День поля «Бізон-Тех» на Хмельниччині

Соняшник і кукурудза під ключ, або День поля «Бізон-Тех» на Хмельниччині

25 вересня 2019 435 0

Технології не стоять на одному місці, все змінюється, покращується і рухається уперед. Тому для того, щоб бути успішним, потрібно намагатися всюди встигати і отримувати максимальну вигоду від вирощування сільськогосподарських культур. Саме для цього на початку вересня аграріїв на Хмельниччині зібрали на День поля, організаторами якого стали компанії «Бізон-Тех» та «Лімагрейн Україна» за участю партнерів «Океан Інвест», «АгроОнлайн», Cropmax та Precision Planting. Тут фермери мали змогу побачити демо-посіви соняшнику та кукурудзи гібридів LG Seeds із захистом «Океан Інвест», які були представлені на полях підприємства ТОВ «Агро-Юг В». Тож давайте тепер і ми з вами дізнаємось про гібриди, що дають показовий урожай у західному регіоні України, засоби захисту, які його забезпечують, добрива-біостимулятори, що діють на саму насінину, новий сервіс для ведення аграрного бізнесу та систему, яка допоможе засіяти тисячі гектарів за тиждень.

Для кожного регіону свій гібрид

Першими про свою продукцію розповіли представники компанії «Лімагрейн Україна». Вони презентували гібриди соняшнику і кукурудзи.

«Портфель гібридів кукурудзи компанії великий. Є гібриди зернового спрямування, з них можна виділити гібриди, котрі більш толерантно відносяться до такого негативного явища, як засуха. Під технологією HYDRANEO® компанія вже більше чотирьох років пропонує гібриди кукурудзи, основною рисою яких є посухостійкість. Тобто у сприятливих умовах вони дають високу урожайність, а за посушливих умов демонструють мінімальні зміни», — розпочав доповідь директор сектору Центрально-Західного регіону компанії «Лімагрейн Україна» Микола Романенко

Микола Романенко, директор сектору Центрально-Західного регіону компанії «Лімагрейн Україна»

У Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій областях зазвичай достатня кількість опадів, і обмежувальним чинником для кукурудзи є тепло. Хоча і цей регіон періодично потерпає від сильних посух. Так, травень поточного року у перший період росту і розвитку кукурудзи супроводжувався рясними дощами. Було перезволоження і похолодання, посівна дещо затягнулася. А ось друга половина літа і початок осені відзначилися дефіцитом вологи.

«На нашу думку, для регіону варто використовувати холодостійкі на початкових етапах гібриди з ФАО 210-290, яким потрібна сума ефективних температур вище +6 °С від 1680 до 1750. Досить перспективним є гібрид ЛГ30315 (ФАО 280), компанія почала його реалізовувати у минулому році. Якщо ви вирощуєте кукурудзу у монокультурі та цінуєте гібриди зі швидкою вологовіддачею, то ЛГ30315 — якраз для вас. Окрім цього, він не знижує потенціал врожайності, навіть, коли створяться несприятливі (середньоурожайні) умови», — говорить Микола Романенко.


Експерт також навів приклади врожайності гібрида ЛГ30315 на виробничих площах у господарствах Тернопільської області: ТОВ «Україна» — до 12 т/га, ТОВ «Іванівське» — 10 т/га. 

«Також для західного регіону є популярним гібрид ЛГ30254 (ФАО 260), ексклюзивні права на продаж якого має компанія «Бізон-Тех». Він має досить високий потенціал і на дослідних ділянках Волинської та Рівненської областей — більше 10 т/га», — говорить директор сектору Центрально-Західного регіону компанії «Лімагрейн Україна».

За словами Миколи Романенка, нині у портфелі «Лімагрейн Україна» 25 гібридів соняшнику. Для Західного регіону актуальні як класичні гібриди, так і гібриди під технологію Євро-Лайтнінг®

«На Вінниччині, Житомирщині та у західних регіонах України популярним є гібрид  соняшнику ЛГ5377, який уже три роки існує на українському ринку. Він належить до ранньої групи стиглості, проте за потенціалом урожайності прирівнюється до середньостиглих та середньоранніх. Також у класичному сегменті гібридів соняшнику цьогоріч на ринок вийшла новинка — ЛГ5478. У цій кліматичній зоні гібрид показує стабільну врожайність та високий вихід олії незалежно від умов вирощування», — розповідає експерт.

На варті захисту

Після «Лімагрейн Україна» слово взяли представники компанії «Океан Інвест». За словами директора компанії Ірини Касьяненко, кількість посівних площ під кукурудзою та соняшником у нашій країні не зменшується, вони є рентабельними для аграріїв. У той самий час з’являються все нові природні перешкоди і виклики, що заважають стабільному вирощуванню, тому ефективний захист рослин є першочерговою задачею для сільськогосподарської діяльності.

«Нині найбільш популярними для нас є озимі культури, а також соняшник та кукурудза. Це пов’язано з технологією захисту та площами посівів під цими культурами. Ми маємо повністю закриту лінійку захисту для них. Саме на ці культури припадає 60% загального обсягу імпорту пестицидів. Тому вони є пріоритетними», — коментує директор компанії «Океан Інвест».

Ірина Касьяненко, директор компанії «Океан Інвест».

Також директор анонсувала новий препарат Тізеголд БТ — ґрунтовий та післясходовий гербіцид системної дії проти однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах кукурудзи та соняшнику.

«Це відома на ринку комбінація двох діючих речовин — S-метолахлор та тербутилазин. Продукт на основі вказаних ДР не є дешевим, тому що він високотехнологічний. І якщо оцінювати його використання в грошах, то частка його дуже висока. Відповідно, він входить в топ-5 із всіх 1550 продуктів ЗЗР, які імпортують у нашу країну. Для нас ця комбінація нова в лінійці гербіцидів, він вже є зареєстрованим і з наступного року аграрії зможуть випробувати Тізеголд БТ на своїх полях», — розповіла директор компанії «Океан Інвест» Ірина Касьяненко.

Про захист демо-посівів господарства «Агро-Юг В» розповів менеджер із продажів компанії «Океан Інвест» у Хмельницькій області Сергій Дрозд. Соняшник тут сіяли 24 травня. Першу обробку провели 29 травня, для контролю вегетації бур’янів вносили ґрунтові гербіциди Поляріс БТ (ацетохлор, 900 г/л) і Пром БТ (прометрин, 500 г/л). Також були використані фунгіциди Солє БТ (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 80 г/кг) та Дженфілд (піраклостробін, 300 г/л) й інсектицид Тор БТ (альфа-циперметрин, 100 г/л) профілактично.

«Ми не перший рік співпрацюємо з «Бізон-Тех», «Лімагрейн Україна» та «Океан Інвест» і задоволені спільною роботою. Цього року були непрості погодні умови для вирощування культур, але сильні гібриди і ефективний захист допомогли не втратити посіви», — прокоментував агроном підприємства ТОВ «Агро-Юг В» Анатолій Козак.

 Анатолій Козак, агроном підприємства ТОВ «Агро-Юг В»

Своїми враженнями від співпраці з «Бізон-Тех», «Лімагрейн Україна» та «Океан Інвест» поділився аграрій із Хмельниччини, виконавчий директор «Подільської зернової компанії» Валентин Королюк. 

«Співпраця у нас давня, не тільки виробнича, а й людська. Йдеться не лише про бізнесові відносини, а й гарне ставлення один до одного. До речі, цього року у нас була проблема з чортополохівкою на посівах сої, але після використання препарату Страйк БТ вона швидко вирішилась», — говорить Валентин Королюк. 

Нетрадиційні рішення для традиційних гібридів

Агровиробництво рухається у напрямку створення інноваційних систем живлення рослин, які допомагають їм якомога повніше реалізовувати свій генетичний потенціал. Простими традиційними рішеннями цієї мети вже не досягти. Тому на ексклюзивних умовах в Україні компанія «Бізон-Тех» реалізує ультра концентроване добриво-біостимулятор Кропмакс (CropMAX).

Добриво Кропмакс активно стимулює кореневу систему на ранніх етапах розвитку, діючи з самої зернини. За нанесення лише 300 мл препарату на 1 т насіння він пробуджує розвиток насінини: зародкові листок та коріння починають «працювати». 

 Микола Кириєнко,Спеціаліст департаменту агротехнологій та мікродобрив компанії «Бізон-Тех»

«Завдяки системній дії та ефекту транспортування Кропмакс сприяє кращому розподілу елементів живлення у всій рослині за короткий час. Коли застосовуємо цей регулятор росту, ми отримуємо сформовану, добре розвинену кореневу систему, через яку рослина отримує більше поживних речовин», — пояснив представник компанії «Бізон-Тех» Микола Кириєнко.

Ще одним із препаратів, який представили для глядачів, став препарат Гідроферт (Hydrofert). Це мікрокристалічні водорозчинні комплексні добрива із вмістом мікро- та макроелементів на хелатній основі, які не містять хлору та натрію. Продукт підвищує толерантність рослин до стресових факторів, які виникають унаслідок дії пестицидів, несприятливих погодних умов (посухи, мінусових температур), хвороб тощо.

Як засіяти тисячу гектарів за 7 днів

Сівалок точного висіву на ринку багато, як і найрізноманітнішої нової чи вживаної техніки. Але дуже важливо вміти підвищувати продуктивність виробництва, витрачаючи ту ж кількість посівного матеріалу, палива, техніки, яка є зараз, лише модернізуючи наявну техніку. 

«Фермерам варто задуматись над тим, щоб модернізувати стару сівалку, поставивши на неї Precision Planting, тим самим перетворити її на космічний апарат серед сівалок. Можемо залишити зі старої техніки лише основу, а сам апарат для висіву поставити новий. І аграрій одразу отримає суттєву економію: сингулярність стане 99+, а швидкість висіву збільшиться до 16 км/год. А значить, задача встигнути провести посівну за тиждень стане реальною», — розповідає керівник проекту «Точне землеробство» компанії «Бізон-Тех» Дмитро Граца.

За словами експерта, сингуляція — це показник, який характеризує якість висіву і проростання. Сучасні сівалки мають сингуляцію 94-95%. А система Precision Planting пропонує рішення з сингуляцією 99+, у найгіршому випадку 98,1%. При цьому 1% сингуляції — це 1 центнер врожаю з гектара. 

Дмитро Граца, керівник проекту «Точне землеробство» компанії «Бізон-Тех»

«Висівний апарат — це універсальна система, змінним лише є диск-сингулятор. Тобто кут атаки залишається незмінним. Цей апарат має власний електропривід, що дає змогу керувати кожним рядком, як окремою сівалкою», — зазначає Дмитро Граца. 

Що ж дає такий високий показник проростання? За словами експерта, якщо насінина проростає в перші 24-36 годин, вона має найбільший потенціал. Чим пізніше це стається, тим менше потенціалу у ній залишається. Якщо ми встановимо цю систему, приблизний потенціал, який ви маєте отримати, це від 3 до 5% врожайності додатково. 

Весь бізнес Online

Сервіс «Агро Онлайн» може допомогти керівництву своєчасно приймати правильні й економічно обґрунтовані рішення, адже багато проблем виникають саме через незнання реального стану справ. Наприклад, якщо сільгоспвиробник не володіє перевіреною інформацією про стан ґрунтів, то може допускати помилки в доборі живлення для культур. 

««Агро Онлайн» поділений на чотири модулі, які складаються у щорічний цикл будь-якого господарства: перший ― управління активами, другий ― бізнес-планування, третій ― сезонне управління і четвертий ― післясезонний аналіз»,  — розповідає співзасновник та операційний директор «Агро Онлайн» Віктор Боровик.

Віктор Боровик, співзасновник та операційний директор «Агро Онлайн»

За словами експерта, це перший в Україні сервіс, що може оцінювати земельний банк в історичному розрізі, а не лише в режимі реального часу. Це дає змогу не тільки слідкувати за змінами, що відбулися з полями, а й планувати на декілька років вперед.

«Зараз майже півміільйона гектарів наших клієнтів занесені у систему. Тобто це серверна програма, у яку ви можете увійти за своїм логіном і паролем та отримати потрібну інформацію. Система налаштовується відповідно до вимог окремого клієнта. Вона весь час оновлюється і покращується. Останнім нововведенням була розробка системи обліку ремонтів і запасних частин, щоб бачити скільки часу, коштів та інших ресурсів іде на обслуговування техніки», — розповідає Віктор Боровик. 


Також операційний директор додав, що понад 20 компаній та окремих фахівців допомагають користувачам обирати економічно ефективні та виважені рішення.

Після завершення офіційної частини учасники заходу не поспішали розходитись. Заводили нові ділові знайомства, укладали вигідні угоди, знаходили партнерів, збагачували теоретичні знання практикою. Все задля того, щоб отримувати стабільні врожаї та якісну продукцію. 

© Єлизавета Кудиненко, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою