Egritech — як створюють сучасну с/г техніку в Україні

Egritech — як створюють сучасну с/г техніку в Україні

31 липня 2020 182 0

Як багато вітчизняних виробників причепів та напівпричепів ви знаєте?) Адже сьогодні ми хочемо познайомити вас з українським виробником Egritech, що спеціалізується на виробництві сільськогосподарської техніки для збору і транспортування врожаю зернових культур, але планує освоїти та випускати й тракторні причепи. Тож, про те як компанія, яка раніше виробляла пожежні машини, розпочала виробництво машин для сільського господарства, чому варто обирати саме українське обладнання та про важливі деталі кожного етапу виробництва розповів Олег Авер'янов, СЕО та засновник Egritech у відео на ютуб-каналі «Тракторист».

Серце виробництва — механічний цех 

Чому саме така назва? Тому що з цього цеху виходять усі деталі, які збираються у вузли в наступних цехах. Тут присутні високоточні фрезерні верстати корейського виробництва, зокрема «Віктор Пі» та верстат токарної групи Доссан. Кожна виготовлена деталь проходить дуже ретельний контроль, який реалізується відділом якості. Таким чином забезпечується і якість кінцевого продукту.

На підприємстві впроваджена система ІSО. Про працівників тут також піклуються —  заточне відділення цеху огороджено, має витяжки та освітлення не менше 300 Лк для комфортної та безпечної роботи

Відстань між цехами підприємства сягає кілометра, тож, для зручності переміщення деталей, існують так звані «артерії». За такою системою логістики слідкують диспетчери, які точно знають, куди потрібно доставити ту чи іншу деталь.  

Конструкторське бюро 

Тут розробляються креслення для подальшого виробництва продукції. Розробка конструкції ведеться в програмі «Ортодекс Інвект» за допомогою 3-д твердотільного моделювання. Працівники відділу отримують технічне завдання від споживача, на підставі якого ведуть свої розробки. 

Час розробки моделі залежить від складності технологічного завдання, наприклад, на розробку бункера-завантажувача, в якому 1700 оригінальних деталей, йде приблизно півтора місяця. 

Спочатку розробляється ескізний проєкт, узгоджується зі споживачами, продавцями та відділом маркетингу, а далі на його підставі розробляється дослідний зразок, який проходить випробування, допрацьовується та випускається остаточний варіант продукту.

Заготівельно-зварювальний цех 

Саме сюди надходить весь листовий матеріал —  «нержавійка», алюміній, чорний метал, а за допомогою низки верстатів вони перетворюються на деталі. 

Так, машина плазмового різання може замінити кілька операцій на механічних верстатах. Після цього устаткування готова деталь, надходить прямо на зварювання, а якщо ж деталь вимагає певних доопрацювань —  на механічну ділянку. 

Для виготовлення простих прямокутних деталей використовується інше дещо простіше обладнання, наприклад, комп'ютеризовані гільйотинні ножиці. Наступним етапом є згинання, для якого використовується гідравлічний прес. В цій машині точно вказується послідовність та параметри згинання. Отже, після заготівельної ділянки, всі деталі готові до подальшої збірки.

Зварювально-складальна ділянка

Для того що б отримати стабільну якість і розміри, процеси зварювання відбуваються в спеціальних штабелях. Так, після потрапляння в штабель зварювальник здійснює прихватку, а після того, як він здійснить так звану збірку деталей, вона транспортується на роботизований зварювальний комплекс. Проте, на одиничне замовлення кожен раз робити новий штапель недоцільно, тому для таких цілей на підприємстві застосовуються універсальні зварювальні столи. 

Після зварювання вузли необхідно очистити для отримання гарного антикорозійного покриття. Для цих цілей на підприємстві встановлена дробоструменева камера. Тут оператор додатково очищає шви від окалини. А після очищення деталі надходять до наступної камери, де попередньо ґрунтуються і фарбуються.

Складально-фабрувальний цех

Остаточне фарбування відбувається в фарбувальних камерах, яких на підприємстві дві: дванадцяти метрова, де фарбують малогабаритні вироби і вісімнадцяти метрова —  для великих виробів, відповідно. Процес фарбування проходить за так званим «мокрим способом», тобто розпиленням фарби за допомогою повітря. 

Один з останніх етапів виробництва —  це складальна ділянка, де безпосередньо відбувається монтаж кінцевого продукту. Тут досвідчені слюсарі поступово складають деталі у готовий виріб. 

Ще однією особливістю заводу є те, що на його складі зазвичай наявні лише кілька одиниць техніки серійного виробництва, а в основному обладнання одразу відправляється до замовника.

Звісно, в цій статті ми описали лише ключові етапи виробництва на підприємстві Egritech. Однак, особливостей і тонкощів процесів набагато більше. Тож, пропонуємо переглянути повний випуск відео на ютуб-каналі «Тракторист» та переконатись у професіоналізмі українських виробників, а також у якості техніки, яку вони випускають.

© Анастасія Герасименко, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus