Інфографічний довідник «Агробізнес України»

«Агробізнес України»: знаємо, що зацікавить саме вас!

Служба новин 6 жовтня 2016 363 0

Кожен аграрій намагається слідкувати за тенденціями розвитку сільського господарства як країни, в якій працює, так і сусідніх держав. Бути в курсі, знати все про все — це одна з основних складових успіху. Ми ж намагаємося допомагати фермерам у цьому, а тому 19 вересня випустили черговий щорічний інфографічний довідник «Агробізнес України». У виданні ми зібрали дані про сільське господарство нашої країни за 2015 рік. Оскільки довідник розрахований на усі ланки аграрного бізнесу, ми вирішили обрати окремі пункти інфобуку, на які варто звернути увагу саме фермерам.

У 2015 році в Україні зібрали 20,8 млн тон картоплі, 60,1 млн тон зернових і зернобобових культур, 1,7 млн тон ріпаку! Але це далеко не вся інформація. Детальніше на фото.

Тут кожен зможе знайти область, у якій працює та порівняти себе з іншими. Ми пропонуємо вам подивитися на динаміку виробництва сільськогосподарської продукції за останні кілька років. Зокрема, з 2012 по 2015 рік обсяг виробництва у галузі рослинництва виріс з 46,2 млн тон до 60,1 млн тон.

Український овочевий край – Волинь, першість з виробництва ріпаку та цукрового буряку тримає Кіровоградська область, а от під зернові та зернобобові найбільше площ віддають на Дніпропетровщині та Миколаївщині.

За останні 10 років урожайність ріпаку, цукрових буряків та кукурудзи в Україні виросла вдвічі. У той час найбільшу динаміку показали плоди та ягоди, урожайність яких з 1 га зросла в більше, ніж три рази.

Україна – лідер з виробництва соняшника у світі. З кожним роком наші аграрії відводять під цю культуру все більше площ. Разом з тим у 2015-2016 маркетинговому році виробництво соняшника знизилось на 0,3 млн тон, порівняно з 2013-2014 МР.

Валове виробництво овочів в Україні у 2015 році склало 9,2 млн тон, фруктів – 2,1 млн тон. З них основна частка — капуста, помідори та яблука.

Українські фермери лише роблять перші кроки в напрямку органічного виробництва. Тим не менше, вже є чим похвалитися. Станом на 2014 рік в Україні зареєстровано 182 органічних господарства. А загальна площа с/г угідь та кількість органічних господарств зросла з 164,4 тис. га у 2002 році до 400,8 тис. га у 2014-му. Ми порівняли по областях площі органічних сільськогосподарських угідь в Україні, а також визначили, що Київська область тримає першість у виробництві «без хімії».

Не оминули і тваринництво. На цій сторінці можете побачити, що найбільше свиней вирощують на Полтавщині та Вінниччині, птицю – в Черкаській та Вінницькій областях, а кролів на Київщині.

Поголів’я корів та надоїв молока в Україні поступово зменшуються, починаючи з 1990-го року. Сьогодні лідерами молочної галузі в Україні є Вінницька та Полтавська області — 838.4 та 794,5 тис. тон відповідно.

За останні кілька років виробництво меду в Україні збільшилося в 9,5 разів. Найбільше «солодкого золота» отримують а Житомирщині — 7,93 тис. тон. Наразі український мед у найбільших обсягах імпортує Німеччина.

Для зберігання зерна в Україні постійно триває будівництво елеваторів, як для власних потреб маленьких господарств, так і в промислових масштабах. Найбільше зерносховищ нині у Рівненській, Полтавській та Одеській областях. Тут же ми визначили ТОП-10 компаній з найбільшими елеваторними потужностями, лідером серед яких є ДПЗКУ.

Без підтримки агробізнесу не вижити. Найбільше коштів аграрії залучають шляхом кредитування. Так, станом на 2015 рік українські с/г товаровиробники отримали кредити, на суму 115,5 млрд грн. З них всього 25,6 млн грн були спрямовані у фермерські господарства.

Завдяки спецрежиму ПДВ у 2015 році галузь накопичила 43.2 млрд грн. Це на 54% більше, ніж 2014 року.

Ми раді, якщо ця інформація була вам цікавою. Хочете знати більше? Всього кілька простих маніпуляцій і зможете завантажити повну версію інфографічного довідника на власний комп’ютер.

Завантажити інфобук!

Довідник випущений за підтримки банку ПАТ «КредіАгріколь Банк», Baker Tilly в Україні та юридичної компанії AEQUO. Над ним також працювали фахівці Latifundist Media та контент-маркетингового агентства Top Lead.

Правила використання матеріалів довідника:

Дозволяється частковий передрук матеріалів цього довідника з прямим гіперпосиланням на сторінку сайту Latifundist.com або Business Views, на якій розміщений даний довідник;

Використання повної версії цього довідника і розміщення її на сторонніх сайтах в електронному вигляді забороняється.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою