319

Павлій Богдан Михайлович

керівник ФОП «Павлій Б.М.»

Богдан Павлій — керівник ФОП «Павлій Б.М.», що займається виробництвом виноградних вин.

Освіта

Вища. Вчився у Львівському Політехнічному Університеті.

Кар'єра

Перший виноград почав садити на власній дачі у Львові. Але дуже швидко перестало вистачати місця, і у 2005-ому році перебрався на виноградники, розташовані у селі Каветчина Хмельницької області. 

Вино почав робити з 2012-го року.

Богдан Павлій

Цитати

«Помаленьку я дійшов до того, що цьогоріч на 1,5 га землі біля бакотського скельного монастиря посадив свій перший промисловий виноградник. Минулого року я отримав ліцензію на виробництво вина. Доречі, я вважаю її абсолютно непотрібною. Подібних вимог до крафтових виноробів немає ніде у світі. Але отримати її мене змусило те, що багато ресторанів хочуть придбати моє вино. А це можливо лише за наявності ліцензії».

«Я вірю в те, що треба працювати і працювати. Все з'являється з певним досвідом. Існують різні байки про те, що треба посадити троянди біля винограду, і вони захворіють скоріше, ніж виноград, тим самим допоможуть заздалегідь виявити збудника хвороби. Але коли троянда вже захворіла, то виноград пізно обробляти, бо грибок стовідсотково вже у винограді. Ви його ще не бачите, але він вже розвивається там».

«Деякі посадовці при владі не хочуть собі головного болю у вигляді конкуренції з боку крафтових виноробів. Тому зараз точиться дуже жорстка боротьба між останніми, яких все більшає та тим лобі, що продовжує торгувати у магазинах дешевим «шмурдяком». Тому що за такі гроші зробити нормальне вино нереально. Адепти дешевого вина дуже сильно впираються, щоб нічого в цій країні не міняти. Особливо на найвищому рівні».

Читати за темою: Богдан Павлій: Щоб якісно займатися вином і виноградом, треба бути фанатиком

Виконано за допомогою Disqus

Ми зібрали в базі понад 10300 досьє фермерів, науковців та фахівців сільського господарства. База постійно оновлюється.

Якщо вам відома більш актуальна інформація по якомусь досьє, ніж наявна в нас, напишіть, будь ласка, на адресу kudinenko@latifundistmedia.com.

Якщо ви не знайшли себе тут, то заповніть анкету і приєднуйтесь до куркулів зі всієї України.