Відсутність аграрного міністра лякає закордонних інвесторів

19 червня 2018 114 0
Відсутність аграрного міністра лякає закордонних інвесторів
ru.sputniknews-uz.com

Рік без профільного міністра для українського агросектору обернувся значними втратами потенційних інвестицій та грантів. Про це Kurkul.com дізнався з власних джерел в Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Нагадаємо, що  23 травня 2017 р. міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий склав свої повноваження.

Зокрема один з посадовців, який попросив не називати його імені, зауважив, що статус виконуючого обов’язки не дає потрібних повноважень та, відповідно, знімає повноту відповідальності з нинішнього очільника міністерства Максима Мартинюка.

«Багато грантових міжнародних проектів «зриваються». Європейці просто не розуміють хто буде особисто відповідати за виділені кошти, коли немає профільного міністра. Через це розвиток багатьох програм і напрямків гальмується або й взагалі зупинено», ― говорить наш співрозмовник.

Як доказ небезпідставних побоювань інвесторів, наші джерела наводять приклад Уляни Супрун, повноваження якої навіть були поставлені під сумнів Господарським судом Києва.

«Чи може інвестор бути впевнений у цільовому використанні своїх коштів, або що грант дійсно піде на розвиток галузі, а не комусь у кишеню, якщо навіть підпис в.о. міністра можна оскаржити в суді і він сам не може відповідати за виконання прийнятих рішень?», ― говорить один з чиновників міністерства.

Нагадаємо, що статус виконуючого обов’язки міністра не дає також Максиму Мартинюку права голосу на засіданнях Кабміну, тому він особисто не може впливати на прийняття тих чи інших рішень в інтересах галузі.

Виконано за допомогою Disqus