Фермер витратив 5 млн грн на реставрацію старовинної церкви

18 жовтня 2019 1474 0
Фермер витратив 5 млн грн на реставрацію старовинної церкви
fakty.uaФермер витратив 5 млн грн на реставрацію старовинної церкви

Кілька років тому фермер Микола Мотузюк із села Мала Ростівка, що на Вінниччині розпочав реставрацію Покровської церкви XVIII століття. Зараз роботи майже закінчені. Всього фермер витрати 5 млн грн власних коштів на відбудову споруди. Про це повідомляють fakty.ua.

Читати більше: ТОП 20 фермерських господарств Вінниччини

Церква перебувала в жалюгідному стані — напіврозвалені діряві склепіння, прогнила підлога. На ній навіть виросли дерева. Храм закрила радянська влада після Другої світової війни. Використовувала його як склад для хімікатів. Після розвалу СРСР церква чверть століття залишалася практично без господаря. Поки за її реставрацію не взявся Микола Мотузюк.

«У селі з покоління в покоління передавалося надання, що це козацька церква. Вона повністю зроблена з дуба. Частина старовинних конструкцій прийшла в непридатність. Але ми не поспішали замінювати їх новими — по можливості відновлювали. На сьогоднішній день будівля храму приведено в первинний вигляд. Відновлено богослужіння, люди принесли з дому старовинні ікони. На реставрацію храму вже витрачено близько 5 млн грн гривень. А потрібно ще. Потрібно завершити роботу над іконостасом, упорядкувати територію», — повідомив Микола Мотузюк.

Виконано за допомогою Disqus