Реклама
Автоматичний моніторинг земельного банку за індексом стабільності AgroОnline

Автоматичний моніторинг земельного банку за індексом стабільності AgroОnline

24 вересня 2020 1062 0

У теперішній час діджиталізації на допомогу підприємцям приходять сучасні додатки, сервіси та платформи, де можна отримати повний спектр інформації про менеджмент фермерського господарства та забезпечити грамотне управління активами. Одним із таких помічників є функціонал AgroOnline — комплексне рішення для аграрного підприємства, що об'єднує базу даних, інструменти для планування, аналітику, управління процесами, фінансову звітність тощо. 

На відміну від базових програм, таких як 1С або Excel, AgroOnline дозволяє не просто моніторити земельний банк, але й отримувати аналіз, який виражається в трьох основних індексах — умовних показниках від 0% до 100%, які призначені для того, щоб швидко оцінити стан усіх площ одночасно. В цьому матеріалі ми детально розберемо перший із них — індекс стабільності земельного банку. Завдяки йому аграрій може контролювати строки оренди паїв в одному полі на основі електронних документів та планувати подальшу роботу, розуміючи, коли закінчуються терміни договорів, а про всі тонкощі нам розповів операційний директор компанії AgroOnline Віктор Боровик.

Знайомство з AgroOnline

Сервіс AgroOnline — це концептуальне й комплексне рішення, яке враховує світовий досвід та особливості ведення аграрного бізнесу в Україні. Ця онлайн-платформа призначена для комплексної автоматизації менеджменту й охоплює практично всі напрямки роботи в режимі реального часу, а саме:

  • контроль відносин з пайовиками;
  • оцінка потенціалу поля — по ґрунту, економічна та кліматична;
  • складський облік і керування залишками;
  • планування виробництва;
  • автоматизація інженерної служби;
  • точне землеробство;
  • агрономія та контроль рослин;
  • автоматизація диспетчерської служби;
  • фінансова аналітика, електронний документообіг та багато іншого...

Так виглядає земельний банк в системі AgroOnline.

Особливості сервісу AgroOnline

Земля — основний актив аграрія, управління яким вимагає структурованого та організованого підходу, адже необхідно розуміти кордони й контури ділянок, терміни їх оренди та контролювати взаємини з орендодавцями, що неможливо здійснити без єдиної системи управління.

«Наразі подібні розрахунки ведуться в 1С, але ця програма не дозволяє підприємцю чітко розуміти, де саме знаходиться пай. Немає картографії, розуміння якості цієї ділянки та економічної ефективності. Є тільки терміни й фінансові розрахунки по паях», — наголосив Віктор Боровик. 

Багато аграрних підприємств працюють з цими даними в Excel, але це ще менш ефективно, ніж робота в 1С: всі ведуть облік по-різному, і це викликає складнощі в спільному користуванні, тобто коли дані ведуть одразу кілька людей.

«Зараз існує багато ресурсів для управління полями, але багато з них працюють виключно з земельним банком, а наша відмінність полягає в тому, що зембанк виступає основою системи, до якої додається багато інших блоків: планування роботи, моделювання, моніторинг, аналіз тощо», — розповів співзасновник компанії AgroOnline. 

У зворотному випадку, коли облік та менеджмент земельного банку йдуть окремо, за словами Віктора Боровика, підприємству все одно потрібно буде впроваджувати додаткові системи фарм-менеджменту, тобто управління, які будуть прив'язані до земельного банку.

«В AgroOnline все зібрано в одному місці, і підприємець, відкриваючи свою карту зембанку, може побачити картку паю та всі взаємини, фінансові розрахунки паїв, юридичні документи, історію соціальних відносин, а також поставити задачу: що робити далі з цією ділянкою і як планувати роботу земельного відділу», — пояснив експерт. 

Моніторинг земельного банку в мобільному додатку

Моніторинг земельного банку в мобільному додатку.

Що дають індекси земельного банку?

Коли паїв понад 1000, то в господарстві неодмінно виникає питання: «Як оцінити стан зембанку?», адже потрібно розуміти, з ким і коли були укладені договори. Проте кожен пай входить у поле, і як же керівнику зрозуміти, в якому стані у нього земельний банк? Саме для того, щоб це можна було зробити просто та однозначно, до сервісу AgroOnline додали індекси земельного банку.

«На сьогодні індексів три. Вони показують стан земельного банку з точки зору місцезнаходження, прив'язки до поля, а також фінансовий розрахунок та загальну економічну ефективність», — уточнив пан Віктор. 

Всі індекси розраховуються безпосередньо на поле, індекс стабільності також розраховується для кожного поля окремо. Маючи на кожному масиві індекс стабільності, можна вирахувати середній індекс по кластеру або по юридичній особі, а також вирахувати середній показник по всьому господарству. Сукупно всі індекси дають розуміння того, що відбувається з земельним банком у господарстві.

«Спочатку, наприклад, ми маємо якийсь із індексів, якщо через деякий проміжок часу цей індекс збільшується до 55-60, то це показує ефективну роботу земельного відділу та можливе усунення певних проблем», — пояснив Віктор Боровик. 

Додаток AgroOnline

Індекс стабільності

Індекс стабільності вказує на те, що в межах одного поля договори оренди на паї закінчуються приблизно в один час.

«Буває таке, що у частини паїв в одному полі строк оренди закінчується через 2 роки, у частини — через 3, а у окремих паїв взагалі через 10 років. І як в такій ситуації зрозуміти, наскільки це поле буде стабільно працювати через 10 років, та чи ніхто не піде з пайовиків?», — зауважив пан Віктор. 

Індекс стабільності порівнює строки завершення договорів оренди в межах одного поля. Звичайно, чим вони довші, тим краще. 

Зауважимо, що індекс стабільності — це лише один із трьох складників простого аналізу вашого поля. У наступній статті ми поговоримо про не менш важливий показник — індекс цілісності. Більш детальну інформацію ви знайдете на сайті AgroOnline, а також за посиланням можна замовити безкоштовну персональну презентацію продукту.


За інформацією щодо співпраці звертайтеся за номером: 050-937-10-97 (Олег).


© Анастасія Герасименко, Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою