Реклама
У четвер 17 грудня оголошено загальнонаціональний попереджувальний страйк

Як регіони підтримали загальнонаціональний страйк аграріїв

Служба новин 17 грудня 2015 175 0

У четвер 17 грудня оголошено загальнонаціональний попереджувальний страйк аграріїв проти скасування спеціального режиму оподаткування для аграріїв. Під стінами Верховної Ради України, за даними прес-служби Аграрної партії України, зібралося не менше 13 тис. фермерів та селян. Сюди з’їхалися аграрії з різних куточків України. Проте майже в кожній області відбувся і свій локальний АгроМайдан.

«Внаслідок необдуманих урядових змін до податкового кодексу вже з Нового року відбудеться різке подорожчання щонайменше на 30-40 % м’ясної та молочної продукції українського виробництва. Понад 100 тис. самозайнятих селян та працівників переробних підприємств втратять роботу. Національна валюта стрімко знеціниться внаслідок різкого скорочення виробництва у основній бюджетоутворюючій галузі, котра формує майже 30 % ВВП і дає більш ніж третину валютних надходжень», — сказано у прес-анонсі АПУ.

Представники аграрних організацій

Спеціально до проведення мітингу, аграрії змонтували відеозапрошення на всеукраїнський страйк.

Одеська область

Підтримати аграріїв, що вийшли під стіни Верховної Ради України, зголосилися на Одещині. Тут мітинги відбулися одразу у кількох місцях області.В районі Любашівки на попереджувальний страйк вийшло близько 150 фермерів та виведено 20 одиниць важкої сільськогосподарської техніки.В районі Іванівки у мітингу взяли участь близько 250 чоловік та 30 одиниць техніки.В районі Сарати страйк зібрав близько 50 чоловік та до 10 одиниць важкої сільськогосподарської техніки.

«Ми досить лояльно поставилися до своїх співвітчизників, тому техніку виставили вздовж траси. Натомість там, де були пішохідні переходи, мітингуючі ходили по ним впродовж 30 хвилин чи години, тим самим блокуючи рух транспорту», — розповіла у коментарі Kurkul.com прес-секретар Одеської обласної організації АПУ Альона Новічкова.

На кожному з таких мітингів на Одещині виступали представники АПУ.

Наймасштабніший мітинг на Одещині проходив у самій Одесі в районі Двох стовпів. Тут також представники районів, що межують з Одесою, виставили сільгосптехніку та відбувся виступ голови Одеської партійної організації АПУ Василя Калашника.

Полтавська область

Полтавчани вийшли мітингувати на автомагістраль Київ — Харків в районі аеропорту «Полтава». Усього тут зібралося близько 200 людей, серед яких не лише фермери та пайовики, а й представники бізнесу. Сільгосптехніку на Полтавщині вирішили не виводити, але рух блокували. Знову ж таки дуже лояльно: 15 хвилин мітингувальники безперервно ходили по пішохідним переходам, а 10 хв — пропускали машини.

За словами мітингуючих, водії поставилися до них нормально, підтримували та сигналили у знак солідарності.

Страйкуючі аграрії

«До аграріїв Полтавщини приєдналися представники батальону «Айдар», які пояснили свою позицію тим, що саме аграрії ім допомагали і в закупівлі одягу і продуктами харчування. Тому сьогодні вони вийшли на акцію разом з ними», — повідомили у прес-службі Полтавської партійної організації АПУ.

Запорізька область

В Запорізькій області локальні мітинги відбулися одразу в десяти місцях і зібрали близько 300 аграріїв. Мітингувальники вийшли самі та вивели у кожному місці від 20 до 40 одиниць важкої сільгосптехніки. Мітинги відбулися на Сімферопольській трасі, на трасах Новоазовск — Одеса та Енергодар — Бердянск. Доречі, тут до аграріїв також приєднались військові.

Мітинг запорізьких аграріїв

Крім того, запорізькі аграрії також вирушили підтримати загальнонаціональний страйк під стінами ВРУ.

Черкаська область

Фермери Черкаської області об’єдналися з мітингуючими підприємцями та представниками інших профільних організацій. Більше 1000 мітингуючих вийшли на Одеську та Харківську траси та вивели велику кількість сільгосптехніки. За словами прес-секретаря Черкаської обласної парторганізації АПУ, лише з Умані пригнали 100 одиниць сільгосптехніки.

Крім того, черкащани планують повторити сьогоднішній мітинг і завтра, але вже біля Черкаської ОДА.

«Черкаські фермери підготували відкрите звернення до голови облдержадміністрації та голови обласної ради, щоб вони винесли це питання на сесію, що відбудеться 22 грудня та від імені депутатського корпусу звернулися до Президента України, ВРУ, Кабінету міністрів з вимогою збереження спецрежиму ПДВ», — говорить представниця прес-служби.

Інші області

Рівненьські аграрії локального страйку не влаштовували. За словами заступника голови Рівненської обласної партійної організації АПУ Юрія Подорожнього, натомість близько 500 фермерів доєдналися до мітигна у Києві, під стінами ВРУ.

Рівненські аграрії

Також до загальнонаціонального страйку у Києві долучилися близько 200 аграріїв з Чернівців, 400 — з Харківщини та близько 2 тис. аграріїв з Хмельниччини.

«Це здебільшого представники Асоціації фермерів та землевласників України, а також голови фермерських господарств області та представники інших профільних організацій», — повідомили у прес-службі Хмельницької обласної парторганізації АПУ.

Корова — тварина, що тепер внесена до червоної книги, фото Геннадій Мінченко

Також до загальнонаціонального страйку у Києві долучилися близько 200 аграріїв з Чернівців.

За повідомленням прес-служби АПУ, мітинг закінчився перемогою аграріїв: парламент відмовився підтримувати податкову реформу.

«Спецрежим ПДВ та ФСП для 4-ї групи зберігається в існуючому обсязі», — про це повідомив керівник Центрального апарату Аграрної партії України Денис Марчук.

Виконано за допомогою Disqus
Реклама
Матеріали за темою