Цукрові буряки

Чилі. Там, де ставлять рекорди з вирощування цукрових буряків

Служба новин 22 листопада 2017 767 0

Невеличке селище Санта-Фе на півдні Чилі водночас стало знаменитим серед цукровиків усього світу. Саме тут на фермі 65-річної Барбари Бекер (Barbara Becker) у 2016 р. отримали світовий рекорд урожайності цукрових буряків — 196,7 т/га.

Барбара Бекер, фермерка із Санта-Фе

Це вже четвертий світовий рекорд із врожайності цукрових буряків, який встановили чилійські аграрії із 2010 р.

Тож у чому секрет рекордних 196,7 т/га цукрових буряків на фермі Барбари Бекер у Чилі?

Kurkul.com спробував розібратися.

Читайте за темою: АгроЕкспедиція Цукровий буряк 2017

На фермі пані Бекер працює усього шестеро людей. Земельний банк господарства складає 300 га.

Майже 117 га із цієї площі займають цукрові буряки, решта — 183 га — інші культури (зернові та овочі борщового набору).

Кліматичні умови Чилі сприяють тому, що цукрові буряки тут вирощують протягом усього року. Але всі культури у господарстві через субтропічний клімат потребують постійного зрошення, тому цей процес є невід’ємним елементом сільського господарства у Санта-Фе.

Візитівка ферми

«Коли IANSA (Industria Azucarera Nacional S.A. (IANSA), чилійський виробник цукру —  ред.) викликали мене на сцену для вручення нагороди з-поміж усіх чилійських виробників цукрових буряків, було трохи ніяково. Мені не подобається бути у центрі уваги. Крім того, отримати цей рекорд було би неможливо без моєї команди та сім’ї. Це визнання нашої важкої праці та правильного і вчасного виконання всіх робіт», — розповіла Барбара Бекер.

Селекція — це вам не жарти!

Чемпіонка з вирощування цукрових буряків Барбара Бекер зауважила: без роботи селекціонерів навряд чи вдалося б отримати найбільший у світі урожай цукрових буряків.

«Селекціонери мають дуже важливе місце у ланцюжку виробництва цукрових буряків. Без невпинної роботи з генетичного підвищення врожайності та стійкості до хвороб і шкідників ми не змогли б щороку підвищувати наші врожаї», — зазначила фермерка.

Крім того, Барбара Бекер зауважила, що в найближчому майбутньому саме від роботи селекціонерів залежать врожаї цукрових буряків.

Як відмітила фермерка, науковцям варто і далі посилювати стійкість цукрових буряків до ризоктоніозу та склеротиніозу. Також чилійським аграріям важливо отримати гібриди цукрових буряків, що не втрачають у врожайності, із толерантністю до церкоспорозу та нематоди.

А з огляду на те, що клімат змінюється все швидше і швидше, чилійські фермери мають нагальну потребу у гібридах, що виживатимуть у затяжні періоди посухи.

«Ми б хотіли отримати врожай у 200 т/га що швидше, то краще. Я дуже оптимістична: матимемо дуже хороший врожай. Ми ще не вирішили питання посівних площ на наступний сезон. Але, безумовно, я знову сіятиму гібриди KWS», — поділилася планами Барбара Бекер.

Для того щоб Барбара Бекер продовжувала ставити рекорди у вирощуванні цукрових буряків, селекціонери мають працювати не покладаючи рук. Якби гібриди, котрі вирощують на полях у Санта-Фе, не були стійкими до таких хвороб як ризоктоніоз та склеротиніоз, шанси на підвищення чи хоч утримання врожайності були б мізерними.

Оптимізовані гібриди цукрових буряків селекції KWS допомагають фермерам залишатись прибутковими навіть тоді, коли клімат та умови у кожному чилійському господарстві далекі від ідеальних.

Чилійські рекорди руками KWS

Місцеві аграрії і науковці переконані, що кліматичні умови у Чилі є майже ідеальними для вирощування цукрових буряків. Не дарма ж тут за 6 років встановили аж чотири рекорди зі збору цієї культури! А середня урожайність із року в рік росте як на дріжджах...

Інфографіка: урожай цукрових буряків у Чилі

Розуміючи це, чилійська цукрова промисловість очікує, що цукрові буряки мають величезний потенціал і вже незабаром їхня урожайність сягатиме рівня 200 т/га, що фактично становить близько 30 т/га цукру.

Ханс-Хеннінг Фосс, селекціонер KWS

Такий прогноз підтвердив і селекціонер KWS доктор Ханс-Хеннінг Фосс (Dr. Hans-Henning Voss).

Він працює в німецькому офісі KWS у Айнбеку, проте добре знає всі нюанси агроринку в Чилі й безпосередньо відповідає за селекцію гібридів саме для цього регіону.

Доктор Ханс-Хеннінг Фосс говорить, що насправді компанія має на ринку і в реєстрації гібриди із ще більшим потенціалом.

Але для селекціонерів  KWS ще більш важливим, ніж висока врожайність, є гарантування врожаїв за несприятливих та мінливих умов, які все частіше помічають у світі й Чилі зокрема.

«Звичайно, почуваєшся прекрасно, коли наші гібриди приносять визначні результати. Але ж рекорди, безумовно — результат спільної роботи селекціонерів, фермерів та цукрової індустрії», — поділився враженнями Ханс-Хеннінг Фосс.

Формула світого рекорду урожаю

За словами селекціонера, рекордним врожаям цукрових буряків у Чилі сприяли сильне сонячне випромінювання, довгий сезон вегетації, інтенсивний полив та професійне землеробство.

Але ці умови також є сприятливими для таких хвороб як церкоспороз та ризоктоніоз. Тому єдиний шлях отримання рекордних врожаїв  — вирощувати гібриди цукрових буряків, що спеціально адаптовані для місцевих умов.

«Близько 70% площ під цукровими буряками в Чилі вимагають гібридів із дуже високою стійкістю до ризоктонозу чи склеротиніозу. Гібрид Магнолія, що був зареєстрований у 2005 р., мав подвійну стійкість до збудників цих хвороб (ризоктонії та склеротинії) та непогану толерантність до церкоспорозу, заклав фундамент виживання чилійської цукрової промисловості», —  пояснив Доктор Ханс-Хеннінг Фосс.

Цукрові буряки

Отож, у світі, що невпинно змінюється, аграрії та селекціонери мають проводити титанічну роботу й разом ділити лаври чемпіонів у вирощуванні цукрових буряків.

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 4° ... - 0°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

89%

Матеріали за темою