Переклад з англійської
Експорт молока у світі за даними 2018 року становив $28,6 млрд, він знизився на -21,6% для всіх країн-експортерів молока за п'ятирічний період, починаючи з 2014 року, коли міжнародні продажі молока дорівнювали $36,4 млрд.
Загалом загальна вартість експортованого молока у 2018 році зросла на 1,2% з 2017 по 2018 рік.
Серед континентів Європа продала понад половину (52,5%) від світового експорту молока. Друге місце серед континентів посіла Океанія на чолі з Новою Зеландією - 22,5%.
Азія відповідала за 12,7% світового експорту молока, Північна Америка експортувала молока на 6,9%. Латинська Америка, за винятком Мексики, але включаючи Кариби, експортувала 4,5%, а Африка - 1%.
Існує два основних класи продуктів у міжнародній торгівлі молоком. Чотиризначний префікс-код Гармонізованої Тарифної Системи (ГТС) - 0401 для молока та вершків, які не містять концентрату, цукру та інших підсолоджувачів. Та чотиризначний код - 0402 для молока та вершків, які містять концентрат або доданий цукор чи інші підсолоджувачі.
Експорт не солодкого молока за префікс-кодом 0401 ГТС склав $9,7 млрд (33,8% від загальної світової суми), а підсолоджених молочних товарів - під кодом 0402 ―$18,9 млрд (66,2%).
Країни
Нижче наведено 15 країн, які експортували найбільше молока в грошовому еквіваленті протягом 2018 року, включаючи як солодкі, так і не солодкі різновиди продукції:
За вартістю поставок перераховані 15 країн відвантажили понад три чверті (77,3%) світового молока, експортованого у 2018 році.
Серед перерахованих вище постачальників молока три країни найбільше наростили експорт молока, в грошовому еквіваленті, з 2014 року: Гонконг (243,9%), Ірландія (34,1%) та Уругвай (14,3%).
Країни в яких зафіксували зниження обсягів продажу експортованого молока, очолили: Аргентина (-43,8%), Білорусь (-39,1%), Франція (-35,8%) та США (-34,3%).
Наступні країни відмітили найбільший позитивний чистий експорт молока протягом 2018 року. Investopedia визначає чистий експорт, як вартість загального експорту країни мінус вартість її загального імпорту. Таким чином, наведені нижче статистичні дані показують різницю між вартістю експорту молока кожної країни та її імпортом того самого товару.
Нова Зеландія має найбільше позитивне сальдо у міжнародній торгівлі молоком. У свою чергу, цей позитивний грошовий потік підтверджує сильну конкурентну перевагу Нової Зеландії для цієї конкретної категорії товарів.
Наступні країни розмістили найбільш серйозний негативний чистий експорт молока протягом 2018 року. Investopedia визначає чистий експорт, як вартість загального експорту країни мінус вартість її загального імпорту. Таким чином, наведені нижче статистичні дані показують різницю між вартістю імпорту закупленого молока кожної країни та її експортом того самого товару.
У Китаї спостерігався найвищий дефіцит у міжнародній торгівлі молоком. У свою чергу, цей негативний грошовий потік вказує на сильні конкурентні недоліки Китаю для цієї конкретної категорії товарів, а також сигналізує про можливості для країн, що постачають молоко, щоб допомогти задовольнити потужний споживчий попит з боку великої чисельності КНР.
Нижче перераховані світові молокопереробні компанії, які представляють відомих гравців, що займаються міжнародною торгівлею молоком. Багато з цих суб’єктів господарювання є кооперативами. Головна країна кожної компанії відображена в дужках.
Джерело - worldstopexports.com
© Kurkul.com, 2020 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.