Реклама
АгроПолігон John Deere — Сівба кукурудзи в «Криниці» на Вінниччині

АгроПолігон John Deere — Сівба кукурудзи в «Криниці» на Вінниччині

АгроПолігон «Джон Дір» 3 червня 2019 481 0

Завершує перший етап — посівної — нашого АгроПолігону John Deere Вінниччина. Побувавши у всіх регіонах нашої країни, 13 травня ми завітали до центрального. Як і в попередній, Київській області, тут сіяли кукурудзу. У фермерському господарстві «Криниця» нас зустрів його засновник Дмитро Рижмань.

Загальні відомості

Дата заснування 2003 р.
Земельний банк 1,1 тис. га
Ґрунти Сірі, темно-сірі опідзолені
Вирощувані культури Озима пшениця, кукурудза, соняшник, соя
Власні потужності зберігання Планують встановити 4-5 силосів по 3 тис. т


Фермерське господарство «Криниця» Дмитро Рижмань заснував у 2003 р. Нині підприємством керує його донька — Людмила. Засновник обраний депутатом Вінницької облради, але допомагає у господарстві, адже у минулому був і агрономом, і директором агропідприємства. Починали господарювати із зембанку 860 га, а виросли до 1100 га. До 2009 р. окрім рослинництва займалися і тваринництвом. Дмитро Рижмань не відкидає того, що до нього ще повернуться, адже й інфраструктура є, і досвід теж.

Дмитро Рижмань, засновник господарства «Криниця»
Дмитро Рижмань, засновник господарства «Криниця»

Найбільше у господарстві сіють озимої пшениці — 400-450 га, соняшнику та кукурудзи — по 300-350 га. І найменше сої — 100-150 га. 3 роки тому ще сіяли ріпак, але від нього відмовилися, віддавши перевагу більш рентабельним культурам.

Кукурудза: попередник, сівба

Засновник господарства зауважує, що з посівом кукурудзи спізнилися і почали з 11 травня. Причиною цього стало перезволожене поле, яке не давало зайти вчасно.

Поле, яке оглядається 98 га
Культура Кукурудза
Гібрид ДКС 4541
Сівба 13 травня
Глибина висіву 3-4 см
Норма висіву 80 тис. насінин/га
Попередник Озима пшениця
Сівалка Vaderstad Tempo F 8

 

Посів кукурудзи
Посів кукурудзи

«Увесь технологічний процес посіву розподілено на 3 етапи. На першому етапі вноситься мінеральне добриво за допомогою трактора John Deere 6135B, який агрегатований із розкидачем Sulky Х40+. Даний розкидач оснащено системами точного землеробства, зокрема він може диференційовано вносити мінеральні добрива, а також працює система посекційного відключення. На другому етапі відбувається зароблення мінеральних добрив і підготовка посівного ложа, працює трактор John Deere 8295R із передпосівним культиватором Farmet К 800. І третій етап — безпосередньо сам посів, у нас працює на полі 2 пари. Перша пара — це трактор John Deere 6195M із сівалкою Vaderstad Tempo F8, яка обладнана системою E-Services з можливістю посекційного відключення. Друга пара — трактор John Deere 8335R із сівалкою також Vaderstad Tempo F8. Обидва трактори діють на автопілотах, інакше кажучи, працює система навігації, посекційне відключення, сівба ведеться з середньою швидкістю 16-17 км на годину, на глибину 3-4 см, з одночасним внесенням 100 кг мінеральних добрив на га», — розповідає про етапи посіву менеджер «РДО УКРАЇНА» Тарас Гапчак.

Тарас Гапчак, менеджер «РДО УКРАЇНА»
Тарас Гапчак, менеджер «РДО УКРАЇНА»

Варто зазначити, що представник дилера John Deere добре обізнаний у всіх технологічних процесах, які відбуваються в господарстві та в яких бере участь техніка, котру постачає «Криниці» компанія «РДО УКРАЇНА».

Кукурудза: підготовка ґрунту, добрива

Живлення

Під основний обробіток ґрунту Нітроамофоска 150 кг/га
Під сівбу Нітроамофоска 100 кг/га, карбамід 300кг/га

 

Передпосівна підготовка компактором Farmet K800
Передпосівна підготовка компактором Farmet K800

Ґрунтообробні операції

Оранка Плуг Lemken EuroDiamant 10
Закриття вологи Дисковий лущильник Vaderstad Carrier 650
Передпосівна підготовка Компактор Farmet K800
Сівба Сівалка Vaderstad Tempo F 8

 

Сівалка Vaderstad Tempo F 8
Сівалка Vaderstad Tempo F 8


«Після того, як ми зібрали озиму пшеницю, відразу розкидали мінеральне добриво й запустили Vaderstad Carrier 650. Щойно ґрунт трохи відпарився, провели оранку плугом Lemken EuroDiamant 10, вирівнявши площу до зими. Потім мали внести аміак, але не вийшло, поки домовилися з постачанням, ударили морози. Навесні також не було часу його вносити, бо цьогоріч весна мало того, що холодна, так ще й волога, тому зайти відразу в поле було не так просто. Тож ми й затрималися з термінами посіву», — зазначає Дмитро Рижмань.

Технічний парк господарства

Трактор John Deere 8335 R
Трактор John Deere 6195 M
Трактор John Deere 8925 R
Плуг Lemken EuroDiamant 10
Сівалка Vaderstad Tempo F8 - 2 шт.
Сівалка Vaderstad Rapid
Комбайн Claas Lexion 600
Компактор Farmet
Дисковий лущильник Vaderstad Carrier 650
Причіп-перевантажувач Unverferth 1138
Телескопічний навантажувач JCB 535.95
Причіпний обприскувач John Deere M732

«Коли ми засновували господарство, тоді, як і всі, починали працювати з МТЗ-82, «Кіровцем», ДТ-75. Було багато такої техніки, про яку ми вже й забули. Це історія, але повертатися до неї нам не хотілося б. Зараз техніка у нас набагато краща. Для того зембанку, який у нас є, я вважаю, що техпарк у нас хороший. Маємо 3 трактори John Deere: 8335R, 8295R та один 6195M. І надійніших тракторів я не знаю», — розповідає засновник господарства.

Також говорить, що й серед сівалок теж обрав собі фаворита.

«Вважаю, що сівалки Vaderstad — це одні з найкращих. Ми взяли у минулому році одну зернову і одну для кукурудзи. Згодом ми взяли ще одну точного висіву. Вони надійні, претензій ані до них, ані до сервісу в нас немає. А це дуже важливо. Ми працюємо з дилером John Deere «РДО УКРАЇНА» і вони нас не підводять: якщо треба, то оперативно приїжджають, діагностують, регулюють, налаштовують», — зазначає Дмитро Рижмань.

 

Парк техніки господарства «Криниця»
Парк техніки господарства «Криниця»

«Плануємо купувати самохідний обприскувач John Deere, причіпний у нас є, але ним не можна обробити кукурудзу у фазі утворення качана, бо він низький і ламатиме стебло. Тому кліренс має бути хоча б 1,3 м чи 1,5 м висоти, щоби можна було вносити мікродобрива. Плануємо взяти самохідний обприскувач уже цього року. З весни його не придбали, але гадаю, що після жнив обов’язково візьмемо», — говорить про розширення техпарку аграрій.

На цьому перший етап «АгроПолігону John Deere» завершений. Ми повернемося на поля, які відвідали, згодом на внесення ЗЗР і подивимося за розвитком рослин. Чекайте вже скоро другий етап.

© Ігор Мирончук, Юрій Токмань, Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою