АгроПолігон John Deere. Соя господарства «Україна»

АгроПолігон John Deere. Соя в ТОВ «Україна» на Тернопільщині

АгроПолігон «Джон Дір» 16 травня 2019 531 0

Відвідавши Південь та Схід України у рамках проекту «АгроПолігон John Deere», рухаємося на захід — на Тернопільщину в товариство «Україна», яке базується у селі Скорики.

Понад 10 років діяльність компанії сконцентрована на переробці соєвих бобів і ріпаку, надання широкого спектру логістичних послуг, закупівлі зернових та олійних культур, дистрибуції продукції до кінцевого споживача. Для досягнення високих результатів кожній агрокомпанії потрібна якісна техніка. Так «Україна» знайшла дилера сучасної техніки – компанію «Агросем».

Тісна співпраця почалася три роки тому, коли «Україна» придбала в «Агросем» одними з перших на Західній Україні кормозбиральний комбайн John Deere серії 8000. Тоді підприємству передали ключі ще й від двох тракторів 8335R і двох комбайнів S670i. Ефективні відносини з «Агросем» забезпечують правильний вектор розвитку ТОВ «Україна».

Поле ТОВ «Україна»

У Скорики ми прибули 24 квітня, коли саме проводилась сівба сої. Зустрів нас директор господарства Крижовачук Олег Петрович, який і розповів про своє підприємство.

Загальні відомості

Земельний банк 15 тис. га
Ґрунти чорноземи
Вирощувані культури Соняшник, озима пшениця, соя, кукурудза, ячмінь, ріпак

 

«Ми для себе ставимо завдання, що будь-яка культура, яку вирощують в товаристві «Україна», має бути посіяна за тиждень. Тому що хочемо ми цього чи ні, але до нас вже наближається степ, протягом останніх років у нас дефіцит вологи. І сьогодні мистецтво моїх агрономічної та інженерної служб робить все для того, щоб її зберегти. І тому деякі елементи додаємо до цього. Ми використовуємо не винятково традиційну чи мінімальну технологію обробітку землі, у нас є все, крім «повного нуля»», — розповідає директор господарства.

Олег Крижовачук, директор ТОВ «Україна»

«Два роки тому ми успішно побудували насіннєвий завод. Частина зерна, яке ми вирощуємо, йде на Близький Схід, в Європу і т.д., а з іншої частини ми робимо насіння. І коли ми стартували минулого року, то з врожаю 2018-го року вийшли в трійку найкращих виробників насіння в Україні. По якості ми нікому не віддаємо першість, а по кількості ми другі. З врожаю минулого року вже реалізували 10 тис. т посівного матеріалу», — ділиться успіхами Крижовачук Олег.

Сівба сої

Поле, яке оглядається

Культура Соя
Сівба 24 квітня
Поле, що оглядається 115 га
Глибина висіву 4 см
Попередник Ячмінь


Посів сої

«Ми сіємо сою для насіння на продаж. Завдяки нашому новому насіннєвому заводу ми можемо зробити насіння під будь-яку сівалку точного висіву. Сої сіємо в межах 1,5 тис. га, думаю за 4 дні впораємося. Сіємо цілодобово, бо різне може бути: чи то дощ, чи непогода. І ми все встигаємо в строки. У нас не буває такого, що поле чекає на нас. Ми чекаємо на поле. І як тільки воно готове, ми відразу ж заходимо і сіємо», — розповідає головний агроном Господарський Ярослав.

Ярослав Господарський, головний агроном ТОВ «Україна»

Добрива

Сірка 15 кг/га перед закриттям вологи
Карбамід 100 кг/га під сівбу

 

«Ми даємо азот під сою, бо погодні умови складні, і бактерії до кінця не можуть доживити сою, рослині потрібен азот, а якщо засуха – то вони можуть загинути. Якщо, наприклад, іде проливний дощ, то теж вони не будуть «дихати», можуть загинути. А для врожаю 5 т/га потрібен азот. Ми робили досліди і так прийшли до використання мінеральних добрив з додаванням сірки 15 кг/га та фосфору. Воно діє пролонговано, краще розчиняється», — обґрунтовує вибір добрив головний агроном.

Трактор John Deere 8335R в полі

Захист

Внесення вночі ґрунтового гербіциду Пропоніт 1,8 л/га, Проман 2 л/га, Проман 150 гр/га

 

Обробіток ґрунту

Оранка 27-30 см
Поглиблення оранки 45 см глибокорозпушувачем
Закриття вологи Боронування на 12-15 см
Передпосівна культивація Культиватором John Deere 2210


«Після збирання ячменю провели оранку плугами, після того поглиблення оранки на 45 см глибокорозпушувачем. Після цього воно перезимувало. Навесні перед закриттям вологи, коли вже ґрунт дозрів, внесли мінеральні добрива. Трактор John Deere з розкидачем добре себе показали. А перед посівом провели підготовку ґрунту культиватором John Deere 2210. Він дотримується повністю технології. Зараз він підрізав на глибину 4 см, а далі піде висів на глибину 5 см, щоб той п’ятий сантиметр «загнати» в ущільнений шар ґрунту, щоб насіння мало тверде ложе, таким чином воно швидше зійде. А після сівалки проходимо котками, тому що вітер зараз сильний, щоб не видувало насіння і задля збереження вологи», — розповідає аграрій.

Наявна в господарстві техніка

Трактор John Deere 8335 R
Трактор John Deere 8320 R
Трактор John Deere 8370RT
Трактор Claas Axion 940
Сівалка Vaderstad
Сівалка Horsch Pronto
Сівалка Köckerling Ultima
Культиватор John Deere 2210
Культиватор Case IH Tiger Mate
Культиватор Salford
Плуг Lemken
Борона Sunflower


Співпрацюючи з «Агросем», ТОВ «Україна» має реальну можливість придбати надійну сільгосптехніку John Deere, отримати належне сервісне обслуговування і своєчасні висококваліфіковані консультації.

«На сьогоднішній день у товаристві є 35 одиниць техніки John Deere. Якщо говорити про тягову силу, то нам рівних в регіоні немає. У нас є трактори від 45 к.с. до 380 к.с. Потужніші трактори нам зараз не потрібні, тому що доведеться змінювати технологію. Також є ґрунтообробна техніка, самохідні обприскувачі, зернозбиральні та кормозбиральні комбайни бренду John Deere. Нещодавно ми помітили, що на схилах колісні трактори трохи пробуксовують. Він витягує, потужності йому вистачає, але просто пробуксовує. Ми моментально прийняли рішення, звернулися до «Агросем» і протягом тижня замовили 3 гусеничні трактори John Deere 8370RT, які невдовзі будуть доставлені в наше господарство», — розповідає Крижовачук Олег.

Трактор John Deere 8335R

Директор зазначає, що господарство робить перші кроки в точному землеробстві.

«Перш за все ми хочемо запровадити диференційоване внесення мінеральних добрив. У цьому році у нас буде 5 комбайнів John Deere з системою, яка робитиме картографію обмолоту. Тобто визначить, у яких ділянках було 10 т/га, у яких 5 т/га і т.д. Виходячи з  цього ми будемо дивитися аналіз ґрунту і відповідно закладати там стільки мінеральних добрив, щоб врожайність була рівномірною на всьому полі. А далі вже йде диференційований посів.

Ми вже купили в «Агросем» сівалки Vaderstad Tempo, з якими можемо зробити диференційований посів. В долині буде сіятися одна густота, на пагорбі, де менша вологість, – зовсім інша. Це знову ж дає нам можливість взяти більший врожай», – ділиться планами аграрій. 

На цьому з господарством «Україна» ми прощаємся і наступного разу на Тернопільщину в рамках проекту «АгроПолігон John Deere» повернемося, коли вже соя зійде і саме тоді ми подивимося на її стан і розкажемо вам. А зараз час повертатися знову на південь, цього разу в Миколаївську область, де весну зустріла озима пшениця. Увага, спойлер! Там є про що розповісти, але більше про це у наступному матеріалі.

© Юрій Токмань, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою