Агропрогноз: роза вітрів

Метео Фарм 20 березня 2020 14786 0

На завершення нашого пізнавального блогу хотілось би зупинитись на ще одному важливому понятті ― розі вітрів. Сьогодні ми розглянемо, як відбувається її побудова та відображення. Чи легко орієнтуватися по графічному зображенню рози вітрів? Спробуємо докладно розглянути ці запитання.

Роза вітрів – це особливий тип векторних діаграм, за допомогою яких дається характеристика режиму вітру в конкретній місцевості і за певний період часу (місяць, рік або кілька років). Зовні така діаграма нагадує багатокутник, розбитий на вісім секторів ― 4 основних (Пн, Пд, Сх, Зх) і 4 проміжних (Пн-Зх, Пн-Сх, Пд-Зх, Пд-Сх). На графіку відкладають частоту вітрів кожного напрямку, яка виражена у відсотках у відношенні до загальної кількості днів періоду спостереження. Отримані позначки з’єднують ламаною лінією. Поряд з побудованою розою вітрів розміщують стрілку, гострий кінець якої вказує напрямок вітру, що переважає за період спостереження.

Раніше такі векторні діаграми креслили від руки, займала така побудова тривалий період часу. Наразі існує багато комп’ютерних програм, які в автоматичному режимі маючи дані будують діаграму за лічені секунди. Так у системі «Метео Фарм» можна в автоматичному режимі побудувати розу вітрів у будь якій точці України та за будь-який обраний проміжок часу. Вона відобразить переважаючий напрямок та швидкість вітру.

Векторна діаграма рози вітрів від Meteo.Farm

Важко уявити, як можна представити дані за 30-ти, 60-ти річний період не використовуючи цей показник. Роза вітрів допомагає систематизувати і представити в стислому вигляді результати тривалих спостережень за напрямками і силою вітрів, що дмуть в конкретній місцевості.

Читати за темою: Агропрогноз: активні та ефективні температури для сільгоспкультур 

 Карта переважаючого напрямку вітру за 2019 рік, %

Вивчення метеорологічної статистики дає можливість зрозуміти закономірності напрямків вітрів і на їх підставі спробувати зробити прогноз погоди на найближчий період. Тобто знання про напрямок пануючих вітрів застосовують для передбачення змін погоди: знаючи розташування фронтів теплого і холодного повітря, можна зрозуміти, як в найближчі дні зміниться погода, холодну, і теплу повітряну масу принесе нам панівний вітер.

Інформація була надана сервісом прогнозування погоди Meteo.Farm

 

© Kurkul.com, 2020 р.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою