Майбутнє за технологіями: електронні програми управління фермою

Майбутнє за технологіями: електронні програми управління фермою

АгроЕкспедиція Agritechnica 2015 24 листопада 2015 686 0

На цьогорічній виставці Agritechnica 2015 чільне місце зайняли новітні ІТ-розробки для сільського господарства. ЦЦе засвідчує кількість стендів, присвячених подібним новинкам: їх тут було аж 375.

Kurkul.com вирішив відібрали кілька електронних програм для управління фермою, представлених на виставці, які могли би стати корисними для українських фермерів.

FarmFacts BayWa AG, програма Next Farming

Стенд компаніії BayWa FarmFacts на виставці Agritechnica 2015 вражав своїми цифровими рішеннями, поданими настільки привабливо та доступно, що хотілось заглиблюватись у цю тему все більше. Це перший стенд, який відвідала на виставці заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Next Farming

Цього року BayWa FarmFacts представила нове покоління цифрових сільськогосподарських продуктів. Лідер німецького ринку «розумних» технологій для фермерства є першою компанією, яка запроваджує всеосяжну концепцію цифрового сільського господарства для малих і середніх фермерських господарств. Її уособлює програма Next Farming, розроблена, за словами засновників, з урахуванням різноманітних потреб фермерів. Програмне забезпечення включає в себе три додатки: NEXT Добрива, NEXT Планування та документація, а також NEXT Карти.

Модульна структура програми дозволяє постійно розвивати ці додатки і їх функціональні можливості.

Базовий модуль NEXT Планування та документація і NEXT Карти доступні вже зараз. Модуль NEXT Добрива буде випущений у 2016 році в момент нового внесення добрив. Додатки будуть розширюватися крок за кроком, спираючись на концепцію Connected Nutrient Management, розробку FarmFacts у партнерстві з John Deere, Vista, Раух і Sulky, яка отримала золоту медаль виставки Agritechnica 2015 від Німецького сільськогосподарського товариства за кращу інновацію 2015 року.

Деталі програмного забезпечення Next Farming доступні для наших англомовних читачів за посиланням.

«Сварог Вест Груп», A3Tech та Live AG, програма «Агро»

Корпорація «Сварог Вест Груп» разом із партнерами — компанією A3Tech (Німеччина) та LiveAG (Україна) — в ході виставки представила технології управління аграрним виробництвом. Які, зокрема, стосувалися точного землеробства і автоматизації процесів. На стенді були представлені бортові комп’ютери та система управління господарством онлайн — «Арго».

Програма розроблена в межах власного повномасштабного проекту Precision Agriculture, що уособлює ідею максимізації прибутку за допомогою контролю виробничих процесів, обліку ресурсів та кінцевого продукту в реальному часі. Це досягається шляхом розробки та встановлення системи управління, яка дає змогу слідкувати за усіма бізнес-процесами та приймати оперативні рішення в режимі онлайн.

Серце системи — бортовий комп'ютер «Трекер», який збирає інформацію і передає її «на базу» приблизно раз на 2-3 секунди.

Для того щоб контролювати цільове використання ПММ, розроблена система «свій-чужий». На горловину заправника встановлюється RF-ID, а на заправник — спеціальний штекер, який не дозволяє заправляти з нього техніку, що не належить компанії.

Vista, програма Talking Fields

Програма Talking Fields надає доступ до супутникових знімків, що дозволяють робити висновки про життєздатність кожного поля та аналізувати потенціал місцевості. Параметри, які не видно безпосередньо через супутник (такі як, наприклад, суха біомаса або урожай зерна), формуються в Talking Fields за допомогою моделі росту рослин з використанням актуальних даних дистанційних досліджень.

Основний продукт включає додатки: TF Зональні карти, TF Карти біомаси, TF Карти врожайності та TF Прогноз.

Talking Fields

TF Зональні карти дозволяють накопичувати та порівнювати дані проб ґрунту. TF Карти біомаси є порадником щодо того, коли та якого характеру заходи по захисту рослин необхідно вжити на Вашому полі.

TF Карти урожайності та TF Прогнозу врожаю дозволяють оптимізувати свій бухгалтерський облік та перевірити успішність менеджменту ферми.

Деталі за посиланням.

Connected Crop Protection BASF

Про цю розробку ми вже писали, як про програму — золотого медаліста виставки Agritechnica 2015.

За допомогою продукту Connected Crop Protection розробники планують задовольнити очікування і потреби фермерів стосовно сучасної системи передачі даних.

Connected Crop Protection BASF

Connected Crop Protection поєднує в собі всі етапи процесу захисту сільськогосподарських культур в одному рішенні на ІТ-основі. Він підтримує індивідуальні рішення для захисту рослин, надає користувачам допомогу стосовно наповнення і кроплення, генерує повну документацію цих кроків.

Основна інноваційність полягає в тому, що програма бере до уваги буферні зони кроплення і, відповідно, автоматично включає і виключає форсунки під час розпилення. Дане рішення було розроблено та випробувано спільно з фермерами, щоб забезпечити його корисність і актуальність.

Детальніше можна дізнатися за посиланням.

365FarmNet

Мобільний додаток 365FarmNet дозволяє керувати фермою за допомогою всього лише однієї програми, для того щоб запровадити компетентну підтримку ферми протягом 365 днів. Це програмне забезпечення здійснює підтримку фермерів під час планування, управління, документування та аналізу всіх видів сільськогосподарських процесів, передбачає автоматичне документування і цифрове підключення, навіть до вживаної старої техніки.

365FarmNet

Окрім виділення своїх ділянок на карті, 365FarmNet надає прозоре графічне представлення з висоти пташиного польоту. Управління здійснюється за різними фільтрами, наприклад, фільтром посівів чи врожаю. Додаток дозволяє індивідуально спланувати сівозміну і переглянути різні сценарії врожайності, сформовані програмою. Усі культури та сорти попередньо внесено в базу даних 365FarmNet.

Новинкою 2015 року є програма управління молочною фермою. Вона включає такі функції, як друк, збереження і виконання плану роботи, планування доїння груп корів, онлайн-формування графіків змін та кількості молока, розрахунок та оптимізацію добового раціону кормів груп або окремих тварин, контроль об'єктів по сортуванню та підготовці правил сортування на фермі.

Стосовно ведення документації та звітності, програма передбачає шаблони основних документів (наприклад, облік тракторів, добрив, пестицидів). Відповідна інформація оновлюється автоматично.

Також програма 365FarmNet на основі введених даних автоматично обчислює баланс поживних речовин для кожної окремої земельної ділянки. Детальніше — тут.

Agri Circle AG

Програма управління Agri Circle розроблена у трьох версіях, націлених на різних користувачів. Маються на увазі фермери, консультанти і агрономи.

Agri Circle AG

Додаток передбачає імпорт даних з поля в лічені секунди, помітки на веб-карті, спеціальні позначення ділянок поля зі складними умовами (проблемні зони, зони обмеження, дренажі), завантаження фотографій, вироблення спільних рішень у співпраці між фермерами, підрядниками та консультантами, списки сезонних рекомендацій для виготовлення стратегії господарювання на кожному окремому полі, відбір проб ґрунтів та вирахування кількісного балансу добрив, пестицидів і насіння, необхідних для внесення.

Програма для агронома, окрім звичайних карт та функцій з управління, містить клієнтську базу з профілями та історією кожного клієнта.

Оберіть свій профіль та дізнайтеся більше за посиланням.

Datalab PANTHEON

На виставці Agritechnica 2015 компанія Datalab Agro презентувала ряд інноваційних IT-розробок для сільського господарства, які вже користуються успіхом у західних фермерів. Наприклад, електронні пастки для моніторингу шкідників, NFC- і RFID-бирки для худоби, Google-окуляри для фермерів, дрони, мобільний додаток та систему PANTHEON для управління фермою.

Мобільний додаток Datalab PANTHEON

Система PANTHEON Farming пропонує повне бізнес-рішення для управління процесами і ресурсами на фермі або в агрохолдингу. PANTHEON Farming дозволяє зчитувати, зберігати і обробляти дані з безлічі зовнішніх датчиків, а також вести облік фінансів і агроекологічних показників в єдиному інформаційному просторі.

Таким чином, завдяки впорядкованій інформації, фермер може приймати своєчасні та виважені рішення щодо всіх бізнес-процесів.

Крім того, існує мобільний додаток програми зі зручним інтерфейсом і доступом до інформації про ферму в будь-який час і в будь-якому місці. Тому не важливо, де перебуватиме фермер, у відпустці чи у полі, адже останні дані про його ферму завжди будуть під рукою.

Розробка Datalab Agro покликана полегшити працю аграріїв як у полі, ведучи облік ресурсів, так і в офісі, полегшуючи документообіг. Деталі — за посиланням.

Дарина Козоріз, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою