час робити висновки. Ми поцікавились у аграріїв, яку б оцінку вони дали роботі екс-міністра та як ставляться до його відставки.

«Олексій Павленко — реформатор. Я неодноразово був присутній під час його виступів і все почуте було мені як мед на душу. Радів, що прийшла нова молода команда зі свіжими ідеями», — говорить директор підприємства «ВИМАЛ» Сергій Самоненко.

Натомість гучні лозунги Олексія Павленка про швидкі зміни, як з’ясувалося, прийшлися до душі далеко не всім.

«Сказати щось хороше про роботу екс-міністра не можу. Фактично для фермерів він не зробив нічого. Особливо обурює ситуація з ПДВ. Міністр АПК мав би подумати, в що виллється різкий стрибок податку для аграріїв», — зазначає директор «БМ Агро» Борис Буряченко.

Солідарні з ним також знайшлися.

«За часів керівництва Олексія Павленка умови нашої роботи лише погіршились. Ніякого натяку на програми підтримки не було! Та ще й ця маячня з євроінтеграцією, податковим законодавством… Взагалі ж, я вважаю, що Мінагропрод займається лише імітацією діяльності. Порівнявши те, як жило особисто моє господарство ще два роки тому і зараз, можу сказати, що я відчув лише погіршення в усіх аспектах. Хоча… Можу виділити введення в дію аграрних розписок. Це, мабуть, єдиний здобуток колишнього складу міністерства на чолі з Павленком», — додав засновник «Крячковка Агро Плюс» Андрій Сімонов.

Отже, думок багато і всі вони «перекочуються» з крайнощів в крайнощі. Але ж істину треба шукати десь посередині…

«Скажите, как его зовут?»

А звуть його Тарас Кутовий. І тепер він міністр Мінагропроду. Тарас Вікторович для аграріїв людина не нова і досить пізнавана. Раніше він був на посаді заступника голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин. Отже, що сказати представникам українського АПК про нього дійсно буде.

Тож який він — новий очільник міністерства аграрної політики та продовольства в очах аграріїв?!

«Я не бачу різниці в тому, хто буде очолювати Мінагропрод. В цій державній структурі просто немає системності, тому вона фактично не дієва. Завжди все робиться тільки на гірше», — зауважує Олексі й Денисюк.

Проте не перевелися оптимісти ще й в колах аграрних. Дехто таки налаштовує нового міністра на майбутні подвиги та вірить, що за його приходом на посаду підтягнуться й позитивні зміни.

«На Кутового є велика надія. Бажано було б, щоб, в першу чергу, він взявся за відміну ПДВ космічного масштабу. Також хочеться підтримки розвитку тваринництва. Загалом же досвід у Тараса Вікторовича в роботі в сфері АПК є. Тому є надія і ймовірність, що в нього вийде підтримувати сільгоспвиробників як середніх, так і дрібних, а не лише «здавати» нас на розсуд фіскальних органів, які задля наповнення бюджету готові закидати податками», — наголошує Андрій Сімонов.

Висловлювались і стосовно свого бачення кандидатури на посаду міністра.

«Хотілося б, щоб міністерство очолювала людина, яка пройшла наш шлях. Було б добре, аби це був той, хто вже працював у нашій сфері і знає все з середини», — розповідає директор «Інтерагро Сквира» Олександр Сологуб.

Наразі лише час зможе показати, хто і на що здатен. Поки поспішати з висновками не варто.

Перспектива

Звичайно, наперед загадувати — не варіант. І те, якою видасться майбутня робота нового міністра поки важко передбачити. Проте побажань в аграріїв щодо того, що треба внести Тарасу Кутовому до свого списку справ вистачає.

«Предметом роботи міністерства АПК має бути створення сприятливих умов для роботи в сільському господарстві. Це стосується експорту, виробництва і т. д. Хотілося б пільгових поступок в плані оподаткування. Бо миттєва зміна системи на «85% на 15%» — це занадто радикально. Має бути перехідний період», — говорить Борис Буряченко.

Турбує аграріїв і питання введення в дію ринку землі.

«Однозначно хотілося б, щоб йому поки не давали старт, бо в нашій країні до цього ще нічого не готове. Ті, хто зараз працюють на землі, на жаль, не можуть її купити. Але ж це основа виробництва. До того ж, бажано, щоб до сільгоспвиробників почали прислухатися і влада йшла з нами на діалог. Бо аграріїв відділяти від влади не можна», — додає Олександр Сологуб.

Представники АПК обурені й тим, що ресурсний потенціал нашої держави не працює на повну.

«Ми називаємо Україну великою аграрною державою. В ресурсному плані вона такою і є насправді. Але податки, занадто висока орендна плата за землю, електроенергію, воду зводять нанівець вищевказане твердження. А що тут ще скажеш, якщо на Чернігівщині вартість земельних наділів мало не в три рази вища, порівняно з країнами-сусідами. Над цим треба працювати і змінювати все на краще!», — висловлює побажання Сергій Самоненко.

З усього вищенаписаного стає зрозумілим той вектор, в якому має спрямовувати свою роботу новий міністр. Залишається тільки сподіватись, що він візьме на замітку всі побажання та в подальшому йтиме з аграріями пліч-о-пліч.

Вікторія Бардак, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою