«Податковий агроконтроль» — рахуємо справжні цифри!

Податковий агроконтроль: хто «годує» держбюджет України?

Служба новин 29 липня 2016 318 0

Державна фіскальна служба України опублікувала рейтинг ста найбільших платників податків до зведеного бюджету України станом на 1 квітня 2016 року. До рейтингу увійшли і аграрії, проте їхній внесок явно недооцінили. Kurkul.com спільно з колегами з сайтів AgroPolit.com та Latifundist.com вирішили продемонструвати реальні цифри і показати дійсний вклад аграрного сектору в економіку нашої держави. Для цього ми започаткували інформаційний проект «Податковий Агроконтроль» і просимо допомоги та підтримки у своїх читачів.

Найперше, ми хочемо, використовуючи дані відкритих джерел, підрахувати податкове навантаження на аграрний сектор. Для цього ми розробили наступну схему:

Ми взяли загальну кількість орних земель в Україні та виокремили з них землі, що обробляються агрохолдингами, фермерами, державними підприємствами та власниками присадибних ділянок (домогосподарств). Далі звернулися до кожної з цих категорій (окрім домогосподарств) і попросили вказати суму податку на 1 га землі. Після цього підрахували, скільки податків теоретично сплачують у бюджет холдинги, фермери та держпідприємства і, приплюсувавши ці цифри, отримали орієнтовну суму податків, що сплачує аграрний сектор до бюджету України.

У результаті проекту ми хочемо побачити реальну картину податкових відрахувань аграріїв у держказну. Зокрема, найбільшими платниками податків нашої країни є агрохолдинги. Наприклад, національний виробник і постачальник сільгосппродукції група компаній «Кернел» 2015-го року сплатила до держбюджету 433 млн грн. Утім не менше сплачують і фермери. Тож ми чекаємо на співпрацю з вами і обмін інформацією, щоб показати, що бюджет всієї України формують саме сільгоспвиробники.

Розуміючи, що наші розрахунки дуже приблизні, хочемо звернутися до усіх, хто працює на землі та кому небайдужа доля оподаткування аграрного сектору у майбутньому, допомогти зі збором даних. Для цього просимо Вас дати відповідь на запитання «Яку суму податків на один гектар сплачує ваше господарство?» або написати свій варіант у коментарях чи на пошту yevtushenko@latifundistmedia.com.

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 6°

Вітер

3.2м/с

Опади

2.4мм

Вологість

49%
Матеріали за темою