67

Муравйов Микола Анатолійович

Власник СТОВ «Аграрник»

 Кар'єра:

  • Очолює СТОВ «Аграрник», розташоване на півдні Херсонщини, неподалік від заповідника «Асканія-Нова». Земельний банк — 1 тис. га. Профільні культури: пшениця, кукурудза, соя і соняшник.

Читати по темі:  Микола Муравйов: Про вінницькі врожаї можемо тільки мріяти

Цитати:

  • «Якщо ще й знімуть мораторій на продаж землі, нам загрожує земельний колапс. У цьому році в багатьох районах були прецеденти зі стріляниною на полях. Сусіди між собою починають воювати. Люди, котрі кричать, що потрібно терміново продавати землю, — хочуть війни». (SuperAgronom, грудень, 2017 р.)
  • «Є така думка, що за наявності зрошення сівозміна нівелює своє значення. Я не згоден із цим. Навпаки, значення неймовірне». (SuperAgronom, грудень, 2017 р.)
  • «Якщо дійде до того, що зрошення на території Херсонщини зникне, залишиться суцільна пустеля, бо за кількістю опадів ця місцевість належить до зони сухого степу. Але на державному рівні це гальмується, бо тоді повинна використовуватись інша тарифна сітка по електроенергії, водопостачанню тощо. А це вкрай невигідно для енергопостачальних компаній». (SuperAgronom, грудень, 2017 р.)
  • «Наразі дуже потрібне законодавство про консолідацію земель, котрі перебувають на зрошенні, тому що це найболючіше питання господарств, поля яких поливають. Йдеться про орендодавців, які вирішують забрати свої 5—10 га, тим самим заважаючи роботі зрошувальної техніки. І є господарства, які не можуть використовувати зрошення, бо третину поля через суд забрали, а за воду платити не хочуть». (SuperAgronom, грудень, 2017 р.)
Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.