ALFA Smart Agro згуртувала аграріїв зі всієї України

ALFA Smart Agro згуртувала аграріїв зі всієї України

Служба новин 7 липня 2017 244 0

Відома українська компанія — виробник засобів захисту рослин (ЗЗР) та мікродобрив ALFA Smart Agro розповіла про формулу успіху аграрного виробництва та поділилася з агрономами секретами підвищення урожайності основних сільськогосподарських культур.

20-22 червня наші кореспонденти побували на заходах ALFA Smart Agro у Київській області та поцікавилися, які ж агрономічні рішення пропонують її фахівці сільськгоспвиробникам з різних куточків країни. Упродовж цих днів експерти компанії знайомили гостей з різними системами захисту на дослідно-демонстраційному центрі у Київській області та особливостями виробництва ЗЗР на Білоцерківському заводі препаративних форм.

Інгредієнти успіху у сільськогосподарському виробництві

Агроном – це людина, яка відповідає за забезпечення максимальної врожайності на полі. Серед його основних завдань провідне місце посідає ефективний захист культур від хвороб, шкідників й бур’янів, які здатні значно скоротити врожаї. Агроном не має права просто посіяти культуру та чекати, поки дозріють рослини. Його можна порівняти з лікарем, який спираючись на чіткі факти, передбачає та запобігає фатальних наслідків. Тільки за допомогою правильно розробленої системи захисту для культурних рослин досягається запланований врожай, але для її впровадження потрібні дійсно ефективні препарати.

Альфа смарт агро

ALFA Smart Agro всіляко намагається допомагати агрономам у цій нелегкій справі. Компанія розробляє якісні ЗЗР та мікродобрива, а також надає кваліфіковані консультації з огляду на конкретну ситуацію на полях у будь-якому куточку України.

«Наше завдання – забезпечити сільгоспвиробника якісною продукцією за розумними цінами», — наголошує директор з маркетингу Мосендз Тетяна під час пленарної частини Дня поля.

Вона називає головну фундаментальну складову роботи ALFA Smart Agro — це дотримання принципів розумної агрономії. Що входить у це поняття? Тетяна Мосендз пояснює.

«Розумна агрономія – це поєднання наукового підходу (власні розробки, високотехнологічне обладнання, досвідчена мультинаціональна команда); контроль якості (під час розробки продуктів, виробництва та при застосуванні); точність (рекомендації з застосування й супровід клієнтів) та раціональність (конкурентна ціна та відповідність продуктів світовим стандартам)», — наголошує директор з маркетингу Тетяна Мосендз під час пленарної частини Дня поля.

Альфа смарт агро

«Сучасні підходи, новітні технології – це те, чим ми вирізняємося сьогодні на ринку. Тут, на Днях поля, зібралися господарі, яким ми допоможемо вивести власну формулу врожайності. Хороші аграрії мають фанатичне ставлення до своєї роботи. Вони знають, що для переходу в категорію лідерів потрібно експериментувати, відходити від сталих звичок. Знаємо це і ми», — підтримує колегу директор з продажів Андрій Іщук.

Скоріш за все, саме постійний пошук нових рішень, «акцент» на якість продуктів, швидке реагування на потреби ринку й дозволили ALFA Smart Agro зайняти вагому частку на пост-патентному ринку ЗЗР в нашій країні. Хоча, як запевняють в компанії, це тільки початок. Адже у найближчому майбутньому ALFA Smart Agro планує зайняти лідируючі позиції на цьому ринку.

Агрохімічна кухня та її шеф-кухарі

Кожному аграрієві цікаво було б побачити, де саме та в яких умовах виготовляють препарати, якими він потім оброблятиме свої культури. ALFA Smart Agro надала таку можливість, влаштувавши пізнавальну екскурсію на Білоцерківський завод препаративних форм.

Екскурсія на завод

Ми мали змогу побачити найсучаснішу хімічну й агрономічну лабораторії й безпосередньо саме виробництво: цех ЗЗР у формі концентратів суспензій — 4 виробничі лінії, які призначені для окремого виробництва 4 типів продуктів — фунгіцидів, інсектицидів, гербіцидів та протруйників. Також ознайомилися з особливостями роботи цеху водних розчинів (виробництво гербіцидів, десикантів та мікродобрив).

У агрономічній лабораторії екскурсію проводив директор з розвитку та управління портфелем продуктів ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас. Лабораторія не тільки досліджує ефективність діючих речовин ЗЗР проти шкідливих організмів, але й розробляє склад нових препаратів.

Агрономічна лабораторія

«Кожен препарат створюється лише тоді, коли у ньому виникає потреба. Тобто ми створюємо засоби захисту у відповідь на потреби агрономів, що виникають. Ми аналізуємо ці потреби, шукаємо оптимальний варіант, а потім вже тестуємо діючі речовини та працюємо над створенням прототипу і, в кінцевому результаті, готової препаративної форми. Звичайно, на всіх етапах створення препарати проходять багаторівневі тестування», — стисло описав процес утворення нових засобів захисту Сергій Кнечунас.

Він показав новітнє обладнання лабораторії й розповів про те, як саме визначаються захворювання рослин. Гості оглянули кліматичну кімнату – фітотрон, у якому моделюються різні кліматичні зони України. За її допомогою можна тестувати нові препарати та суміші на культурах до 10 разів на рік.

альфа смарт агро

Ознайомившись з агрономічною лабораторією, ми перемістились у хімічну, її очолює датчанин Мортен Педерсен – директор з розробки формуляцій. У лабораторії розробляються та вдосконалюються формуляції препаратів.

«Завдання моєї команди – на основі концепції продукту розробити новий препарат та ефективну формуляцію. Створюється понад 50 прототипів одного продукту, а потім здійснюється перевірка, чи відповідає він всім вимогам з точки зору біології, навколишнього середовища та фізико-хімічних властивостей», — пояснив пан Мортен.

Він розповів детально про тести, які проходять продукти: вимірювання поверхневого натягу розчину, вміст діючої речовини та розміри часток діючої речовини в суспензійних препаратах, температурні тести на в'язкість та інші.

Мортен Педерсен

Під кінець розповіді пана Мортена ні у кого не залишилось сумнівів, що Білоцерківський завод препаративних форм дійсно відповідає світовим стандартам. Окрім цього, для багатьох гостей цікавим відкриттям став міні-завод, розташований біля лабораторій. Це маленька копія справжнього виробництва, на якому тестують всі виробничі процеси. У Європі далеко не всі компанії-виробники ЗЗР мають подібні у своєму арсеналі.

Після лабораторій ми мали змогу оглянути й виробничі потужності. На сьогодні на заводі працює два цехи: з виробництва водних розчинів та концентратів суспензій.

альфа смарт агро

Новинки у агрохімічному меню

Сергій Кнечунас також розповів про нові препарати, які допоможуть вирішити серйозні проблеми наших аграріїв. Отже, ось якими новинками у цьому році поповнилося агрохімічне меню від ALFA Smart Agro:

  • Протруйник Командор Гранд, ТН (імідаклоприд 500 г/л + альфа-циперметрин 50 г/л). Інноваційний двокомпонентний інсектицид контактно-системної дії для захисту від більшості ґрунтових і наземних шкідників. Навіть у мінливу погоду можна бути впевненими, що період захисної дії буде тривалим і ефективним.
  • Гербіцид Клінч Макс, ВГ (римсульфурон, 250 г/кг + флорасулам, 80 г/кг + тифенсульфурон-метил, 150 г/кг). Трьохкомпонентний післясходовий гербіцид системної дії, призначений для контролю злакових та дводольних бур’янів у посівах кукурудзи. Унікальне поєднання трьох діючих речовин дозволило значно розширить спектр контрольованих бур’янів, покращити дію на лободу білу та падалицю соняшника. Одна з основних переваг препарату – відсутність обмежень для культур у сівозміні та низька норма використання.
  • Інсектицид Нокаут Екстра, КС (альфа-циперметрин, 200 г/л). Препарат з удосконаленою формуляцією, завдяки якій можна успішно використовувати препарат за високих температур повітря, навіть у несприятливих умовах захист від широкого спектру шкідників буде надійним та потужним.

альфа смарт агро

  • Акарицид Бластер, ЗП (гексітіазокс, 200 г/л). Високоефективний контактний препарат проти найпоширеніших видів кліщів. Має тривалий захисний ефект (до 50 днів) та дозволяє контролювати шкідників, що перебувають у важкодоступних місцях, завдяки трансламінарній дії. Безпечний для комах-запилювачів та птахів.
  • Фунгіцид Тезис, КС (тебуконазол, 500 г/л). Удосконалена препаративна форма з високою ефективністю проти захворювань колоса та контролем широкого спектру збудників хвороб. Має захисну, лікувальну та профілактичну дію, добре виражений «стоп-ефект», вирізняється тривалим (до 4 тижнів) захисним періодом.
  • Фунгіцид ДОК Про, ЗП (цимоксаніл, 300 г/кг + міклобутаніл, 200 г/кг). Інноваційний двокомпонентний препарат, який контролює не лише справжні, але й несправжні гриби. Показує високу дію навіть за несприятливих умов та на всіх стадіях росту культури.
  • Гербіцид Містард, ГД (трибенурон-метил, 750 г/кг). Ефективно контролює дводольні бур’яни у посівах соняшника, що має ген стійкості до трибенурон-метилу. Досить широке вікно застосування: від 2 до 8 листків культури, дія на бур’яни починається вже через 2-3 години після обробки, обмежень у культурах сівозміни немає.

На полі завжди видніше

Проте цифри-цифрами, презентації-презентаціями, а поле завжди покаже більше, ніж найдетальніші графіки та діаграми. Отже, час вирушати на поле та поглянути на роботу препаратів ALFA Smart Agro в дії на дослідно-демонстраційному центрі у Київській області розміром більше, ніж 100 га.

На полях ALFA Smart Agro

А поглянути є на що: демонстраційні ділянки з посівами цукрових буряків, сої, соняшника, кукурудзи, гороху, нуту, ярих ячменю та пшениці, проса… Просто очі розбігаються у такому різноманітті. На кожній культурі застосовано по 3 різні схеми захисту, щоб порівняти їхній ефект та визначити оптимальну технологію.

Що одразу помітно на всіх ділянках? Відсутність бур’янів та пошкоджень культур шкідниками. Майже всюди (окрім цукрових буряків та сої) використовувався протруювач Командор Гранд, ТКС і на ділянках досить добре видно, що спрацював він на відмінно.

На кукурудзі використовувалися ґрунтові гербіциди Альфа-Гетьман та Оскар Преміум, страхові гербіциди Оскар Преміум, Клінч Макс та Альфа-Нуфурон. Судячи з вигляду поля, найкращою виявилася система захисту з використанням комбінації ґрунтових та страхових гербіцидів: рядки чисті, лише подекуди видно рештки повністю всохлих бур’янів.

альфа смарт агро

На ярих злакових (ячмінь та пшениця) добре спрацював гербіцид Триатлон, ВГ та фунгіцид Болівар Форте, КС. Виправдав свою назву також інсектицид Наповал, КС: ознак пошкодження рослин шкідниками не виявлено на жодній ділянці.

Гербіцид Містард, ВГ подіяв навіть на велику, перерослу та добре сформовану лободу: видно, що в неї скручуються листки, стебло «підпалене» та значно ушкоджене. Соняшник при цьому міцний, неушкоджений та почуває себе досить непогано як на суху погоду з палючим сонцем та нестачею вологи.

Цікаво було порівняти розташовані поруч ділянки соняшника: одна з них була оброблена мікродобривами НАЙС Олійні, інша ні. Оброблений соняшник має темно-зелене забарвлення та товсті міцні стебла з гарним широким листям. Необроблений — жовтіший, стебла хоч і ненабагато, проте тонші. До слова, гібрид культури у обох випадках висіяний однаковий.

Альфа смарт агро

Також досить незвично було спостерігати на полях Київщини нут, адже ця культура для регіону нетрадиційна. Проте він чудово почуває себе на полі, «засумувати» йому не дають захист від бур’янів гербіцидом Оскар Преміум та мікродобрива НАЙС Бобові. Рослини міцні, добре вкорінені, знаходяться на стадії формування бобів.

Загалом, день з ALFA Smart Agro вийшов насиченим, цікавим та пізнавальним. Не щодня вдасться поглянути одразу і на виробництво ЗЗР, і їх дію на конкретні культури на дослідно-демонстраційному центрі. У компанії є чому повчитися: професіоналізму та цілеспрямованості, які дозволяють які дозволяють виробляти дійсно ефективні продукти.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою