АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА»: В Агропродсервісі готуються до збирання буряків

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА»: В Агропродсервісі готуються до збирання буряків

АгроПолігон «КВС-УКРАЇНА» 23 жовтня 2018 119 0

Днями команда проекту АгроПолігон завітала до Тернопільської області, до давно знайомого господарства, яке не перший рік ділиться досвідом вирощування власних культур.

Увесь сільськогосподарський сезон-2018 ми спостерігали за цукровим буряком від компанії «КВС-УКРАЇНА»КОНВІЗО®СМАРТ.

Нагадаємо, що у господарстві цього року засіяно 110 га площ гібридами СМАРТ КАЛЕДОНІЯ КВС та СМАРТ ДЖОКОНДА КВС.

Попередником для буряків була озима пшениця, після збирання якої на площах внесли мінеральні добрива — 210 кг/га в діючій речовині калію, 75 кг/га фосфору та 170 кг/га азоту. Після чого провели зяблеву оранку на глибину 32 см і вирівняли поля. Навесні підготували ґрунт компактором на 3 см і провели посів. Саме тоді, в середині квітня, у даній місцевості не вистачало опадів, що й позначилося на рівномірності сходів. Але, на щастя, поступово буряк вирівнявся.

«У технології КОНВІЗО®СМАРТ закладено систему раннього розвитку рослин, мікроелементи та велику генетичну стійкість до несприятливих погодних умов, тому в разі дефіциту вологи гібриди почуватимуться нормально», — зауважив менеджер компанії «КВС-УКРАЇНА» Ігор Кадуцький.

Ігор Кадуцький, менеджер компанії «КВС-УКРАЇНА»

Технологія КОНВІЗО®СМАРТ відрізняється тим, що потребує меншої кількості гербіцидних обробок, всього їх проводиться дві.

У господарстві вже вдруге вирощують гібриди СМАРТ КАЛЕДОНІЯ КВС та СМАРТ ДЖОКОНДА КВС, і зауважують: перевагами є те, що відсутній стрес на буряках після внесення гербіцидів, а бур’яни прибираються. Навіть болотний гірчак спалило.

1 травня у фазі 2 пар справжніх листків відбулося перше внесення препарату КОНВІЗО® 1 із нормою 0,5 л/га з Меро® —1 л/га. Другий обробіток був 23 травня із тими ж препаратами та нормами.

Місяцем пізніше буряк обприскали препаратами Сфера Макс 0,35 л/га, Коннект 0,5 л/га, додали літр бору й півтора літри мікроелементів.

Другий фунгіцидний обробіток відбувся 2 серпня, також вносили Сферу Макс 0,35 л/га, 1 л бору, 1,5 л мікроелементів, 4 кг/га монофосфату калію, а також 3 кг/га карбаміду.

Посіви буряку підприємства «Агропродсервіс»

Був також і третій обробіток, його проводили 4 вересня препаратом Рекс Дуо з нормою 0,6 л/га.

Минулого сезону ситуація з опадами була гіршою, цього ж літа отримали достатньо дощів, тому гібриди КОНВІЗО розвивалися краще. Але, за словами агронома, суттєвого цукронакопичення, у порівнянні з минулим роком, не спостерігається.

За класичною технологією, буряку в господарстві – 4200 га, їх уже копають. На момент відвідин зібрали вже половину, з урожайністю 60-65 т/га і цукристістю 16%.

«На площах із КОНВІЗО®СМАРТ збирання розпочнемо дещо пізніше, після 20 жовтня, бо дуже хочемо їх поки притримати, щоб побачити, наскільки високою буде цукристість. Прогнозуємо 16%, але хочеться 17%», — розповів агроном підприємства «Агропродсервіс» Андрій Кулян.

Андрій Кулян, агроном підприємства «Агропродсервіс»

До початку збирання врожаю буряку залишається кілька днів, тому агроном розповів про те, які прогнози урожайності роблять. На його думку, отримають 80 т/га і більше.

Наступного року площі з КОНВІЗО®СМАРТ планують розширювати, хочуть сіяти 500 га, а може й більше, будуть дивитися за результатами цього сезону.

Сезон АгроПолігону завершується, та незабаром ми обов’язково розкажемо, які ж результати отримають у господарстві «Агропродсервіс».

© Анастасія Аврамчук, Олексій Кудриль, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою